Tunacan İnşaat, Ford Trucks kamyonları tercih etti

0
2107

1998 yılından bu yana inşaat sektöründe çok sayıda ulusal ve uluslararası projeye imza atan Tunacan İnşaat, araç filosunu, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşımı kısaltacak İstanbul-İzmir otoyolu projesinde kullanmak üzere 30 adet Ford Trucks ile genişletti. Tunacan İnşaat’ın satın aldığı Ford Trucks araçlarla birlikte filosundaki Ford Trucks kamyon sayısı 55’e yükseldi.

Tunacan İnşaat, filosuna kattığı 30 adet Ford Trucks 4142D inşaat kamyonunu, Türkiye’nin önemli ulaşım projelerinden biri olan İstanbul-İzmir otoyolunun Gebze-Orhangazi-İzmir güzergahında süren inşaat çalışmalarına destek olmak amacıyla kullanacak. 24 Kasım tarihinde düzenlenen araç teslimat töreninde Ford Trucks yönetimi tarafından Tunacan İnşaat’a plaket takdim edilirken, 30 adet Ford Trucks 4142D inşaat kamyonu da firmaya teslim edildi. Törene, Tunacan İnşaat Genel Müdürü Ferhat Tuna, Ford Trucks Satış Bölge Müdürü Mete İnceer, Ford Trucks Bayisi Büyükkarcı Otomotiv Satış Müdürü Şükrü Yılmaz ile Satış Danışmanı Ulaş Karabiber katıldı.

Ford Trucks inşaat serisinde “güç” Extra Heavy Duty ile yükseliyor

Ford Trucks inşaat serisi, 12.7 litre Ecotorq motorla en zorlu koşullarda dahi sunduğu yüksek performans ile öne çıkıyor. 420 beygir gücündeki yeni motor, 2150 Nm’lik azami tork üretim sığasıyla yerini aldığı sürüme göre yüzde 55 daha fazla çekiş gücü sunuyor. Damper, mikser ve pompa üstyapısına uygun 6×4 ve 8×4 araçlar, farklı kullanım şartları için en uygun çözümler sunuyor. Ayrıca istek üzerine elde edilebilen arazi şartlarına uygun kullanım modları sunan 12 ileri otomatik şanzıman, ağır yükleme şartlarında avantaj sağlayan hidrolik yardımcı fren intarder gibi donanımlar ve 7 kat artırılmış fren performansı inşaat serisine yeni avantajlar kazandırıyor. Bunun yanında, dayanımı kanıtlanmış 10 mm kalınlığındaki ve 500 MPa gücündeki şasi ve dayanıklı arka süspansiyon gibi artılar ise aynen korunuyor.

Genişleyen ürün yelpazesi ile farklı üstyapılara kolaylıkla uyum sağlayan inşaat serisi, bin 500 saate çıkarılan bakım aralığı ile işletme maliyetlerinde önemli iyileşmeler vaat ediyor.

Ford Trucks inşaat serisinde sunduğu tüm bu yeniliklere, esnek çözümler eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda 8×4 damper kamyonlarda bir seri yeniliğe giden Ford Trucks, “Extra Heavy Duty” araçlarıyla çok zor şantiye şartlarında müşterisinin yanında. Özellikle güçlendirilmiş ön makas ve arka makas, monoblok kauçuk truniyon, geliştirilmiş kardan mili, güçlendirilmiş yakıt ve SCR tankı korumaları yanında bu ürün yelpazesinde ilk defa sunulan karter koruyucu ile araç dayanımı artarken, çift kavrama, yüksek tonajlı lastikler ile de zor koşullar Ford Trucks müşterileri için çok daha kolay hale gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz