Batu Lojistik, Euro 6 için Iveco Stralis’i tercih etti

2
2745
Renault Trucks


Batu Lojistik, filosunu yenilemek ve büyütmek amacıyla Iveco Stralis’i seçti. 25 adet Iveco Stralis AS440S46 TP Hi-Way alçak şasili çekici, 15 Şubat tarihinde Iveco Otomotiv Sancaktepe tesisinde gerçekleştirilen bir törenle teslim edildi. Törene Iveco Araç Genel Müdürü Roberto Camatta, Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, İş Geliştirme Müdürü Korhan Yeşil, satışı gerçekleştiren Iveco Otomotiv Genel Müdürü Ömer Bursalıoğlu, Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Eryücel katıldı.

Türkiye’nin en genç filosu

Batu Grup’un 2002 yılında faaliyete başladığını ve bünyesinde barındırdığı farklı şirketlerle, kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığı, depo ve stok yönetimi, gümrükleme ve dış ticaret çözümleri sunduğunu kaydeden Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, Türkiye’nin en genç filosuna sahip olduklarını ve yeni aldıkları Iveco Stralis çekicilerle birlikte toplam çekici sayılarının 110 adede ulaştığını açıkladı.

Kriz dönemini fırsata çevirerek büyümeyi başarmış, lojistik alanında uluslararası çözümler sunan yüzde 100 bir Türk firması olduklarının altını çizen Taner Ankara, karbon ayak izini sıfırlamak için faaliyetler yürüten firmalarının birçok çevreci uygulamayı bünyesinde gerçekleştirdiğini belirterek, yeşil lojistik ilkeleriyle hareket eden Batu Lojistik’in karbon ayak izi sıfırlama yöntemleri için çözümlerinde demir ve denizyolu uygulamalarını tercih ettiğini ve düşük yayımlı Euro 6 araçlar kullanmaya başladığını ifade etti.

Düşük toplam sahip olma maliyeti

Filolarını daha da büyütmek ve yenilemek adına 2017 yılında da yatırımlarına devam edeceklerini kaydeden Taner Ankara, düşük toplam sahip olma maliyetinin, uygun servis maliyetinin, düşük yakıt tüketiminin ve yollarda daha çok görülmeye başlanan Iveco araçların ikinci el değerindeki yükseliş eğiliminin kendilerini Iveco markasına yönlendiren temel nedenler olduğunu açıkladı.

Iveco Stralis, Hi-SCR sistemi ile birçok avantaj sunuyor

Araçlarına güvendiklerini ve üç yıllık bakım anlaşması yaptıkları Batu Lojistik’i yaygın ve güçlü satış sonrası hizmetleri ile satış sonrasında da yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Iveco Otomotiv Genel Müdürü Ömer Bursalıoğlu, Iveco Stralis ile toplam sahip olma maliyetinin (TCO) düşüklüğü konusunda son derece iddialı olduklarına dikkat çekti.

EGR olmadan sadece SCR ile Euro 6 ölçütünü karşılayan motorlar konusunda öncü olduklarını ve şu anda sadece iki markanın bu tür motorlar sunabildiğini kaydeden Ömer Bursalıoğlu, EGR’ye ihtiyaç duymayan Hi-SCR teknolojilerinin yanı sıra düşürülmüş rüzgar direnci ve iyileştirilmiş aktarma organları sayesinde Euro 6 Stralis’lerin Euro 5 Stralis’lere göre yüzde 4.5 oranında daha az yakıt tükettiğini söyledi.

Ömer Bursalıoğlu, Hi-SCR sisteminin avantajları hakkında şu açıklamayı yaptı: “EGR olmaması nedeniyle etkin rejenerasyona, yani dizel parçacık filtresi temizliğine gerek duyulmuyor ve zorunlu molalara olan ihtiyaç ortadan kalkıyor. Motorda aşırı ısınma olmadığı için motor ömrü uzuyor, ayrıca yakıt taşımacılığı için bir engel bulunmuyor. Doğru yağ kullanımı ile bakım aralıkları uzuyor. Motor sadece temiz hava yaktığı için verim artıyor. EGR’nin olmaması motor ağırlığını azaltıyor ve faydalı yükü artırıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz