IVECO’nun Türkiye’deki en modern tesisi Ankara’da açıldı

1
3039

IVECO’nun Türkiye’deki en eski yetkili satış ve servis bayilerinden biri olan Özgözde Otomotiv, Ankara’daki yeni tesisini 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle açtı. Açılış törenine IVECO Türkiye ve Özgözde Otomotiv yöneticilerinin yanı sıra IVECO müşterileri ve basın mensupları katıldı.

2000 yılında Ankara’daki yatırımlarını tamamladıktan sonra Bursa ve Eskişehir’de devreye aldığı modern tesisler ile hizmet noktası sayısını artıran Özgözde Otomotiv, Ankara’da uzun yıllar OSTİM’deki tesisi merkez olmak üzere farklı noktalardaki showroom’ları ile hizmet sundu. 2015 yılında başladığı yatırımını tamamlayan Özgözde Otomotiv, Türkiye’deki en modern IVECO tesisini Ankara Susuz’da hizmete açtı.

Özgözde Otomotiv’in Ankara’daki yeni tesisinin açılış töreninde IVECO Araç A.Ş. ve Özgözde Otomotiv yöneticileri hazır bulundu.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Özgözde Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erol Arslan, IVECO’nun Türkiye’deki en eski bayilerinden biri olarak 30 yıldır devam eden birlikteliklerine yeni bir hizmet noktası eklemekten dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi “Biz IVECO’nun güçlü geleceğine inanıyoruz ve bugün modern yeni tesisimizi ve Iveco’nun en yeni ürünlerini ‘Daha İyisi İçin Çalışıyoruz’ sloganı ile tanıtıyoruz. 6 bin 400 metrekare açık alana sahip olan Ankara Susuz tesisi, 3 bin 600 metrekare kapalı alanı ile toplamda 10 bin metrekarelik bir alanın üstüne oturuyor. 2 bin 100 metrekare servis alanı ile aynı anda 20 araca hizmet verebilecek sığadaki tesisimizin 550 metrekarelik modern showroom’unda aynı anda yedi kamyon sergilenebiliyor. Dışarıdaki teşhir alanında ise aynı anda 50 kamyon sergileme olanağına sahibiz.

Açılış törenine çok sayıda IVECO müşterisi katıldı.

64 personelin çalıştığı yeni tesisi çevreci bir yaklaşım ile inşa ettiklerini kaydeden Erol Arslan, tüm çalışma alanlarını en modern havalandırma sistemleri ile donattıklarını dile getirdi. IVECO’nun 3.5 tondan ağır vasıtaya kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu söyleyen Erol Arslan, Susuz’daki yeni tesisin hem satış hem de ağır vasıta ve hafif vasıta servisi için en uygun nokta olduğuna dikkat çekti. Ankara, Bursa ve Eskişehir tesislerinin kendi öz malları olduğunu açıklayan Erol Arslan, bu sayede tesislerine daha rahat yatırım yapabildiklerini ifade etti.

IVECO Araç A.Ş. Genel Müdürü Roberto Camatta ve Özgözde Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erol Arslan

Yatırım kararını 2015 yılında aldıklarını ve hem IVECO hem de Özgözde markalarına yakışır bir tesis kurmaya gayret gösterdiklerini açıklayan Erol Arslan, bu işin mutfağından geldiği için ürünün arkasındaki bayiye ve satış sonrası hizmetlere duyulan güvenin öneminin farkında olduğunu vurgulayarak, bu işin bir takım oyunu olduğunu ve hem temsil ettikleri markanın daha iyi bir konuma gelmesi hem de servise gelen müşteri sayılarını artırmak için bu yatırımı yaptıklarını sözlerine ekledi.

Özgözde Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erol Arslan, bu işin mutfağından geldiği için ürünün arkasındaki bayiye ve satış sonrası hizmetlere duyulan güvenin öneminin farkında olduğunu vurgulayarak, bu işin bir takım oyunu olduğunu ve hem temsil ettikleri markanın daha iyi bir konuma gelmesi hem de servise gelen müşterilerin önce memnuniyetini sonra da sayısını artırmak için bu yatırımı yaptıklarını dile getirdi.

IVECO Araç A.Ş. Genel Müdürü Roberto Camatta ise açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sergilenen araçlardan IVECO’nun Daily’den Astra’ya kadar ne kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu görüyorsunuz. IVECO Türkiye olarak hızlı büyüyen bir markayız. Son dokuz yılda pazar payımız iki mislinden fazla büyüdü. Türkiye’de ilk 10 ayda 3.5 ton ve üstü kamyon sınıfındaki en büyük üçüncü markayız. Bu büyümede Özgözde gibi bayilerimizin katkısı büyüktür. Özgözde Otomotiv’in sahibi Erol Bey azimle çalışarak, her zaman kendini geliştirerek IVECO markası ile büyüdü ve bugüne geldi. Ankara’da başladığı faaliyetlerini daha sonra Bursa ve Eskişehir ile sürdürdü. Kendisinin en yeni gelişim hamlesi ise bu modern ve büyük tesisin açılışı oldu. Erol Bey, son iki yılda IVECO’dan aldığı güvenle bu yatırımı gerçekleştirdi. Erol Arslan, her sabah uyandığında daha iyisini yapmak, daha ileri gitmek için çalışıyor. İş dünyasında hepimizin yapması gereken de aslında bu.

