Karin Rådström, Mercedes-Benz Kamyonları’nın yönetimini devraldı

0
533
Karin-Radstrom
Karin Rådström, 1 Şubat 2021 tarihi itibariyle Mercedes-Benz Kamyonları'nın yönetimini devraldı
Renault Trucks

Karin Rådström, 1 Şubat 2021 itibariyle Mercedes-Benz Kamyonları’ndan Sorumlu Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine başladı. Rådström, son olarak Yönetim Kurulu’nun bir üyesi olarak Scania’da satış ve pazarlamadan sorumluydu.

Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Martin Daum, konuyla ilgili olarak “Karin’i küresel liderlik ekibimizde görmekten çok memnunuz. Ticari taşıt endüstrisinde büyük bir uluslararası deneyime ve müşteri odaklı bir satış organizasyonunu ve marka deneyimini şekillendirmede kanıtlanmış bir geçmiş performansa sahip.” dedi.

İsveç doğumlu Rådström, Stockholm’deki Kraliyet Teknoloji Enstitüsü’nden Endüstriyel Yönetim Yüksek Lisansı ile mezun olduktan sonra 2004 yılında Scania’da stajyer olarak işe başladı. 2007 yılından bu yana, Scania’nın satış ve servis organizasyonunda, şirketin kentiçi ve seyahat otobüsü işinin başkanlığının yanı sıra bağlantılı araç işini başlatmak da dahil olmak üzere çeşitli yönetim kademelerinde bulundu.

Rådström, Ekim 2020’de emekli olan Stefan Buchner‘ın görevini devraldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz