Tırsan, Treyler İnovasyon ödülünü arka arkaya kazanan dünyadaki üç treyler üreticisinden biri

0
728

Dünyanın en prestijli inovasyon ödülünü ikinci kez kazanan Tırsan, Sekizgen Orta Kirişli Multifonksiyonel Konteyner Şasi K.SHG AVMH aracı ile 68 başvuru arasından Treyler İnovasyon 2019 ödülü “Şasi” kategorisinin şampiyonu oldu. Bünyesindeki Talson markası ile ürettiği Güvenli Kutu aracıyla “Konsept” kategorisinde üçüncü olan Tırsan, bu sene dört aracıyla aday olan ve iki kategoride derece yapan uluslararası tek üretici ve ödülü arka arkaya kazanan dünyanın üç treyler üreticisinden biri oldu.  

Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip treyler üreticisi Tırsan, Almanya’nın Hannover kentinde 20-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen 67’nci IAA Fuarı süresince geniş ürün yelpazesini ve yeni özelliklere sahip dijital çözüm seçeneklerinin örneklerini ziyaretçiler ile buluşturdu.

Tırsan, Sekizgen Orta Kirişli Multifonksiyonel Konteyner Şasi K.SHG AVMH aracı ile 68 başvuru arasından Treyler İnovasyon 2019 ödülü “Şasi” kategorisinin şampiyonu oldu.

67’nci IAA Fuarı kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde tüm Tırsan ailesi adına ödülü Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Üyesi Ayşenur Nuhoğlu büyük bir gururla teslim alırken Tırsan, treyler sektörünün dünyaya açılan kapısı olmanın haklı gururunu bir kez daha yaşadı ve her alanda önder olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Tırsan, Treyler İnovasyon 2019 ödüllerinde Sekizgen Orta Kirişli Kässbohrer K.SHG AVMH aracı ile “Şasi” kategorisinde birincilik, Talson marka Güvenli Kutu ürünü ile “Konsept” kategorisinde üçüncülük elde etti. Ayrıca K.SSL otonom boşaltım sistemli akıllı yatay Silobas aracı ile “Konsept“, K.SSK akıllı kontrol sistemli ve güvenlikli damperli Silobas aracı ile “Emniyet” kategorilerinde aday gösterildi. Tırsan, 2016 yılında Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile ‘Emniyet’ kategorisinde Treyler İnovasyon 2017 ödülünün sahibi olmuştu.

Tırsan’ın ödüllü Ar-Ge merkezi tarafından geliştiren sektörün en hafif Swap Body aracı K.SWAU CL, 67’nci IAA Fuarı’nda yoğun ilgi gördü. Kara, deniz ve demiryolu taşımalarında en ekonomik geçişi sağlamak için geliştirilen Kässbohrer Perdeli Swap Body aracı, C64 taşıma kodu, 34 euro palet sığası ve 3 bin 900 kg’lik boş ağırlığı ile azami verimlilik sağlıyor.
Sektörün en hafif Swap Body aracı K.SWAU CL, daha fazla hız, verimlilik ve sığa isteyen firmaların ilk tercihi olan intermodal taşımacılığa uygun güçlü şasisi ve azami yük sığası sayesinde işletme maliyetlerini en aza indiriyor.

Tırsan, K.SHG AVMH ile 30 senelik sorunu çözdü ve şampiyon oldu

Treyler İnovasyon 2019 ödüllerinde mühendisler için en iddialı kategori ‘Şasi’nin şampiyonu olan Multifonksiyonel K.SHG AVMH yarı treyler, sekizgen orta kiriş tasarımının sektördeki uygulamasının tek örneği olarak 30 senedir çözülemeyen ve araçta kalıcı hasara da yol açan tasarıma bağlı tüm burulma sorunlarını ortadan kaldırıyor. Sekizgen orta kiriş tasarımı sayesinde sorunsuz çalışan teleskopik işlev, ön, orta ve arka uzantılar ve dikkatle tasarlanmış kilit mekanizmaları 20, 40, 45’lik konteynerlerin en verimli ve kolay şekilde yüklenmesini sağlıyor. Sekizgen orta kiriş tasarımı ile tüm şasi bağlantıları da güçlenen K.SHG AVMH en uygun yük dağılımı ile çokişlevli konteyner taşıyıcılar arasında en dayanaklı araç olarak dikkat çekiyor. 30 yıldır çözülemeyen sorunu çözen Tırsan, mühendisler için en iddialı kategori olan ‘Şasi’deki ödülüyle ileri mühendislik çözümlerinde de önderliğini devam ettiriyor.

Tırsan’ın fuardaki basın toplantısına katılım oldukça yüksekti.

Tırsan, Avrupalı müşterilerinin ihtiyacını karşılayan ürünlerini IAA Fuarı’nda sergiledi

Tırsan, iç alandaki standında çevre dostu intermodal taşımacılığa uygun Code XL sertifikalı Kässbohrer Tenteli Perdeli Mega, akıllı kontrol sistemli ve güvenlikli Damperli Silo, 2 ve 3 dingil opsiyonlu K.SLL Low-Bed serisinden 2 dingilli Low-Bed aracı ve tanıtımı 67’nci IAA Fuarı’nda gerçekleştirilen sektörün en hafif Swap Body aracını sergiledi. Dış alanda ise tanıtımı yine IAA 2018‘de yapılan, her türlü zorlu yol koşuluna uygun yüksek mukavemetli Alüminyum Damper ve otonom boşaltım sistemli akıllı Yatay Silobas aracını ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Talson, 67’nci IAA Fuarı’nda ödüllü aracını sergiledi

Dünyanın önde gelen kutu üreticisi ve Avrupa’da hava kargo taşımacılığı sınıfının pazar önderi Talson, Güvenli Kutu ürünü ile “Konsept” kategorisinde üçüncülük elde etti. Fuarda ziyaretçilerle buluşan Talson Güvenli Kutu’nun kendinden destekli alüminyum gövde yapısı, güvenliği en yüksek seviyeye taşıyan özel donanımıyla dikkat çekiyor ve her marka kapı ve kilit sistemleri ile uyumlu çalışıyor.

Dünyanın önde gelen kutu üreticisi ve Avrupa’da hava kargo taşımacılığı sınıfının pazar önderi Talson, Güvenli Kutu ürünü ile “Konsept” kategorisinde üçüncülük elde etti. Fuarda katılımcılarla buluşan Talson Güvenli Kutunun kendinden destekli alüminyum gövde yapısı, güvenliği en yüksek seviyeye taşıyan özel donanımıyla dikkat çekiyor ve her marka kapı ve kilit sistemleri ile uyumlu çalışıyor.
Tırsan, Kässbohrer standında Tenteli Perdeli Maxima K.SCX, Damperli Silo K.SSK 90, çevre dostu intermodal taşımacılığa uygun Code XL sertifikalı Kässbohrer Tenteli Perdeli K. SCS M, iki ve üç dingil seçenekli K.SLL Low-Bed serisinden K.SLL 2 ürünlerini sergiledi.

Tırsan’ın üretimdeki gücü, sunduğu ürün ve teknolojiler ile sektöründe fark yaratmaya devam edeceğine değinen Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “41 yıldır Türkiye treyler sektöründeki önderliğimizin temelini, başarı kriteri olarak müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz ve tüm paydaşlarımıza sunmuş olduğumuz çözüm odaklı hizmetlerimiz oluşturuyor. Yenilikçi yaklaşımımız ve güçlü ekibimiz sayesinde başarılarımızı bu yıl da ödüllerle taçlandırıyoruz. Bundan sonraki süreçte de başarılarımızı büyüterek sürdüreceğiz ve sektöre daha fazla katma değer sağlayacağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here