Iveco, “NGV Global Endüstri Şampiyonu” ödülünü kazandı

0
2624
Renault Trucks


NGV GLOBAL 2017 konferansının bir parçası olarak doğal gazlı araçlar birliği, 22 Mart tarihinde sektörel ödüller vermek üzere uluslararası bir toplantı gerçekleştirdi. 20 yıldır hafif, orta ve ağır kamyonlardan otobüslere kadar tam bir doğal gazlı araçlar yelpazesi geliştirme çalışmalarında öncülük yapan Iveco, NGV Küresel Endüstri Şampiyonu ödülünü kazandı.

NGV Global İcra Direktörü Diego Goldin, NGV Global Başkanı Mike Gallagher ve IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte (soldan sağa)

Uluslararası Doğal Gaz Birliği NGV Global, Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenen NGV GLOBAL 2017 konferansında CNH Industrial’ın ticari taşıt markası Iveco’ya “NGV Global Endüstri Şampiyonu” ödülünü verdi. Dünya çapında doğal gazlı araç sanayini temsil eden NGV Global, tüm alanlarda araç verimliliğini ve güvenliğini artırma hedeiyle taşımacılıkta doğal gaz ve biyometan kullanımını teşvik ediyor.

Birliğin iki yılda bir verdiği ödüller, dünya çapında doğal gaz sektörünü geliştirmek ve iyileştirmek doğrultusunda şirketler tarafından gerçekleştirilen girişimleri ve programları takdir ediyor. NGV Global Yönetim Kurulu, doğal gazı seçenek bir yakıt olarak kullanmadaki başarısı ve dünya çapında doğal gazlı araç pazarını geliştirmeye olan katkısı nedeniyle Iveco’yu seçti. Jüri, değerlendirmesinde markanın etkinliklerinin ulusal, bölgesel ve küresel seviyelerdeki etkilerine baktı. NGV Global, dünya çapında 350 üyenin çıkarlarını temsil ediyor. 1986 yılındaki kuruluşundan bu yana doğal gazlı araçların küresel çaptaki sayısı neredeyse sıfırdan 23 milyon adedin üzerine çıktı. NGV Global, 2030 yılında dünya yollarında 65 milyon adet doğal gazlı aracın dolaşacağı hedefiyle gelecek birkaç yılda sürekli bir büyüme olacağını öngörüyor.

IVECO Stralis NP

NGV Global, 30’uncu yılını kutlaması nedeniyle bu endüstri ödülünü ilk kez konferans ve sergi sırasında verdi. Daha once, “NGV Global Endüstri Şampiyonu” ödülü, sanayinin gelişmesinde katkıları olan kişi ve kurumlara kendi bölgelerinde veriliyordu. Bu yıl, ödül, taşımacılık sektörü için doğal gazın küresel varlığı konusunda önderlik eden endüstrileri tekdir etme amacıyla doğrudan NGV Global önderlik komitesi tarafından belirlendi.

NGV Global İcra Direktörü Diego Goldin, ödülü verirken şunları söyledi: “Iveco’nun, tüm ticari taşıt ürün yelpazesinde biyometanı da içeren metanla çalışan seçenekler sunarak doğal gazla tahriğe olan odağı, taşımacılığa bağlı yayımların azaltılmasına önemli bir katkı yapıyor. Umarım bu ödülü, sadece tüm bunların bir sonucu olarak değil, doğal gaz teknolojisinin gelecekte daha fazla kabülü, gelişimi ve başarısı için yeni bir sayfa açmak için de kabul edersiniz.

Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte ise ödülü alırken şöyle konuştu: “Sürdürülebilir bir taşımacılık için doğal gaz teknolojisinin geliştirilmesine olan adanmışlığımızın takdir edilmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Birçoklarının seçenek yakıt çözümleri için arayışta olduğu, elektrikli hatta hidrojen tahrikli çözümleri teknolojik ve ekonomik olarak uygulanabilir hale getirmeye çalıştığı bir dönemde, biyometanın da kullanımıyla karbondioksidin düşürülmesinde daha da önem kazanan doğal gaz kendini oturmuş, mantıklı ve ulaşılabilir bir çözüm olarak kanıtladı. Iveco olarak, 20 yıldan fazla bir süredir bu sürdürülebilir yakıtın gelişimi için çalıştık ve bugün Avrupa’da doğal veya biyogazla çalışan 16 bin araç çalışıyor.

Doğal gazlı araçlarda küresel bir önder olan Iveco, hafif ticari taşıtlardan otobüslere kadar tam bir doğal gazlı ürün yelpazesi sunan ilk üretici konumunda. Markanın ürün stratejisinin ana odağı müşterilerine hem çevresel hem de maddi anlamda daha sürdürülebilir araçlar sunmak.

IVECO Eurocargo

Doğal gaz, toplam sahiplik maliyetini düşürürken kirletici yayımları da azaltıyor, ayrıca kentiçinde önemli olan gürültü kirliliğinin azalmasına da katkıda bulunuyor. Iveco, bu seçenek taşımacılık çözümlerini geliştirirken Avrupa Komisyonu’nun 2016 yılında yayımladığı Düşük Yayımlı Hareketlilik için Avrupa Stratejisi tebliğindeki çok sayıda öneriyi göz önünde tutuyor.

BiyoCNG ve biyoLNG yakıtlara Avrupa’da daha çok ulaşılmasıyla beraber hem lojistik hem de toplu taşımacılık firmaları karbondioksit yaymayan filolar çalıştırarak iklim değişikliğiyle savaşa katkıda bulunabiliyorlar.

NGV Global Endüstri Şampiyonu” ödülü, Iveco’nun teknolojik önderliğini ve sürdürülebilirliğe adanmışlığını takdir eden ulusal ve uluslararası ödüllerin en sonuncusu. Iveco Stralis NP, daha önce 2017 Mükemmellik Avrupa Gaz Ödülleri’nde “Yılın Projesi”, 2017’de İspanya’da “Yılın Çevreci Ticari Taşıtı” ve 2016’da Birleşik Krallık’ta “Yeşil Filo” ödülünü kazanmıştı. Buna ek olarak Eurocargo CNG2017 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu” seçilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz