John O‘Leary, Daimler Trucks Kuzey Amerika Başkanı ve CEO’su oldu

0
68
DTNA_003
Daimler Truck AG Yönetim Kurulu, John O'Leary'i (60) Daimler Trucks Kuzey Amerika'nın (DTNA) bir sonraki Başkanı ve CEO'su olarak atadı.

Daimler Truck AG Yönetim Kurulu, John O’Leary‘i (60) Freightliner Trucks, Western Star Trucks, Thomas Built Buses, Freightliner Custom Chassis Corporation ve Detroit Diesel Corporation markalarıyla Daimler Trucks Kuzey Amerika‘nın (DTNA) bir sonraki Başkanı ve CEO’su olarak atadı.

1 Nisan 2021 tarihi itibariyle O’Leary, 30 Nisan 2021’de son dört yılını Başkanı ve CEO olarak geçirdiği 35 yılın ardından emekli olacak Roger Nielsen‘den (60) görevi devralacak.

John O’Leary, Paccar’da geçirdiği 11 yılın ardından 2000 yılında DTNA‘da çalışmaya başladı. Dahili dönüşüm süreçlerini oluşturduktan sonra, Thomas Built Buses’ın Başkanı ve CEO’su olarak ABD okul otobüsü işine önderlik etti. O’Leary, o zamanki Başkan Martin Daum (2009-2017) ve Roger Nielsen (2017’den 2020’ye) yönetiminde 2012’de DTNA’nın CFO’su olmadan önce 2010’dan itibaren After Market İş Birimi Başkan Yardımcılığı yaptı. Eylül 2020’den bu yana John O’Leary, Almanya’daki Mercedes-Benz Kamyonları’nın Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak dönüşüm ve kârlılık iyileştirmesinin temelini atıyor. Bu görevde, Şubat 2021’de Karin Radström‘ün görevine başlamasına kadar Mercedes-Benz Kamyon organizasyonuna da önderlik etti.

DTNA_002
John O’Leary, 1 Nisan 2021 tarihi itibariyle Roger Nielsen’den (60) görevi devralacak.

Daimler Truck AG Başkanı ve CEO’su ve Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Martin Daum, atamayla ilgili olarak “John O’Leary, DTNA’da yirmi yıldan fazla deneyime sahip ve başka kimse Kuzey Amerika Ticari Taşıt İşini onun kadar iyi bilmiyor. DTNA’nın CFO’su ve son zamanlarda Mercedes-Benz Kamyonları’nın Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak, deneyiminin ve bilgisinin onu DTNA’yı geleceğe başarıyla yönlendirecek doğru kişi yaptığını kanıtladı.” dedi.

Roger Nielsen, 1 Nisan 2017’den bu yana DTNA Başkanı ve CEO’su. Liderliği altında, DTNA’nın CO2 nötr taşımacılığa giden yolunu açan Freightliner eCascadia ve eM2‘nin yanı sıra Thomas Built eJouley okul otobüsü ile birçok müşteri denemesi başlattı. Ayrıca Western Star ürün yelpazesini ve inşaat kamyon işini yeniledi ve DTNA‘yı ABD’deki en başarılı ve kârlı kamyon OEM’i yaptı.

DTNA_004
Roger Nielsen, 1 Nisan 2017’den bu yana DTNA Başkanı ve CEO’su.

Martin Daum, şöyle devam etti: “Roger Nielsen’e DTNA’nın başarısına olan bağlılığı ve Freightliner, Western Star ve Thomas Built Buses markalarımızı başarılı bir şekilde konumlandırdığı için yürekten şükranlarımı sunuyorum. İşimize olan tutkusu ve benzeri görülmemiş müşteri odaklılığının yanı sıra kendisi sorumlu insan liderliğinin somut bir örneği.

Roger Nielsen, kariyerine 1986 yılında kablo demeti testinden sorumlu bir Freightliner üretim mühendisi olarak başladı. Ardından 2001’den 2016’ya kadar üretim, tedarik zinciri yönetimi ve COO olarak yönetim kademelerinde yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here