Mercedes-Benz Bilişim Teknolojileri Eğitim Programı’nın en iyi üç uygulamayı kodlayan Yıldız Kızları seçildi

0
168
Her-Kizimiz-Bir-Yildiz
Robincode.org işbirliği ile hayata geçirilen ve çevrim içi olarak düzenlenen “Teknolojiyi Yöneten Geleceğini Yönetir” temalı Mercedes-Benz Bilişim Teknolojileri Eğitim Programı’na bu sene Anadolu ve Fen Liseleri’nde okuyan öğrenciler katıldı.

Mercedes-Benz’in meslek sahibi olmak isteyen kız öğrencileri eğitim yolunda desteklemek üzere Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında, Robincode.org işbirliği ile hayata geçirilen ve çevrim içi olarak düzenlenen “Teknolojiyi Yöneten Geleceğini Yönetir” temalı Mercedes-Benz Bilişim Teknolojileri Eğitim Programı’na bu sene Anadolu ve Fen Liseleri’nde okuyan 67 öğrenci katıldı.

Eylül ayında tamamlanan Mercedes-Benz Bilişim Teknolojileri Eğitim Programı’nın ilk üç uygulaması, eğitmenlerin puanlamaları ve öğrencilerin online sunumlarının ardından belirlendi. Tuana Filiz Özkan, kullanıcıların yaşadığı bölgelerde bulunan marketleri inceleyen ve onlara ürünleri karşılaştırarak en uygun fiyatlı olanını gösteren uygulaması ile birinci olmaya hak kazandı. Yağmur Aşan, pandemi nedeniyle ya da çeşitli nedenlerle evinden çıkamayan, özellikle yaşça büyük insanların ihtiyaçlarının gönüllü kişiler tarafından karşılanmasını sağlayan uygulaması ile ikinci oldu.

Programın üçüncüsü ise iklim değişikliğinin etkilerini azaltma konusunda farkındalık yaratan ve karşılaşılacak tehlikelerin önlenebilmesi için bireysel adımların atılmasını sağlayan uygulaması ile Ayşenur Polat oldu.

Eğitimler internet üzerinden canlı yayınlarla gerçekleşti

Teknolojiyi Yöneten Geleceğini Yönetir” Mercedes-Benz Bilişim Teknolojileri Eğitim Programı 28 Nisan’da başladı. Eylül ayında tamamlanan programda 67 öğrenci eğitim aldı.

Eğitimlerde kendi uygulamalarını yapabilecek konuma gelebilen Yıldız Kızlar, 21. yüzyıl becerilerini geliştirerek birer dijital vatandaş olurken, teknoloji ile olan bağlarını kuvvetlendiriyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here