Hofbräu München, Mercedes-Benz kamyonlara güveniyor

0
460
Hofbräu München için Yan Görüş Uyarı Yardımcısı (Sideguard Assist), Etkin Fren Yardımcısı 4 (Active Brake Assist 4), Güvenlik Paketi, Fleetboard ve Mercedes-Benz Uptime ile Mercedes-Benz Antos

Geleneksel bira firması Hofbräu München, kraliyet mavisi rengindeki dağıtım filosu için kentiçi trafiğinin zorluklarıyla başedebilecek donanımlara sahip beş Mercedes-Benz Antos’u filosuna kattı. Radar temelli Yan Görüş Uyarı Yardımcısı (Sideguard Assist) Münih merkezli firmanın kararında en önemli etkendi. Daimler Kamyonları & Otobüsleri, aracın mimarisiyle tamamen bütünleşik bu tip bir güvenlik yardımcı sistemini şu anda sunabilen tek üretici konumunda. Sistem, yoğun trafikte gözden kaçabilen yayaların ve bisikletlilerin korunmasını sağlıyor. Yan Görüş Uyarı Yardımcısı, aracın sağ tarafındaki kritik bir durumda sürücüyü uyarmak için bir uyarı ışığı ve onu takip eden sesli uyarıyı kullanıyor. Araç boyunca sağ tarafı takip eden ve treylerin izleyeceği çizgiyi de dikkate alan sistem,  trafik ışıkları ya da sokak lambalarıyla gerçekleşebilecek bir çarpışma tehlikesinde de uyarı veriyor. Kamyonların güvenlik paketi; Etkin Fren Yardımcısı 4’ü (Active Brake Assist 4), Şerit Takip Yardımcısı’nı (Lane Keeping Assist), sürücünün uykusuz ya da yorgun olduğunu tespit eden Dikkat Yardımıcısı’nı (Attention Assist) ve sürücü hava yastığını da kapsıyor.

Hofbräu München Lojistik Müdürü Jürgen Breitsameter, şu yorumu yaptı: “Bizim için sürücülerin ve diğer yol paydaşlarının yoldaki güvenliği esastır. Bu nedenle kamyonlarımızı tam güvenlik paketiyle donattık. Mercedes-Benz’in yardımcı sistemlerinden etkilendik.”

Yan Görüş Uyarı Yardımcısı (Sideguard Assist) ile Mercedes-Benz Antos, radar duyargası

Bira taşıyıcılarından Ekim Festivali tankerlerine – Mercedes-Benz dağıtım kamyonları tüm uygulamalara uyum gösteriyor

Kamyonların ikisi tanker üstyapısı ile donatıldı ve günlük olarak Münih’in merkezindeki Hofbräuhaus’a bira taşıyor. Bu da birçok yayanın ve bisikletlinin arasında güvenle hareket edebildikleri anlamına geliyor. İki tanker, düşük gürültülü elektrik bağlantısı ile çalışan bir elektrik pompasına sahip. Buna ek olarak iki tankerden biri PTO olarak elektrik pompasını devreye sokmak için kullanılabiliyor. Bu da Münih Ekim Festivali’nde olduğu gibi güç bağlantısı olmadığında oldukça kullanışlı. Kamyonların üçü bira taşıma kasası ile donatılıyor.  Dümenlenebilir üçüncü dingil ağır hizmet dağıtım kamyonlarının dördünün manevra yeteneğini artırıyor. Alçak şasi kullanımı sayesinde beş kamyon da Münih’in genellikle alçak olan tünellerinden güvenli bir şekilde geçebiliyor.

Fleetboard ve Mercedes-Benz Uptime ile dijital hizmetler

Kamyonları Fleetboard ile donatmak onları bira dağıtım filosu için mükemmel hale getiriyor. Telematik sistem kesin araç ve filo yönetimini kolaylaştırıyor.  Buna ek olarak Mercedes-Benz Uptime sayesinde tam otomatik uzaktan teşhis sistemi gerçek zamanlı olarak sürekli aracın durumunu takip ediyor, kritik durumlarda doğru zamanda tepki veriyor ve gerekli servis ve onarımların yapılmasını sağlıyor. Bu da arızaları önlüyor ve aracın çalışamadığı zamanı azaltıyor.  

Daimler Kamyonları & Otobüsleri, aracın mimarisiyle tamamen bütünleşik bu tip bir güvenlik yardımcı sistemini şu anda sunabilen tek üretici konumunda.

Hofbräu München

Hofbräu München’in hikayesi 400 yıl önceki bir lezzet yarışması ile başlıyor. Dük ve maiyeti Münih’te üretilen birayı beğenmeyince Bavyera Dükü Wilhelm V, 1589 yılında bira üretiminin ve gastronominin doğumyeri Hofbräuhaus’u kurdu. Bugün Hofbräu München, halen Bavyeralı ellerde bulunan iki geleneksel Münihli bira üreticisinden biri konumunda.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here