Mercedes-Benz Türk, Beton Fuarı’na Arocs ile katıldı

0
1835

Mercedes-Benz Türk, Beton 2017 Fuarı’n Aksaray kamyon fabrikasıda ürettiği Arocs modelleri ile katıldı. Bu yıl Türkiye’de 50’nci yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk, 30 yılı aşkın süredir Aksaray’da inşaat kamyonları üretimi yaparak kamyonlarını sektörün beğenisine sunuyor.

Mercedes-Benz Türk, 13-15 Nisan tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Beton 2017 Fuarı’na katılarak hızlı büyümesini sürdüren inşaat sektörüne destek verdi ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Mercedes-Benz Arocs ürün yelpazesi içerisinde ön plana çıkan Mercedes-Benz Arocs 4142 B, Arocs 3332 B ve Arocs 4142 K kamyonlarını ve Arocs 1842 LS çekicisini 9 nolu salonda sergileyen Mercedes-Benz Türk, fuarda, sektörde farklı çözümlere yönelik ihtiyaçları karşılayacak yenilenmiş ürün yelpazesi hakkında tüm ilgilileri bilgilendirdi.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün

Süer Sülün: “inşaat sektörünün daha da büyüyeceğini öngörüyoruz”

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, fuarda yaptığı açıklamada “Türk inşaat sektörünün iş sığası ve kapsamı hızlı şekilde artıyor. Türkiye olarak büyük projelere imza atıyoruz. Mercedes-Benz Türk olarak biz de bu oluşuma uygun ürün ve hizmetlerimizle destek veriyoruz. Sektörün nabzını tutan Beton 2017 Fuarı’nda da bu sebeple yer alıyoruz. Önümüzdeki dönemde sektörün daha da büyüyeceğini öngörüyoruz.” dedi.

Bahadır Özbayır: “Türkiye’de inşaat sektörünün ihtiyaçlarına uygun yerli üretimi Aksaray’da gerçekleştiriyoruz”

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, fuarda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu yıl Türkiye’de 50’nci yılımızı kutluyoruz. 30 yılı aşkın süredir de İç Anadolu Bölgesi’nde Aksaray ilinde inşaat kamyonları üretimine devam ediyoruz. Yaklaşık bir yıl önce tüm ürün yelpazemiz ile birlikte inşaat araçlarımızı da yeniledik ve bu alanda çeşitliliği ciddi oranda artırdık. Yeni modelimiz Arocs sektörden son derece olumlu geribildirimler alıyor. Araçlarımız sektörün ihtiyacına karşılık verebilecek son derece güçlü araçlar ve çok farklı özelliklere sahipler. Bu özelliklerle araçlarımız uzun vadede daha da ön plana çıkacaktır.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır

Mercedes-Benz Arocs

Türkiye pazarına kamyon ve çekici olarak sunulan Arocs, yüksek beygir gücünde Euro 6 motorlar ile donatılıyor. Arocs inşaat kamyonları, şantiye ve dekapaj alanlarında ve hazır beton taşımacılığında kesintisiz delikli profil sayesinde mukavemeti artırılmış şasileriyle çok çeşitli üstyapıların kolaylıkla monte edilmesine olanak tanıyor.

ABS ve ASR’den oluşan elektronik fren sistemi EBS ve standart olarak sunulan üç kademeli güçlendirilmiş motor freni, Arocs sürücüsünün güvenliğini artırıyor. İstek üzerine elde edilebilen PowerBrake sayesinde motor freni gücü daha da artırılıyor.

Yeni ürün yelpazesindeki Arocs 3332 B, 3342 B, 4142 B ve hafifletilmiş 3236 B araçlar sayesinde tüm hazır beton uygulamalarına uygun bir Mercedes-Benz Arocs mutlaka bulunuyor. Arocs pompa araçları, Arocs 3342 P, Arocs 4142 P ve Arocs 4442 P olmak üzere her uzunlukta pompa üstyapısı için seçenek sunuyor. Kısa kabinli Arocs 1842 LS çekici mikser treyler ile beraber kullanılmaya uygun bir tasarıma sahip. Bu araçlarda standart olarak otomatik şanzıman ve pompa üstyapısına uygun yüksek tork çıkışlı PTO (NMV) bulunuyor.

Mercedes-Benz Türk, Türkiye’deki her üç kamyondan ikisini üretiyor

Mercedes-Benz Türk, günümüzde Türkiye’deki her üç kamyondan ikisini üretiyor. İnşaat sektörünün değişen ve gelişen ihtiyaçlarına hızlı şekilde yanıt veren Mercedes-Benz Türk, pompa üstyapılı araçlarını Almanya’daki Daimler AG Wörth fabrikasından temin edip müşterilerine sunuyor.

Mercedes-Benz Türk, beton mikseri sürücülerini eğitiyor

Mercedes-Benz Türk ve Türkiye Hazır Beton Birliği’nin 12 yıllık işbirliği, 2017 yılında da sürüyor. Yıl boyu her ay, başta büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin farklı kentlerinde transmikser şoförleri için Mercedes-Benz Türk sponsorluğunda eğitimler gerçekleştiriliyor. 2017 yılı eğitimleri 9 Ocak tarihinde Erzurum’da başladı ve Samsun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Trabzon ve Ankara’da devam ediyor.

Türkiye Hazır Beton Birliği, mesleki bir kuruluş olarak hazır beton sektörünü her yönden geliştirerek, uluslararası standartlara uygun, kalite bilinci yüksek bir sektör haline getirmek amacıyla eğitim faaliyetlerinde özel ve kamu kuruluşlarının desteğini alıyor. Bu hedefi destekleyen Mercedes-Benz Türk, 2005 yılından beri kesintisiz olarak transmikser şoförleri kursu sponsorluğunu üstleniyor. Mercedes-Benz Türk’ün yılların tecrübesine sahip kadrolu uzman eğitmenleri tarafından hazırlanan ve sürekli güncellenen eğitim içeriği ile teorinin yanında uygulamalı eğitimlerle katılımcıların gerçek senaryolar için en iyi şekilde hazırlanması sağlanıyor.

Bu eğitim ile Mercedes-Benz Türk’ün amacı; transmikser şoförlerini mesleki anlamda bilinçlendirmek, hem teori hem uygulama anlamında gelişmelerini sağlamak ve ehliyetli operatörlerin istihdamını teşvik etmek. Eğitim içeriğinde; araç bakımından ekonomik ve güvenli sürüş tekniklerine, transmikser kullanım kurallarından iş güvenliğine kadar birçok konu ele alınıyor.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ve Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün

Eğitim amacıyla THBB’ne tahsis edilen bir adet Mercedes-Benz mikser üstyapılı eğitim aracı ile kursiyerler teoride edindikleri bilgileri trafiğe kapalı bir alanda sürüş sırasında pratiğe dönüştürme fırsatına sahip oluyorlar. Eğitim aracı üzerinde devrilmeme eğitimi ile aracın arazi ve karayolu olmak üzere farklı zemin ve şartlarda kullanımına ilişkin bilgiler uygulamalı olarak veriliyor. Yılda yaklaşık bin kişiye verilen bu eğitimlerin sonunda sınavlar yapılarak, başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu’nun onayının da bulunduğu sertifikalar veriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz