SAF-HOLLAND, yeni yatırımlarla büyüyor

0
1088
İtalya ve Asya'da iki satın alma ile SAF-HOLLAND'ın Bavyera Bessenbach'daki merkezi 2020 yılı için belirlediği büyüme stratejisini uygulamak üzere bir adım daha attı.

SAF-HOLLAND, V.ORLANDI (İtalya) ve York Group (Asya) şirketlerini satın alarak 2020 yılı için belirlediği büyüme stratejisini uygulamak üzere bir adım daha attı. Ticari taşıt tedarikçisi SAF-HOLLAND, İtalyan üretici V.ORLANDI S.p.A şirketinin hisselerinin büyük kısmını devralarak bağlantı sistem ve parçaları için özel amaçlı ürün yelpazesini genişletiyor. SAF-HOLLAND, eşzamanlı olarak York Transport Equipment (Asya) Pte. Ltd. şirketini satın alarak Asya Pasifik bölgesi ve Hindistan’da hızla büyüyen taşımacılık pazarındaki yerini de sağlamlaştırıyor.

V.ORLANDI şirketinin alımı ile SAF-HOLLAND, beşinci teker ve bağlantı donanımları konusunda Avrupa pazarındaki ikincilik konumunu sağlamlaştırıyor. 60 çalışanı olan İtalyan şirketi, Kuzey İtalya’da bulunan iki fabrikasında çekiciler için treyler bağlantı donanımları ve özel beşinci teker bağlantıları üretiyor. Bu satın alma ile SAF-HOLLAND, endüstri, tarım ve maden uygulamalarına yönelik treyler ve özel amaçlı ticari taşıtlar için üreteceği bağlantı ve çeki çubuğu bağlantıları ile alanını genişletiyor. V.ORLANDI, cirosunun yaklaşık yüzde 20’sini tarım araçları için ürettiği bağlantı sistemleri ile gerçekleştiriyor.

SAF-HOLLAND CEO’su Detlef Borghardt konuyla ilgili açıklamasında “Bir yandan beşinci teker pazarındaki stratejik konumumuzu güçlendirmek ve treyler ve özel araçlar için bağlantı sistemleri alanındaki bilgi birikimimizi geliştirmek için V.ORLANDI’yi kullanırken diğer yandan, Rusya, Ortadoğu ve Avustralya gibi önemli bölgesel pazarlardaki konumumuzu güçlendiriyoruz. V.ORLANDI, satış sonrası faaliyetlerimizle mükemmel bir şekilde uyum sağlayacak güçlü bir yedek parça ve aksesuvar yelpazesine sahip.” dedi.

CEO Detlef Borghardt, SAF-HOLLAND’ı dünya çapında taşımacılık alanında gelecek için iyi bir konumda olduğunu belirtiyor.

Hindistan pazarında önder konum

York Transport Equipment (Asya) Pte. Ltd. şirketinin satın alımıyla SAF-HOLLAND, Asya Pasifik bölgesindeki konumunu güçlendirdi. Şirketler grubu, aynı zamanda dünya çapında hızla büyüyen taşımacılık pazarlarından biri olan Hindistan’da treyler dingili ve süspansiyon sistemleri konusunda pazar önderlerinden biri olmak üzere yükseliyor. Tayland, Endonezya ve Vietnam gibi Güneydoğu Asya ülkeleri ve Avustralya’da da gelişmekte olan pazarlarda SAF-HOLLAND, York üzerinden kayda değer bir konuma sahip olacak. Detlef Borghardt, açıklamasında “Öncelikle şirketimizi, bu ülkelerdeki teknolojik açıdan daha sofistike çözümlere doğru öngörülebilir bir değişim için konumlandırıyoruz. Çin’e benzer şekilde, diğer Asya Pasifik pazarlarında olduğu gibi önümüzdeki yıllarda taşımacılık ve güvenlik düzenlemelerinin ardı ardına yapılacağını umuyoruz. SAF-HOLLAND, ürün portföyüyle bu duruma hazırlıklı.” dedi.

Yedek parça ve aksesuvar alanında güçlü konum

York ve York Grubu‘ndaki iştirakleri, Hindistan’daki treyler dingili ve süspansiyon sistemleri konusunda önde gelen tedarikçilerden biri. Merkezi Singapur’da bulunan Grup, tüm Asya Pasifik bölgesindeki çekici ve treyler için çeşitli parçalar sunuyor. York, özellikle ağır hizmet tipi treyler dingilleri ve mekanik süspansiyonlar alanında güçlü bir pazar konumuna sahip.

York Grubu, son yıllarda 200’den fazla hizmet noktası ve bayiden oluşan güçlü bir servis ve yedek parça ağı kurdu. York, bölgedeki çoğu treyler üreticisi için Pune (Hindistan) ve Qingdao (Çin) bölgesindeki önemli üretim tesislerinden tedarik sağlıyor.

SAF-HOLLAND, York’u satın alarak bölgesel varlığını ve Asya Pasifik bölgesi ile Hindistan’daki satış sonrası faaliyetlerini etkin bir şekilde güçlendiriyor. Buna ek olarak SAF-HOLLAND, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki çekirdek pazarlar dışındaki konumunu daha da genişletiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz