Mercedes-Benz Türk, Orkun Group’a 100 adet Actros 1845 LSnRL teslim etti

0
2994
Renault Trucks


Filo teslimatlarına bir yenisini daha ekleyen Mercedes-Benz Türk, 100 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL aracı Orkun Group’a teslim etti. Orkun Group’un filosundaki Mercedes-Benz marka kamyon sayısı yeni teslimatla birlikte 290 adede yükseldi. Gerçekleşen teslimat, Türkiye çekici pazarında Euro 6 geçişi sonrası yapılan en yüksek adetli Euro 6 çekici teslimatı oldu.

Mercedes-Benz Türk, 50’nci yılında uzun yıllardır işbirliği içerisinde olduğu Orkun Group şirketiyle bir kez daha el sıkıştı. Orkun Group, uluslararası nakliyede ve uzun yol yük taşımacılığında kullanacağı 100 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL midilli çekiciyi Çatalca/Tepecik’teki tesisinde gerçekleşen törenle teslim aldı.

Filosunda çeşitli tiplerde 400 adet Mercedes-Benz marka araç bulunan Orkun Group, 100 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL teslimatı ile filosundaki Mercedes-Benz marka kamyon ve çekici sayısını 290 adede yükseltti.

Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Kamyon Filo Satış Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Genel Müdürü Gerhard Gross, Pazarlama ve Satış Direktörü Gökmen Önbulak, Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali, Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Kara, İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, Genel Müdür Turan Dik, Kamyon Satış Müdürü Onur Güldik, Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orkun Karadeniz ve Uluslararası Nakliye Genel Müdürü Yavuz Karadeniz katıldı.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Orkun Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orkun Karadeniz

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün törende Orkun Group yöneticilerine Mercedes-Benz markasına olan güvenlerinden dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi: “Mercedes-Benz Türk olarak 50’nci yılımızı kutladığımız bu önemli senede iş ortaklarımız ile bağlarımızın gittikçe güçlenmesinden çok mutluyuz. Uzun yıllardır işbirliği içinde olduğumuz Orkun Group, yine Mercedes-Benz araçlarına güvendi ve araç parkındaki Mercedes-Benz marka araç sayısını gerçekleşen teslimatla birlikte arttırdı. Bizim için çok anlamlı olan bu teslimat, Türkiye çekici pazarında Euro 6 geçişi sonrası yapılan en yüksek adetli Euro 6 çekici teslimatı oldu. Orkun Group yöneticilerine bizimle gerçekleştirdikleri işbirliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Satışın gerçekleşmesini sağlayan Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali, “Bugün teslimatını yaptığımız Actros 1845 LSnRL Euro 6 motor teknolojisine sahip araçların gerek yakıt sarfiyatı gerekse şoför konforu ve çevreci teknolojisi ile Orkun Group filosuna büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Verimli iş ortaklığımızın ve herşeyden önce dostluğumuzun hep böyle güven ve karşılıklı anlayış içerisinde devam etmesini diliyoruz.” dedi.

Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz ise törende yaptığı konuşmada “Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllara dayanan bir işbirliğimiz var. 2014 yılından beri yüksek adetli filo alımları gerçekleştiriyoruz. Mercedes-Benz marka araçların düşük yayım ve yakıt ekonomisi sağlayan motorlara ve yaygın servis ağına sahip olmasının yanı sıra araçların güvenilir olması tercihimizin Mercedes-Benz Türk’ten yana olmasına neden oluyor. Verdikleri kaliteli hizmetten dolayı Mercedes-Benz Türk’e, bu satışın gerçekleşmesinde emeği olan Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Has Otomotiv ve kredi olanağı sağladıkları için Mercedes-Benz Türk Finansal Hizmetler şirketine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca 50’nci yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk’ü kutluyor ve daha nice 50 yıllar görmesini ve işbirliğimizin artarak devam etmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ve Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz