Hareket Proje’ye Mercedes-Benz Arocs 3363 LS çekici

0
2661
Renault Trucks


1957 yılından günümüze proje taşımacılığı, ağır ve standart dışı kargo taşımacılığı, vinç ve platform kiralama, ağır kaldırma, indirme, yerleştirme alanlarında faaliyet gösteren Hareket Proje, tercihini Mercedes-Benz’in en güçlü motoruna sahip ağır nakliye çekicisi Mercedes-Benz Arocs 3363 LS’den yana kullandı.

Ağır nakliye ve proje taşımacılığı, özellikle nükleer santral, rüzgârgülü ve standart ölçüler dışındaki bilumum yüklerin taşımacılığında 70 adet çiftçeker çekicisi bulunan Hareket Proje, kendileri için özel olarak üretilen Arocs 3363 LS çekiciyi Sancaktepe’deki tesislerinde teslim aldı.

Hareket Proje’nin merkez tesislerinde düzenlenen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Has Otomotiv İstanbul Şubesi Kamyon Satış Müdürü Onur Güldik, Hareket Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum, Genel Müdürü Engin Kuzucu, Operasyon Müdürü Samet Gürsu, Ağır Nakliye Müdürü Yüksel Akalın ve Nakliye Müdür Yardımcısı Ersin Özen katıldı.

Törende bir konuşma yapan Hareket Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum, “Mercedes-Benz’in donanımlı araç yalpazesi içerisinde kendi ihtiyacımıza cevap veren yüksek çekiş gücüne sahip bu aracı bizim için konfigüre eden Mercedes-Benz Türk’e teşekkür ederiz. Hareket Proje olarak en son teknolojik ürünlerle çalışarak sektörde zorlu yollarda sıra dışı yükler taşıyarak ön plana çıkıyoruz. Bu araç yatırımını da bu nedenle yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Müdürü Haluk Burçin Akı ise törende yaptığı konuşmada, “Mercedes-Benz yeni ürün yelpazesinin bir ferdi olan Arocs 3363 LS çekicinin Türkiye’de ağır nakliye sınıfına yeni bir soluk getireceğini düşünüyoruz. Bugün bu aracın teslimatını Hareket Proje’ye yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu aracımız 625 beygir güç ve 3000 Nm azami tork üreten 15.6 lt hacimli Mercedes-Benz’in en yüksek performanslı motoruyla donatılmıştır. Alanında uzman olan Hareket Proje’nin Arocs 3363 LS aracımızı azami verimlilikte kullanacağından eminiz. Bu sınıflarda araç ihtiyacının önümüzdeki yıllarda Türkiye’de de artmasını bekliyoruz. Gelecekte Arocs 3363 LS ve benzeri araçları sahalarda daha fazla görmeyi umuyoruz.” dedi.

Arocs 3363 LS 120 ton sığalı çekici, Mercedes-Benz marka 9 tonluk ön dingile, 13.4 tonluk cerli arka dingillere, 6×4 dingil konfigürasyona, 4.83 diferansiyel tahvil oranına, Mercedes-Benz marka 12 ileri 4 geri oranlı PowerShift 3 şanzımana ve turbo retarder kavramaya sahip. Turbo kavrama ve retarder donanımlarını birlikte sunan Arocs 3363 LS, kalkış, frenleme, hassas manevralar

ve çok düşük süratlerde, giderken veya dururken turbo retarder kavrama ile her durumda etkileyici faydalar sağlıyor. Bir tork konvertörle kıyaslandığında aşınmasız tork aktarımı ve ısı dengesi sayesinde en ağır yüklerde, sık dur-kalklarda, uzun süren zorlu manevralarda ve aşırı düşük hızlarda bile azami araç kullanılabilirliği sunan araç, hassas hidrodinamik kalkış ve manevralar sayesinde yüksek konforu da beraberinde getiriyor.

Arocs 3363 LS piyasada kardanik beşinci teker olarak bilinen 3.5 inçlik ağır hizmet tipi dört yana yatar beşinci tekerle, filo takip sistemiyle ve telsiz ön hazırlığıyla da donatılıyor.

Haluk Burçin Akı ve Ahmet Altınkum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz