ICA İsveç, elektrik yolculuğuna Volvo Trucks ile başladı

0
243
electrification-journey
Volvo FL ve Volvo FE Electric kamyonlar, elektrikli taşımacılığa geçişi başlatan ICA örneğinde olduğu gibi esas olarak kentiçi dağıtımda kullanılıyor. Modeller, 2019'da seri üretime giren ilk elektrikli kamyonlar arasındaydı.
Renault Trucks

Volvo Trucks, elektrikli taşımacılığa geçişine başlarken, İsveç’in önde gelen market perakendecisi ICA İsveç‘e tamamen elektrikli bir kamyon tedarik ediyor. Kamyon, Stockholm şehir bölgesinde soğuk ürünler teslim edecek. Araç, fosil içermemesinin yanı sıra önemli ölçüde azaltılmış gürültü seviyelerine ve hava kirliliğine katkıda bulunacak.

Yeni Volvo FE Electric, 2021’in ilk yarısında trafiğe çıkacak ve ICA’nın günlük taşımacılık görevlerinde faaliyet gösterecek. Bu teslimat, Volvo Trucks ile ICA arasında Kasım 2020’de duyurulan ve mal taşımacılığının çevresel etkisini azaltmak için elektrikli çözümleri tanımlayacak olan işbirliğinin önemli ilk adımını oluşturuyor.

Elektrifikasyon için uygun güzergahları belirlemek amacıyla, ICA ve Volvo Trucks’ın elektromobilite uzmanları, ICA’nın operasyonlarında yeni elektrikli kamyonun kullanım alanlarını optimize etmek için yük kapasitesi, sürüş döngüleri, menzil ve üstyapı çözümleri gibi parametreleri birlikte inceledi.

Volvo Trucks Elektrik Çözümleri Direktörü Johan Larsson, konuyla ilgili olarak “ICA ile birlikte, Volvo Trucks’ın elektrikli menzil simülatörünün desteğiyle İsveç lojistik ağları içindeki çeşitli nakliye rotalarını analiz ettik. Ayrıntılı verilerin paylaşılması ve analiz edilmesi, gerçek yaşam rotalarında ve gerçek zamanlı trafik durumlarında yükleme ve boşaltma dahil olmak üzere taşımalar için enerji tüketiminin hesaplanmasına yardımcı olmak ve böylece ICA’nın günlük taşıma görevleri için mümkün olan en iyi çözümü bulmak açısından hayati önem taşıyor.” dedi.

ICA tarafından sipariş edilen tamamen elektrikli Volvo kamyon, özel rotası için ekstra gündüz şarjı gerektirmiyor, bu da mevcut aracı elektrikli bir modelle değiştirmeyi kolaylaştırıyor.

ICA İsveç ve Volvo Trucks, işletmelerinin çevresel etkilerini azaltmak için kapsamlı bir çalışma deneyimine sahip. ICA Group, İsveç’teki kuruluşunun 2030 yılına kadar tamamen fosil içermeyen bir karayolu taşımacılık sistemine sahip olmasını hedefledi. Bu hedefin kent bölgeleri için 2025 yılına kadar karşılanmış olması gerekiyor. Hedefe, yeni teknolojiye yatırım yapılarak ve ulusal biyoyakıt üretiminin artırılmasına yönelik girişimlerin nasıl desteklenebileceğinin araştırılmasıyla ulaşılacak.

electrification-journey-2
Volvo FE Electric 6×2

Volvo Trucks ve ICA arasındaki işbirliğinin önemli bir parçası, İsveç’te hem şehir merkezlerinde hem de nihayetinde şehirlerarası daha uzun rotalarda elektrikli taşımacılık çözümlerini içeriyor. ICA İsveç ve Volvo Trucks, mevcut ürün ve hizmet tekliflerini kullanarak ve yeni teknolojileri birlikte test ederek elektrikli taşımacılık çözümlerinin temellerini atmak için birlikte çalışacak. Her iki şirket birlikte, ICA İsveç’in lojistik ağındaki taşımacılığın daha fazla elektrikli hale getirilmesi olanaklarını araştırmaya devam edecek.

ICA İsveç Lojistik Direktörü Emma Lindström, şunları söyledi: “ICA’da elektriklendirilmiş taşımacılık yolculuğumuza başlamış olmaktan çok memnunuz. Tüm değer zincirimiz boyunca iklim etkisini en aza indirmek için sürekli çalışıyoruz ve elektrikli taşımacılığın kullanımının artması bunun somut kanıtıdır. Volvo Trucks ile olan işbirliğimiz sayesinde, yalnızca kamyonlarımız için kapasite ve menzil taleplerini karşılamakla kalmayıp aynı zamanda daha çevreci taşımalara önemli ölçüde katkıda bulunan bir elektrikli nakliye çözümünü kişiselleştirme fırsatına sahibiz.

2019’da piyasaya sürülen Volvo FE Electric ve kardeş modeli Volvo FL Electric, şehiriçi dağıtım ve çöp toplama için son derece uygun, tamamen elektrikli kamyonlar. Volvo Trucks, şu anda Avrupa’da hem bölgesel taşımacılık hem de kentiçi inşaat operasyonlarında kullanılacak elektrikli ağır hizmet Volvo FH, Volvo FM ve Volvo FMX kamyonlar ile de testler yapıyor. Bu kamyonların satışı 2021’de, seri üretimi de 2022’de başlayacak.

ICA İsveç için Volvo FE Electric özelikleri

  • Volvo FE Electric 6×2
  • 26 ton Azami Yüklü Ağırlık
  • Her biri 66 kWh’lik dört akü paketi
  • Kamyonun aküsünden güç alan soğutucu birimli özelleştirilmiş üstyapı üstyapı ortağı tarafından yerleştirildi
  • Volvo FE Electric ve Volvo FL Electric 2019’dan bu yana seri üretimde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz