IVECO Daily 7-Ton, Fleet News Awards 2021’de Yılın Kamyonu ödülünü kazandı

0
1041
iveco-Fleet-News-616-Rigid-Win-TLI
IVECO Daily 7-Ton, Birleşik Krallık'ta bu yılki Fleet News Awards'da Yılın Kamyonu (6-16 ton) ödülünü kazandı.

IVECO Daily 7-Ton, Birleşik Krallık’ta bu yılki Fleet News Awards‘da Yılın Kamyonu (6-16 ton) ödülünü kazandı.

Birleşik Krallık’ta şimdiye kadarki ikinci ödülünü alan IVECO Daily 7-Ton, Fleet News’de Yılın Kamyonu (6-16 ton) seçilmek için çok daha büyük bir rekabete girdi.

Her yıl düzenlenen Fleet News Awards, bu yıl Ascot Hipodromu’nda gerçekleşti ve ilk kez, çok çeşitli filo sektöründeki farklılığı kutlamak için Ticari Filo Ödülleri’ni de içerdi.

Önde gelen endüstri pazar yapıcılarından ve Fleet News editör ekibinden oluşan jüri üyeleri, “Bu yedi tonluk model dizel ve CNG seçeneklerini de içeren çeşitli güç aktarma organları ve gövde konfigürasyonları ile geliyor. Bu da onu net bir kazanan yapıyor. Esnekliği, yüksek manevra kabiliyeti ve etkileyici taşıma kapasitesiyle Daily 7-Ton’un filo operatörleri arasında neden çok popüler bir araç olduğu açıkça görülüyor.” açıklamasında bulundular.

Piyasadaki en kapsamlı toplam yüklü araç ağırlığı yelpazesinin en üstünde yer alan Daily 7-Ton, son derece sağlam C kesitli merdiven tipi şasisi ile operatörlere 4.900 kg’ye (şasi kabini) kadar taşıma kapasitesi sunabiliyor. Daily 7-Ton’un 16 m3’ten sınıfında lider 19.6m3’e uzanan panel van çeşitleri, yük taşıma veya dönüştürme için ideal bir temel sunuyor.

iveco-Daily_Van_7T
Daily 7-Ton’un 16 m3’ten sınıfında lider 19.6m3’e uzanan panel van çeşitleri, yük taşıma veya dönüştürme için ideal bir temel sunuyor.

Ekip kabine de sahip Daily 7-Ton şasi, 3450 mm’den başlayan ve 5100 mm’ye kadar ulaşan dingil mesafeleriyle, yaklaşık 7 m uzunluğunda ve 2,5 m genişliğindeki üstyapılar için uygun bir araç. Daily; konforunu, otomobil benzeri sürüş deneyimini ve olağanüstü dar dönüş yarıçapını korumaya devam ediyor.

Daily‘nin gücü; 160 bg, 180 bg ve 210 bg seçeneklerine ve azami 470 Nm torka sahip güçlü ve verimli 3 litrelik F1C turbo dizel motordan geliyor. Daily 7-Ton, ayrıca biyometan ile doldurulduğunda karbondioksit yayımını yüzde 95’e varan oranda azaltan ve 136 beygir güç ve 350 Nm azami tork üreten bir Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) motoruyla da alınabiliyor.

160 bg, 180 bg ve CNG motorlarda 6 vitesli manuel şanzıman bulunurken, IVECO‘nun ünlü 8 vitesli HI-MATIC otomatik şanzımanı, CNG’nin yanı sıra 180 bg ve 210 bg dizellerde alınabiliyor. Şanzıman, oranları 200 milisaniyede değiştirebiliyor ve yoğun şehir trafiğinde sürücü yorgunluğunu azaltırken her durumda güç ve ekonominin mükemmel karışımını sağlıyor.

40 yılı aşkın tecrübesiyle, sürekli olarak işlevselliğin ve dayanıklılığın sınırlarını yeniden tanımlamaya çalışan Daily, her görevde eksiksiz bir nakliye çözümü sunuyor. IVECO‘nun kamyon kültürüyle desteklenen, aynı duyarlı 7/24 yol yardım ağı, markanın ağır kamyonlarıyla ilgilenen aynı ticari servisler tarafından destekleniyor. Daily operatörleri, her aracın toplam sahip olma potansiyelini en üst düzeye çıkarmasını sağlamak için etkileyici bir akıllı ve bağlantılı IVECO ON Onarım ve Bakım paketlerinden yararlanabiliyor. Araç kullanımına bağlı olarak uyarlanabilir servis aralıkları, sürüş tarzı iyileştirme önerileri ve çalışma performansını izlemek için IVECO Kontrol Odası‘na bağlantı ile azami çalışma süresine ulaşılıyor. Buna ek olarak sürücü, artık bir atölyede durmak zorunda kalmadan açık ve tepkisel 7 inç Hi-Connect bilgi-eğlence sistemini kullanarak kabinin rahatlığında kablosuz güncellemeleri başlatabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz