Osram’a uluslararası inovasyon ödülü

1
639

Geleceği Aydınlatıyoruz” sloganı ile çalışmalarına yön veren Osram, otomotiv sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan Automechanika 2018’de, VW Golf VII için geliştirdiği araba farları ile başarısını kanıtladı. Osram, elektronik ekipman ve sistemler kategorisinde en iyi ürün ödülüne sahip oldu.

Gelecek vaat eden öncü ürün ve çözümleri onurlandırmak adına Frankfurt Ticaret Fuarı’nda düzenlenen LEDriving’in bu sene 20’incisi gerçekleştirildi. Bağımsız uzman jüri tarafından Osram LEDriving’in VW Golf VII için ürettiği araba farları elektronik ekipman ve sistemler kategorisinde 120 aday arasından sıyrılarak inovasyon ödülüne layık görüldü.

Osram Türkiye CEO’su Can Dikmen

Automechanika İnovasyon Ödülleri’nde firmalar; inovatif içerik, ekonomik etkinlik, işlevsellik özellikleriyle ele alınıyor. Bu noktaların dışında satış sonrası ürün ve hizmetlere uygunluk, güvenlik ve kalite, sürdürülebilirliğe olan katkı, kaynakların etkin kullanımı ve çevre koruması konularında da değerlendiriliyor. Küresel sektör açısından önemli bir konuma sahip olan Automechanika İnovasyon Ödülleri’nin Türkiye’de de yankı uyandırdığını belirten Osram Türkiye CEO’su Can Dikmen, “Automechanika İnovasyon Ödülü ileri teknoloji stratejimizi ve ürünlerimizin kalitesini onaylamak adına mükemmel bir gösterge olarak öne çıkıyor. VW Golf VII için özel olarak geliştirdiğimiz LEDriving farı ile VW modeli için en son teknoloji aydınlatma çözümünü sunuyoruz. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile de bu başarımıza katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Güvenli bir sürüş için aydınlatma çözümü

Elektronik ekipman ve sistemler kategorisinde en iyi ürün ödülünü alan LED tabanlı yenilenmiş farlar, halojen veya ksenon araba farları tüm Golf VII modelleri için kullanılabiliyor. Standart far ya da halojen lambalara oranla yüzde 100 daha fazla beyaz ışık sağlayan farlar yol üzerindeki engelleri çok daha net bir şekilde gösteriyor. Bu sayede sürücülere daha iyi bir görüş olanağı ve konfor sunuyor. Yasal düzenlemenin (ECE R112) yüzde 200 oranında daha fazla ışık akısına sahip olmaları ile öne çıkan LED farlar daha az enerji tüketimi sağlıyor. Osram LEDriving’in VW Golf VII için geliştirdiği araba farları sağlam yapıları ve araç üzerinde ek modifikasyon gerektirmeyen özellikleri ile kolay montaj olanağı sunuyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here