FUSO, Avrupa’da tamamen yeni Canter’i tanıtıyor

0
445
fuso_01
FUSO, Avrupa'da yeni FUSO Canter hafif hizmet kamyonunun satışına başladığını duyurdu.

Bir Daimler Trucks kuruluşu olan Asya’nın önde gelen ticari araç üreticilerinden FUSO, Avrupa’da yeni FUSO Canter hafif hizmet kamyonunun satışına başladığını duyurdu. Yeniden tasarlanmış bir kabinin yanı sıra güvenlik ve konfordaki iyileştirmelerle birlikte gelen yeni model, Ağustos 2021’den itibaren Avrupa’daki FUSO perakende ağı aracılığıyla satışa sunulacak.

FUSO Canter; sınıfında lider dönüş çapı, taşıma kapasitesi ve çok yönlülüğü sayesinde onlarca yıldan beri hafif hizmet kamyonu segmentinde uluslararası bir hit olmuştu. 1963’te piyasaya sürülmesinden bu yana, dünya çapında 4,5 milyondan fazla FUSO Canter üretildi. Selefinde olduğu gibi yeni FUSO Canter beş ağırlık sınıfında (3,5 tondan 8,55 tona), altı dingil mesafesinde (2500 mm’den 4750 mm’ye), üç motor gücü seçeneğinde (130 beygirden 175 beygire) ve üç kabin seçeneğinde (standart (1.7 m genişlik), konfor (2.0 m) ve ekip kabini (2.0 m)) alınabiliyor. Yeni olansa FUSO’nun şimdi tüm sağdan direksiyonlu pazarlarda bir S kabinli 3.5 t Canter’i sunuyor ve 3S modelleri için 3.400 mm’lik yeni bir dingil mesafesi ile üstyapıcı dostluğunu geliştiriyor olması. Yeni geliştirilen kompakt egzoz sistemi ile yeni FUSO Canter, EURO VI – STEP E yayım ölçütünü karşılıyor.

fuso_002
Yeni Canter, tarihi marka tasarım ipuçlarını modern bir tasarım diliyle birleştiren ve formu sağlam bir hafif hizmet kamyonunun işlevselliğine bağlayan yeniden tasarlanmış bir ön yüze sahip.

Gelişmiş tasarım

Yeni Canter, tarihi marka tasarım ipuçlarını modern bir tasarım diliyle birleştiren ve formu sağlam bir hafif hizmet kamyonunun işlevselliğine bağlayan yeniden tasarlanmış bir ön yüze sahip. Aynı zamanda, Japon markasının ürün yelpazesindeki diğer araçlardan geçen FUSO’nun Kara Kuşak tasarım kimliğini de yansıtıyor. Kabinin şık çizgileri, modern LED farları (opsiyonel) entegre ediyor ve on yıl sonra hem teknolojik hem de kavramsal bir güncellemeyi temsil ediyor.

Gelişmiş güvenlik

Yeni Canter artık gelişmiş güvenlik özelliği Sideguard Assist ile sipariş edilebiliyor. Bu sistem, radar duyargaları aracılığıyla kamyonun yolcu tarafında hareket eden korumasız yol kullanıcılarını algılıyor. Bu güvenlik özelliği, sürücü direksiyonu yolcu tarafına doğru çevirirken veya yolcu tarafı dönüş sinyalini açtığında herhangi bir çarpışma riski algıladığında uyarı veriyor. Önceki modelde de bulunan Gelişmiş Acil Durum Frenleme Sistemi (AEBS), Elektronik Dengeleme Programı (ESP) ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi’ne (LDWS) ek olarak, yeni yerleştirilen Sideguard Assist, ek güvenlik desteği sağlıyor. Diğer güvenlik iyileştirmeleri arasında yüzde 30 daha iyi görüş sağlayan isteğe bağlı LED farlar, yeni bir otomatik far işlevi ve bir kaza durumunda etkiyi en aza indiren güçlendirilmiş arka alt koruma yer alıyor.

fuso_003
Kabinin şık çizgileri, modern LED farları (opsiyonel) entegre ediyor ve on yıl sonra hem teknolojik hem de kavramsal bir güncellemeyi temsil ediyor.

Gelişmiş konfor

Geçtiğimiz on yıllar boyunca FUSO, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için hafif hizmet kamyonunda sürekli iyileştirmeler yaptı. İyileştirilmiş ses yalıtımı sayesinde yeni Canter, etkileyici derecede düşük bir iç gürültü düzeyine sahip. İyi bir çepeçevre görüş sunan geniş kabin, sürücünün şehirde kolayca manevra yapmasını sağlıyor. Canter’in düşük giriş yüksekliği ve kabin içinde kolay hareket edebilme, özellikle dağıtım işinde kamyon sürücülerininin hayatını kolaylaştırıyor.

İyileştirilmiş tasarımı, gelişmiş güvenlik özellikleri ve geliştirilmiş konforu ile Canter’in bu yeni nesli, şimdi Avrupa yollarına yeni bir kalite ve verimlilik düzeyi getirmeyi hedefliyor. Portekiz Tramagal’daki Avrupa FUSO tesisinde üretime Aralık 2021’de başlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here