Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 300 bininci kamyon banttan indi

0
221
Mercedes-Benz-Turk-300.000-Kamyon-3
Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, 300 bininci kamyonunu üretim bandından indirerek önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, 300 bininci kamyonunu üretim bandından indirerek önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Mercedes-Benz’in tüm dünyadaki 3 kamyon fabrikasından biri olan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nın 300 bininci kamyonu, Transaktaş Global Lojistik’e teslim edilen Mercedes-Benz çekici ailesinin en yeni üyelerinden Actros 1851 Plus oldu.

Daimler AG’nin en önemli kamyon üretim üslerinden biri konumunda olan ve dünya standartlarında üretim yapan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, kurulduğu günden bu yana yatırımlarıyla kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. 1.900’ün üzerinde çalışanı ile Türkiye’de üretilen her 10 kamyondan 7’sinin üretimine imza atan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası; üretimiyle, istihdamıyla, Ar-Ge faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlamayı sürdürüyor.

Mercedes-Benz-Turk-Aksaray-Kamyon-Fabrikasi-1
Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, 1.900’ün üzerinde çalışanı ile Türkiye’de üretilen her 10 kamyondan 7’sinin üretimine imza atıyor.

Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrika Direktörü / İcra Kurulu Üyesi Uluç Batmaz: “Fabrika tarihinin en yüksek üretim rakamına imza atıyoruz

Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrika Direktörü / İcra Kurulu Üyesi Uluç Batmaz, “Türkiye’deki köklü geçmişimiz ve Aksaray’daki 35 yıllık deneyimimizin ürünü olan 300 bininci kamyonumuzu banttan indirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Fabrika tarihinin en yüksek üretim rakamlarına imza atmayı planladığımız bu yıl, ihracat rakamımızı geçtiğimiz yıla göre yüzde 50’nin üzerinde artırmayı hedefliyoruz. Günümüzde Mercedes-Benz’in tüm dünyadaki 3 kamyon fabrikasından 1’i olan Aksaray Kamyon Fabrikamız, gerçekleştirdiği yüksek nitelikli ve katma değerli sanayi üretimiyle bölge ve ülke ekonomisine büyük katkıda bulunuyor. Bu önemli dönüm noktası vesilesiyle 35 yıllık fabrika tarihimizde emeği olan ve bugün bu başarıyı devam ettiren tüm çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here