IVECO Araç A.Ş. Genel Müdürü Roberto Camatta, kendileri için öncelikli olanın daha büyük tesisler yapmak değil, tesis sayısını artırarak müşteriye daha yakın olup daha iyi hizmet verebilmek olduğunu açıkladı.

Özgözde Otomotiv’in yeni tesisinin son iki yılda Türkiye’de bir IVECO bayisinin yaptığı en büyük yatırım olduğunu ve pazarın son iki yılda 2014 ve 2015 yıllarındaki gibi iyi olmadığını; ancak buna karşın Erol Bey’in bu yatırımı sürdürmeye karar verdiğini kaydeden Roberto Camatta, Ankara’daki tek yetkili satış ve servis bayileri olan Özgözde’nin yeni tesisinin Ankara gibi büyük ve önemli bir kentte IVECO markasını müşterilerin gözünde yücelttiğini ve daha önemli bir konuma getirdiğini söyledi. Türkiye’nin büyük kentlerinin birinde daha bu tür büyük bir yatırımları olacağını; ancak kendileri için öncelikli olanın daha büyük tesisler yapmak değil, tesis sayısını artırarak müşteriye daha yakın olup daha iyi hizmet verebilmek olduğunu açıklayan Roberto Camatta, Erol Bey’in bu yatırımı hem IVECO’ya hem de kendine güvenerek gerçekleştirdiğini dile getirdi.

IVECO Araç A.Ş. Bayi Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yıldırım Tanılkan, amaçlarının yapılandıkları bölgelerde ya da kentlerde müşteri memnuniyetini artırmak, bayilerine daha çok kazanç sağlamak ve servis için yürüyen araç parkını büyütmek olduğunu belirterek, Türkiye çapındaki 20 adet bayilerinin sayısını artırmak yerine kendi sorumluluk alanları içindeki etkinliklerini artıracak, servis faaliyetlerini zenginleştirecek çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

IVECO Araç A.Ş. Bayi Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yıldırım Tanılkan, amaçlarının yapılandıkları bölgelerde ya da kentlerde müşteri memnuniyetini artırmak, bayilerine daha çok kazanç sağlamak ve servis için yürüyen araç parkını büyütmek olduğunu belirterek, Türkiye çapındaki 20 adet bayilerinin sayısını artırmak yerine kendi sorumluluk alanları içindeki etkinliklerini artıracak, servis faaliyetlerini zenginleştirecek çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Türkiye’de her 100 ağır kamyondan 43’ünün İstanbul, Ankara ve İzmir’de satıldığını dile getiren Yıldırım Tanılkan, özellikle bu üç ilde nasıl daha iyi hizmet verebilecekleri düşüncesiyle hareket ettiklerini söyledi.

IVECO Araç A.Ş. İç Anadolu ve Ege Bölgelerinden Sorumlu Bölge Satış Müdürü Adli Emiroğlu, Ankara ya da başka bir ilde satılan bir aracın yoldayken birçok farklı servise gidebildiğini, bu nedenle de tüm yerleşkelerde en iyi hizmeti vermeleri gerektiğini belirterek, daha iyi ve nitelikli hizmetle marka imajının ve bilinirliğinin daha üst seviyelere çıktığını ifade etti.
Özgözde Otomotiv Ankara Servis Müdürü Ali Osman Kabakçı, yeni tesisin yerleşkesinin sadece proje aşamasının altı ay sürdüğünü ve tesisin ilk baştan itibaren bir servis olarak tasarlandığını belirterek şunları söyledi: “Bu tesiste herşey sıfırdan yapıldı. Eski olan, sadece çalışanlar ve bilgi birikimimiz. Iveco’nun diagnostik cihazlarının en yeni sürümlerini kullanıyoruz. En son atık yönetmeliğine uygun atık yağ ve egzoz gazı tahliye sistemlerimiz bulunuyor. Atık yağlar kimsenin eli değmeden bir tavaya boşaltılıyor ve o tavadan bir bağlantı sistemi ile depolama alanına gidiyor. Burası kapalı, karanlık bir mekan değil; doğal ışığın girdiği, aydınlık, ferah bir mekan. Bekleme salonu ile servis alanının arasında canlı ağaçlar var. Şu anda servise günde ortalama 21 araç giriyor. 3.5 tondan Astra ağır kamyonlara kadar IVECO marka tüm tekerlekli araçlara hizmet veriyoruz.”
Açılış kurdelesinin kesiminin ardından Iveco Araç Genel Müdürü Roberto Camatta, Özgözde Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erol Arslan’a bir plaket takdim etti.
6 bin 400 metrekare açık alana sahip olan Ankara Susuz tesisi, 3 bin 600 metrekarekare kapalı alanı ile toplamda 10 bin metrekarelik bir alanın üstüne oturuyor. 2 bin 100 metrekare servis alanı ile aynı anda 20 araca hizmet verilebiliyor.
Özgözde Otomotiv, 3.5 tondan Astra ağır kamyonlara kadar IVECO marka tüm tekerlekli araçlara hizmet veriyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz