IVECO ON, yol güvenliğine yenilik getiriyor

0
1398
IVECO-S-WAY-NP-ON
IVECO, IVECO S-Way ve güncel DAILY modelleri için yeni Güvenli Sürüş özellikleri ile sürücüye odaklanan dijital hizmet tekliflerini genişletiyor.
Renault Trucks

IVECO, IVECO S-Way ve güncel DAILY modelleri için yeni Güvenli Sürüş özellikleri ile sürücüye odaklanan dijital hizmet tekliflerini genişletiyor. Endüstride bir ilk olan bu öncü hizmet, müşterilerin güvenli sürücülere dönüşmesine yardım etmek için tasarlandı.

IVECO, IVECO ON dijital hizmetler yelpazesini güvenli sürüşü geliştirmek için tasarlanmış benzersiz Güvenli Sürüş özellikleriyle genişletiyor. Araç üzerindeki sistem, bir dizi Anahtar Performans Göstergesi’ni (KPI) ölçüyor ve sürücülerin güvenli bir sürüş tarzı elde etmelerine ve filo yöneticilerinin filolarında güvenli bir sürüş kültürünü teşvik etmelerine yardımcı olmak için düzenli raporlar oluşturuyor. Güvenli Sürüş, sürücünün risk bilincini artırarak, trafik kazalarının en önemli nedeni olan insan hatası sorununu ele alıyor. Bu, yol güvenliğini artırmanın yanı sıra taşınan mallarda veya araçta daha az hasar ve zarar faydası ile kaza riskini azaltacak. IVECO S-WAY‘de ve bir Bağlantı Kutusu’na sahip güncel DAILY modellerinde bulunan Güvenli Sürüş özelliklerine IVECO ON portalı üzerinden kolayca erişilebiliyor.

Dijital önder Fabrizio Conicella, konuyla ilgili şunları söyledi: “Biz IVECO’da durmaksızın müşterileri desteklemenin ve yoldaki sürücülerin hayatlarını iyileştirmenin yeni yollarını arıyoruz. Güvenli Sürüş özellikleri ve hizmeti, nakliye görevlerini yerine getirirken, sürücülerin güvenlikleri için en önemli kaygıları ele alıyor. Sürüş Tarzı Değerlendirme sisteminin, sürücülere, daha verimli bir şekilde sürüş yapmalarına yardımcı olduğu gibi, Güvenli Sürüş raporları, sürücülere, güvenli sürüş davranışlarını geliştirmelerine yardımcı olacak faydalı tavsiyeler verecek.

IVECO_NewDaily_Van-ON
IVECO S-WAY’de ve bir Bağlantı Kutusu’na sahip güncel DAILY modellerinde bulunan Güvenli Sürüş özelliklerine IVECO ON portalı üzerinden kolayca erişilebiliyor.

Standart Güvenli Sürüş Raporları, filo için ölçülen KPI’ların üç kategoride düzenlenmiş bir genel bakışını sağlıyor: Dinamikler, sert direksiyon hareketleri veya hızlanma manevraları, denge kontrolü ve sürüş sırasında el freni kullanımı ile ilgili göstergeleri içeriyor. Çarpışma Riski, sert frenleme veya öndeki araçla güvenli olmayan mesafe bırakma gibi olası bir kaza riskini gösteren davranışlara bakıyor. Hız ve sürüş saati sınırlamaları ve aracın azami yasal ağırlığı gibi düzenlemelere Uygunluk. Filo yöneticisi, filo seviyesinde eğilimleri analiz edebiliyor ve yoldaki güvenliklerini artırmak için sürücülerin sürüş tarzlarını iyileştirebilecek alanları tanımlayabiliyor.

IVECO S-Way ayrıca bireysel sürücünün davranışını derinlemesine inceleyen bir Profesyonel Güvenli Sürüş Raporu ve Danışmanlık hizmeti sunuyor. Profesyonel Güvenli Sürüş Raporu, her bir Temel Performans Göstergesi’nde (KPI) sürücünün performansını analiz ediyor ve iyileştirme önerileri ile bir eylem planı sunuyor. Sürücü ve filo yöneticisi, rapor ile Güvenli Sürüş hizmeti ile sunulan tavsiye sonucunda sağlanan gelişmeleri de takip edebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz