Yeni Peugeot Partner Tepee Electric

0
1977
Renault Trucks

Yeni Peugeot Partner Tepee Electric, çok amaçlı kullanım özellikleriyle satışa sunulduğu günden bu yana büyük bir başarı elde eden Partner Tepee’nin kullanım kolaylığı ile elektrikli araç kullanma keyfini bir arada sunuyor.

Beş kişiyi rahat ettirecek geniş ve konforlu bir yaşam alanına sahip olan yeni Peugeot Partner Tepee Electric, modüler yapısı sayesinde büyük nesneleri taşıma olanağı da sunuyor. Beş kişilik kullanımda 1350 litre ile sınıfının en iyi değerine sahip olan bagaj hacmi ikinci koltuk sırasının sökülmesiyle 3 bin litreye ulaşıyor.

İçten yanmalı motora sahip Peugeot Partner Tepee modelinin platformundan yararlanan yeni Partner Tepee Electric, elektromotorlu sistemini ise 2013 yılından bu yana test edilen ve başarısını kanıtlamış olan Peugeot Partner Electric van modelinden alıyor. 67 beygir (49 kW) güç ve 200 Nm azami tork üreten kompakt boyutlu yüksek performanslı elektromotor motor kaputun altına gizlenirken, 22,5 kWh sığalı bataryalar 170 km menzil sunuyor. Peugeot Partner Tepee Electric günlük yaşamın ihtiyaçlarına yönelik farklı şarj modları sunuyor. Prizdeki amper seviyesine bağlı olarak tam şarj süresi 8.5, 12 veya 15 saat sürüyor. Ayrıca sadece 30 dakikada bataryaları yüzde 80 şarj eden hızlı şarj modu bulunuyor.

Yeni Peugeot Partner Tepee Electric, içten yanmalı motora sahip bir araca göre yaklaşık yüzde 30 daha az bakım gerektiriyor. Batarya 8 yıl veya 100 bin km boyunca ve elektromotorlu sistem beş yıl veya 50 bin km, hangisi önce gerçekleşirse, garantiye sahip. 2 yıl veya 40 bin km’de bir gerçekleştirilen periyodik bakım; yağ, kayış veya soğutma sıvısı gibi sarf malzemesi dışında şanzıman veya debriyaja sahip olmadığından bu gibi donanımlara yönelik bir bakım da gerektirmiyor. Yavaşlama veya fren anında oluşan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren sistem sayesinde daha az kullanıldığından fren sistemi daha az bakım gerektiriyor.

Peugeot, sürdürülebilir hareketliliğe yönelik elektik destekli scooter ve bisikletler, elektromotorlu scooter dışında kişisel ve çok amaçlı araçlar olmak üzere geniş kapsamlı bir ürün yelpazesi sunan dünyanın tek markası konumunda. Peugeot Partner Tepee Electric markanın sunmuş olduğu; Peugeot iOn, Peugeot Partner Electric van, elektromotorlu scooter yeni Peugeot GenZe, farklı model ve tipte elektrik destekli bisikletler, Peugeot’nun ilk katlanabilir elektrik destekli bisikleti eF01, 45 km/s hıza imkan tanıyan EU01 ve MICRO işbirliği ile geliştirilen elektrik destekli scooter Peugeot e-Kick’ten oluşan elektrikli araç ürün yelpazesini tamamlıyor.

Peugeot Partner Tepee Electric, Eylül 2017 itibariyle uluslararası pazarlarda satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz