Politecnico di Torino ve Iveco Group arasındaki tarihi işbirliği genişliyor

0
464
Iveco Group
Politecnico di Torino Rektörlüğü'nde gerçekleştirilen törene Politecnico di Torino Rektörü Guido Saracco, Politecnico di Torino Teknoloji Transferinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Giuliana Mattiazzo, Iveco Group İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri Direktörü Francesco Tutino ve Iveco Group CT&DO'su Marco Liccardo katıldı.
Renault Trucks

Politecnico di Torino ve Iveco Group (EXM: IVG), mobilite sektöründe ortak araştırma programları geliştirmeyi amaçlayan bir işbirliği anlaşması imzaladı. Önümüzdeki üç yıl boyunca ticari araç tasarımının en ileri alanında sürdürülebilir inovasyon odaklı çalışmalar ve araştırmalar yürütecekler.

İmza töreni 12 Şubat tarihinde Politecnico di Torino Rektörlüğü’nde gerçekleşti. Törene Politecnico di Torino Rektörü Guido Saracco, Politecnico di Torino Teknoloji Transferinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Giuliana Mattiazzo, Iveco Group İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri Direktörü Francesco Tutino ve Iveco Group CT&DO’su Marco Liccardo katıldı.

Çalışmalar, daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişi desteklemek için yeni, yenilikçi tahrik sistemlerinin tasarımında Yapay Zeka algoritmalarının yardımıyla dijitalleşmenin katkısına odaklanacak. Ortaklar, enerji yönetimi ve çevresel etkinin azaltılması ile ilgili alanlarda işbirliği için hedefler belirlediler. Bu hedeflere, Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) kriterleri ve eko-tasarım metodolojilerinin benimsenmesi yoluyla bunun gibi ortak araştırmalarla ulaşılabilecek. Avrupa Yeşil Anlaşması’nı ve çevresel sürdürülebilirliği destekleyen temel bir araç olan LCA, insan sağlığı, ekosistem sağlığı ve kaynak kullanılabilirliği ile ilgili çok çeşitli etkileri kapsayabilen çok kriterli bir değerlendirme metodolojisi.

Tarihi işbirliği şimdiden yeni anlaşmada tanımlanan alanların ötesine geçiyor: Iveco Group, Politecnico di Torino tarafından düzenlenen ve teknoloji ile toplum arasındaki ilişkiye ve hem teknik kültürün hem de bilimsel yayılımın desteklenmesine odaklanan bir etkinlik olan Biennale Tecnologia 2024‘ün resmi sponsorluğunu onayladı. “Gerçekçi Ütopyalar” başlıklı bu yılki etkinlik, 17-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Araştırmanın yanı sıra spor faaliyetleri de bulunuyor. Iveco Group ve hafif, orta ve ağır ticari araçları tasarlayan, üreten ve pazarlayan markası IVECO, 2023’ten beri ulusal düzeydeki en büyük çoklu spor kulübü olan Torino Üniversitesi Spor Merkezi’nin bir parçası olan CUS Torino ragbi takımının yeni İsim Sponsorları.

Politecnico di Torino Rektörü Guido Saracco konuyla ilgili olarak “Iveco Group, Politecnico’nun tarihi ortaklarından biri ve yıllar boyunca bu işbirliğinden, özellikle Biennale Tecnologia ve CUS ragbi takımının sponsorluğundan kaynaklanan pek çok başarı öyküsü yaşandı. Bu yeni anlaşma ile mobilite ve geleceğin ticari araçları alanında yenilikçi projeler geliştirilecek ve öğrencilerimize önemli mesleki fırsatlar sunulacak.” dedi

Iveco Group İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri Direktörü Francesco Tutino ise şunları söyledi: “Bu anlaşma Politecnico di Torino ile uzun zamandır Iveco Group’u Üniversite’ye bağlayan çok sayıda faaliyet için artık daha verimli bir yapıyla zenginleştirilen tarihi işbirliğimizde ileri doğru atılmış bir adımı temsil ediyor. Araştırma dünyasıyla ve mükemmeliyet merkezleriyle sürekli diyaloğun önemi, özellikle sektörümüzün karşı karşıya olduğu yeni zorluklara doğru giderek daha hızlı bir şekilde geliştiği bir dönemde, Iveco Groupu için temel önemde. Sürekli eğitimin değerine güçlü bir şekilde inanıyoruz; yenilik yapma, uyum sağlama ve başarılı olma yeteneğimizin, bilgi ve becerilerin geliştirilmesine derinden bağlı olduğunun bilincindeyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz