Daimler Trucks, ek elektrikli Freightliner Müşteri Deneyimi filosunu sundu

0
316
freightliner-etrucks
Daimler Trucks Kuzey Amerika’nın Müşteri Deneyimi filosu altı adet ağır hizmet Freightliner eCascadia ve iki adet orta hizmet Freightliner eM2 106’dan oluşuyor.

Daimler Trucks, Kuzey Amerika’da müşteri denemeleri için ek elektrikli Freightliner kamyonları sundu. Daimler Trucks Kuzey Amerika’nın Müşteri Deneyimi filosu altı adet ağır hizmet Freightliner eCascadia ve iki adet orta hizmet Freightliner eM2 106’dan oluşuyor. 22 ayı aşkın bir sürede geniş bir sektör yelpazesinden 14 farklı müşteri günlük işlerinde tamamen elektrikli kamyonları kullanacak. Bu müşteriler Birleşik Devletler yollarındaki 150 binden fazla ağır ve orta hizmet kamyonu ile (6-8 Sınıfı) Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük filo sahipleri. Müşteri Deneyimi filosu, 2018’den beri kullanılmakta olan ve kısa bir süre önce toplam 160 bin kilometreyi aşan 30 adet Freightliner eKamyon’dan oluşan yenilikçilik filosunu tamamlıyor. Freightliner eCascadia ve eM2 kamyonun pazara 2021’in sonlarında sunulması planlanıyor.

Freightliner eCascadia ve eM2

Freightliner eCascadia, Kuzey Amerika pazarındaki en başarılı ağır hizmet uzun yol kamyonu (8 Sınıfı) olan Cascadia’yı temel alıyor. Seri üretimin başlangıcında eCascadia’nın 730’a kadar tepe beygire sahip olması planlanıyor. 550 Kwh kullanılabilir kapasiteye sahip aküler, 402 km’ye kadar menzil sunarken, 90 dakika içinde yüzde 80’e kadar (322 km menzil sağlayarak) doldurulabilecek. 8 Sınıfı çekici yerel ve bölgesel dağıtım ve taşımacılık için tasarlandı. Freightliner eM2, yerel dağıtım operasyonlarını ve son-km teslimat hizmetlerini (6 Sınıfı) hedefliyor. eM2 kamyonun 480’e kadar tepe beygire sahip olması planlanıyor. 325 Kwh kullanılabilir kapasiteye sahip aküler, 370 km’ye kadar menzil sunarken, 60 dakika içinde yüzde 80’e kadar (296 km menzil sağlayarak) doldurulabilecek.

Daimler Trucks & Buses’tan elektrikli kamyon ve otobüs yelpazesi

Thomas Built Buses’ın tamemen elektrikli Saf-T-Liner eC2 Jouley okul otobüsüne, Freightliner Custom Chassis Corporation MT50e’ye, Mercedes-Benz eActros’a, Mercedes-Benz eEconic’e, Avrupa’da Mercedes-Benz eCitaro otobüse ve Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da FUSO eCanter’e katılan Freightliner eCascadia ve eM2, Daimler Trucks’ın elektrikli kamyon girişiminin bir parçası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here