HCC Maden, Renault Trucks K serisini seçti

0
602
HCC Maden Yönetim Kurulu üyeleri Can Yavaş ve Caner Yavaş’a araçların teslim edildiği törene Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Sait Meleuc, Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu,Ege Bölge Müdürü Tolga Aykaç, Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş, Satış Direktörü Engin Demirel ve Bölge Satış Yöneticisi Orhun Boyacı katıldı.

30 yıldır madencilik sektöründe hizmet veren HCC Maden; tesis kurma, makina donanım oluşturma, çalışan tesis üzerinde işletim çözümleri üretme, sığa artırımı ve fason öğütme çözümleri üretiyor. HCC Maden, hizmetlerini geliştirdiği yatırımları doğrultusunda yeni araç alımlarıyla filosunu da güçlendiriyor. 6 adet Renault Trucks K460 6×4 ve 3 adet K520 8×4 Euro 6 kamyon teslim alan HCC Maden’in filosunun yarısı Renault Trucks kamyonlardan oluşuyor.

HCC Maden Yönetim Kurulu üyeleri Can Yavaş ve Caner Yavaş’a araçların teslim edildiği törene Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Sait Meleuc, Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ve Ege Bölge Müdürü Tolga Aykaç katıldı. Özmutlubaş Otomotiv’in Kemalpaşa’daki tesislerinde yapılan teslimata Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş, Satış Direktörü Engin Demirel ve Bölge Satış Yöneticisi Orhun Boyacı ev sahipliği yaptı.

HCC, yeni teslim aldığı araçlarını Aydın Karpuzlu’da bulunan ocaklarda yer üstü maden taşımacılığında kullanacak. 2018’de demo araçları kullanmaları sonrasında bir adet Renault Trucks K serisi kamyon alımı yaptıklarını söyleyen Can Yavaş, “Maden operasyonlarında zorlu koşullarda çalışan araçların dayanıklılığı önemlidir. Demo sırasında K serisinin sağlam şasisi bizleri çok etkiledi ve bir araç alımı yaptık. İlk aracımızdan memnuniyetimiz, şimdi 9 araç alımı daha yapmamıza neden oldu.” dedi.

Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Sait Meleuc, HCC Maden Yönetim Kurulu üyeleri Can Yavaş ve Caner Yavaş’a plaket takdim etti.

Yakıtta tasarruf sağladık

Can Yavaş, filolarındaki diğer araçları Renault Trucks K serisi ile yakıt tüketimi açısından karşılaştırma şansını bulduklarını da belirterek, günlük olarak ortalama 12 litre fark gözlemlediklerini kaydetti. Can Yavaş, konuşmasına şöyle devam etti: “Maden ocaklarında araçlar, zorlu koşullarda ama düşük km’lerde çalışır. Günlük ortalama 110 km yapan araçlarımız, yaklaşık 12 litre tasarruf sağlıyor. Öte yandan hizmet alanımızda güvenlik ve sürücü konforu oldukça önemli. Bu beklentilerimizi, K serisi kamyonlar üst noktada karşılıyor. Özmutlubaş Otomotiv’in satış sonrası hizmetlerinden memnuniyetimiz ve hızlı yedek parça temini de alım kararımızı destekleyen etkenler oldu.”

Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Sait Meleuc ise K serisi kamyonların tüm dünyada madencilik alanında büyük talep gördüğünün altını çizerek, “Renault Trucks K serisi, sınıfında en güçlü, dayanıklı ve tasarruflu kamyonlar. Bu özel kamyonlar, inşaat, maden sahaları gibi zorlu koşullarda hizmet sunan müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanım ve özelliklere sahip. Geniş ve güçlendirilmiş şasisi ile ekstra dayanıklılık ve güvenlik sağlıyor.”  şeklinde konuştu

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine de Renault Trucks K serisinin operasyon verimliliğini artırdığını belirterek, “Her türlü arazide olağanüstü bir çekişi garanti eden kamyonlarımız, güçlendirilmiş motor freni sayesinde azami güvenlik sunuyor. Ayrıca yüksek tork ile hem seri çalışma olanağı hem de daha fazla yakıt tasarrufu sağlanıyor. Renault Trucks K serisinin sınıfında iddialı şasi aralığı, sahada çalışma ve manevra kabiliyetini de artırıyor.” dedi.

HCC Maden ile yapılan iş ortaklığından memnuniyetini dile getiren Ahmet Mutlubaş, şu açıklamayı yaptı: “Ticari taşıtarın kazanç sağlayabilmesi için tekerlerin hareketsiz kalma süresinin en aza indirgenmesi gerekir. Bu nedenle Özmutlubaş Otomotiv olarak İzmir, Antalya ve Denizli servis noktalarımızda 7/24 servis hizmeti veriyoruz. Satış sonrası hizmetler, müşteri memnuniyetinde her zaman birinci plandadır. 2017-2018’de Renault Trucks satış sonrası hizmetlerinde hem Türkiye’de hem de uluslararası platformda en iyi servis ve en iyi takım olduk.

Özmutlubaş Otomotiv Satış Direktörü Engin Demirel, maden sektörünün önder firmalarından biri olan HCC Maden’in yeni araç alımında Renault Trucks’ı Özmutlubaş Otomotiv servis kalitesi ile tercih etmesinden ve sürdürülen işbirliğinden duydukları mutluluğu dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here