Ege Endüstri ve Ege Fren, EBSO’nun “100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde

0
2465

Bayraktar Grubu kuruluşlarından Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş. ile Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) üretimden satışlara göre 2017 için yaptığı değerlendirmede en büyük ilk 100 firma listesinde 38’inci ve 76’ncı sıralarda yer aldı.

Küresel ve Türk otomotiv üreticilerinin dingil, dingil parçaları ve süspansiyon sistemleri tedarikçisi olan Ege Endüstri ve Tic. A.Ş., Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) açıkladığı “100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 38’inci sırada yer aldı. Bayraktar Grubu’nun bir diğer kuruluşu olan Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise 76’ncı sırada yer aldı.

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir’de faaliyet gösteren Ege Endüstri, otomotiv sektörü için dingil, dingil parçaları ve süspansiyon sistemleri geliştirerek üretiyor.

Ege Endüstri, başarılı Ar-Ge çalışmaları, teknoloji ve insan kaynağı yatırımları, yüksek üretim sığası kullanımı ile sektördeki yerini kararlı bir şekilde güçlendiriyor.

Başarılı Ar-Ge projeleri sonucunda elde edilmiş Ege Endüstri’ye ait tesciller sadece Türkiye değil firmanın iş yaptığı diğer ülkelerde de yürütülüyor.

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı müşterilerine hizmet veren Ege Endüstri’nin yüzde 64’ü Bayraktar Grubu’na ait; hisselerin yüzde 34’ü ise Borsa İstanbul’da BIST 100 firmaları içinde işlem görüyor.

1987 yılında İzmir’de kurulan Ege Fren, Bayraktar Grubu ile dünyanın önde gelen otomotiv teknoloji şirketlerinden Meritor ortaklığıyla faaliyet gösteriyor. Otomotiv ana sanayi için fren, fren alt parçaları ve işlemeli otomotiv parçaları üreten Ege Fren, yurtiçi ve yurtdışında küesel markaların tedarikçisi ve lisanslı üreticisi konumunda bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz