Mitsubishi Fuso, Japonya’da yeni hafif hizmet Canter kamyonu tanıttı

0
293
fuso-canter_017
Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), yeni hafif hizmet Canter kamyonun dünya tanıtımını gerçekleştirdi.

Daimler Kamyonları Asya şemsiyesi altındaki Asya’nın önder ticari taşıt üreticilerinden Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), yeni hafif hizmet Canter kamyonun dünya tanıtımını gerçekleştirdi. Yeniden tasarlanan kabine sahip yeni model Japonya’daki perakende noktalarında Kasım 2020’den itibaren satışa sunuldu.

fuso-canter_011
Yeniden tasarlanan kabine sahip yeni model Japonya’daki perakende noktalarında Kasım 2020’den itibaren satışa sunuldu.

Yeni Canter, Japonya’da standart olarak gelişmiş güvenlik özelliği Etkin Yan Görüş Uyarı Yardımcısı (Active Sideguard Assist) ile donatılan ilk hafif kamyon. Etkin Yan Görüş Uyarı Yardımcısı, radar duyargaları yardımıyla kamyonun sol tarafındaki yayaları veya diğer araçları tespit ediyor. Bu güvenlik özelliği, sürücü direksiyonu sola kırdığında ya da sola dönüş sinyali verdiğinde eğer bir çarpışma riski tespit ederse alarm veriyor. Daha önceki modellerde zaten bulunan Gelişmiş Acil Fren Sistemi’ne (AEBS), Elektronik Dengeleme Kontrolü’ne (ESP) ve Şerit Takip Sistemi’ne (LDWS) ek olarak yeni eklenen Etkin Yan Görüş Uyarı Yardımcısı güvenliği daha da artırıyor. Yeni Canter’in Etkin Yan Görüş Uyarı Yardımcısı ile donatılmasıyla beraber Japonya pazarında satın alınabilen tüm kamyonlar bu özelliğe sahip oldu.

fuso-canter_008
Yeni Canter, Japonya’da standart olarak gelişmiş güvenlik özelliği Etkin Yan Görüş Uyarı Yardımcısı (Active Sideguard Assist) ile donatılan ilk hafif kamyon.

Yeni Canter, ayrıca tarihi marka tasarım ipuçlarını, hafif yük taşımacılığını yansıtan çevikliği ve “Modern ve Sağlam” kavramını birleştiren yeniden tasarlanmış bir yüze sahip. Kabin dışının iyileştirilmesi, FUSO’nun Japon ürün yelpazesindeki diğer araçlarında da bulunan Kara Kuşak tasarım kimliğini de yansıtıyor. Kabinin zarif hatları, LED farları içeriyor ve on yıl sonra hem teknolojik hem de kavramsal bir iyileştirmeyi temsil ediyor. Bu, Canter‘i, Rosa‘nın yanı sıra Aero Queen ve Aero Ace‘den sonra Kara Kuşak tasarım kimliği ile yenilenen FUSO serisindeki üçüncü araç haline getiriyor.

fuso-canter_009
Kabin dışının iyileştirilmesi, FUSO’nun Japon ürün yelpazesindeki diğer araçlarında da bulunan Kara Kuşak tasarım kimliğini de yansıtıyor. Kabinin zarif hatları, LED farları içeriyor ve on yıl sonra hem teknolojik hem de kavramsal bir iyileştirmeyi temsil ediyor.

Buna ek olarak yenilenmiş model, müşterinin filo operasyonlarını ve araç yönetimini desteklemeyi amaçlayan FUSO’nun telematik platformu Truckonnect ile de donatılıyor. Truckonnect, araçlara uzaktan bağlanıyor ve her türlü teknik sorun da dahil olmak üzere konum, yakıt verimliliği ve çalışma durumu gibi verileri izliyor. Araçtan elde edilen bilgiler, MFTBC’nin Müşteri Yardım Merkezi (CAC) ile yirmi dört saat boyunca gerçek zamanlı olarak paylaşılıyor. Truckonnect, FUSO’nun ağır hizmet ve orta hizmet kamyonlarının yanı sıra tamamen elektrikli eCanter‘de de sunuldu. Herhangi bir arıza riskinin tespit edildiği durumlarda gerekli destek CAC aracılığıyla sağlanabiliyor.

fuso-canter_014
Yeni model, müşterinin filo operasyonlarını ve araç yönetimini desteklemeyi amaçlayan FUSO’nun telematik platformu Truckonnect ile de donatılıyor.

Yeni Canter, şehiriçi teslimatlarda kabine sık ve kolay erişime ihtiyaç duyan hafif hizmet kamyon sürücülerini desteklemek için FUSO Kolay Erişim Sistemi ile birlikte geliyor. Bu yeni özellikle, sürücüler, uzaktan kumanda anahtarı kapının yakınında olduğu sürece, kapı kolundaki bir düğmeye basarak aracı kilitleyebiliyor veya kilidi açabiliyor. Anahtarsız bas ve çevir motor anahtarı ile sürücü konforu ve verimliliği de artırılıyor. Geçtiğimiz on yıllarda, MFTBC, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için hafif hizmet kamyonunda sürekli iyileştirmeler yaptı. İyileştirilmiş tasarımı, gelişmiş güvenlik özellikleri ve bağlantılılık işlevleriyle yeni Canter, karayoluna yeni bir güvenlik ve verimlilik seviyesi getirmeyi hedefliyor.

fuso-Canter-01
Yeni Canter, şehiriçi teslimatlarda kabine sık ve kolay erişime ihtiyaç duyan hafif hizmet kamyon sürücülerini desteklemek için FUSO Kolay Erişim Sistemi ile birlikte geliyor.
fuso-canter_020
Yeni Fuso Canter Çift Kabin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here