Mercedes-Benz Türk, MobileKids Projesi ile Çocuk Gelişimi Fuarı’na katıldı

0
1410
Renault Trucks


Mercedes-Benz Türk, MobileKids Trafik Eğitim Projesi’nin farklı etkinlikler ile tanıtımına devam ediyor. Bu çerçevede, MobileKids Trafik Eğitim Projesi, 0-10 yaş arası çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, kültürel ve bedensel gelişimine katkı sağlamak amacıyla 16 – 19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde bu yıl ilk kez düzenlenen Çocuk Gelişimi Fuarı’nda çocuklar ve aileleriyle buluştu.

İnteraktif oyunlarla trafik bilinci kazandırılıyor

Farklı illerdeki okullarda Ateşböceği ile verilen trafik eğitimine ek olarak daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla yan etkinlikler düzenleyen MobileKids Trafik Eğitim Projesi, “çocuklar trafikte” sloganı ile 16 – 19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Gelişimi Fuarı’nda stand kurdu. MobileKids Trafik Eğitim Projesi standında yer verilen interaktif oyun kapsamında çocuklar, tabletler aracılığıyla trafik simülasyonuna katıldı. Çocuklar bu eğlenceli oyunla yol güvenliği bilgilerini geliştirme olanağına kavuştular. Fuar’da Mercedes-Benz Türk standını aileleri ile bin çocuk ziyaret etti.

Uygulamalı eğitimle bilgiler pekişiyor

MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında 7-14 yaş arası ilköğretim çağı çocuklarının trafik bilgisinin ve farkındalığının artırılması, trafikle ilgili kavram, beceri ve tutumları kazanmaları hedefleniyor. Temel trafik kavramları, trafikte dikkat, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme ve trafikte özel durumlar gibi farklı ve kapsamlı bölümlerden oluşan eğitim ile çocuklara, yetkinliklerini artırma şansı sunuluyor.

Bugüne kadar 11 ilde, 28 okulda 13 bin 400 öğrenciye bire bir 6 saat trafik eğitimi verilen MobileKids Trafik Eğitim Projesi’nde eğitim etkinlikleri, ilköğretim okullarının bahçelerine yerleştirilen Trafik Ateşböceği adı verilen tırda gerçekleştiriliyor. Ateşböceği içerisindeki özel donanım ve malzemeler sayesinde çocuklar program içeriklerini bizzat uygulayabiliyor.

Online eğitim olanağı

Eğitim etkinliklerine katılamayan çocuklar, trafik eğitimlerini MobileKidsTrafik Eğitim Projesi web sitesini (tr.mobilekids.net) ziyaret ederek alabiliyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz