Renault Trucks, yeni elektrikli ve alçak kabinli kent kamyonunu tanıttı

0
1186
Renault-Trucks-D-Wide-Z.E.-LEC-02
Renault Trucks'ın elektrikli kamyon filosu, alçak girişli kabinli D Wide Z.E. Low Entry Cab'in Avrupa tanıtımı ile daha da genişliyor.

Renault Trucks‘ın elektrikli kamyon filosu, alçak girişli kabinli D Wide Z.E. Low Entry Cab‘in Avrupa tanıtımı ile daha da genişliyor. Bu tamamen elektrikli araç, atık toplama işlemlerini kolaylaştırmak ve operatörlerin ve korumasız yol kullanıcılarının güvenliğini korumak için özel olarak tasarlanmış yeni bir alçak kabin ile donatılıyor.

3,5’ten 26 tona kadar değişen araçlarla Renault Trucks, piyasadaki en kapsamlı elektrikli kamyon yelpazesini sunuyor. Üretici, D Wide Z.E. LEC‘in (Low Entry Cab – Alçak Girişli Kabin) piyasaya sürülmesiyle ürün yelpazesini daha da genişletiyor. Bu alçak kabin, operatörlerin işini kolaylaştırarak ve onların güvenliklerini, konforlarını ve nihayetinde verimliliği optimize ederek evsel atık toplama sektörünün gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak tasarlandı.

Renault-Trucks-D-Wide-Z.E.-LEC-01
Görüşü daha da artırmak için Renault Trucks, isteğe bağlı olarak sunulan ve kabinin arka tarafında yerleştirilen ek yan camlar öneriyor.

Renault Trucks D Wide Z.E. LEC, operatörlerin araca zahmetsizce ve güvenli bir şekilde erişmesine izin verecek şekilde donatıldı. Kabin girişi, standart bir dağıtım kamyonuna göre 200 mm daha alçak ve tek bir kaymaz basamağa ve 90° açılan kapılara sahip. Bu, ekibin kabine girip çıkmasından kaynaklanan yorgunluğunu tur başına 100 defadan fazla olarak önemli ölçüde azaltıyor.

Kabinin alçak konumu, sürücüler için mükemmel bir doğrudan görüş sağlayarak korumasız yol kullanıcıları için optimum koruma sağlıyor. Görüşü daha da artırmak için Renault Trucks, isteğe bağlı olarak sunulan ve kabinin arka tarafında yerleştirilen ek yan camlar öneriyor.

Renault-Trucks-D-Wide-Z.E.-LEC-03
Kabin girişi, standart bir dağıtım kamyonuna göre 200 mm daha alçak ve tek bir kaymaz basamağa ve 90° açılan kapılara sahip.

Bu tamamen elektrikli kamyonun geniş kabini, sürücüye ve üç ek ekip üyesine alan sunuyor. İsteğe bağlı düz zemini, araç içinde hareket özgürlüğü sağlıyor ve hem sol hem de sağ taraftan biniş ve inişe izin veriyor.

Üstyapı üreticisi Estepe ile yakın işbirliği içinde geliştirilen Renault Trucks D Wide Z.E. LEC, yönlendirilebilir arka akslı 6×2 sürümde teslim ediliyor ve tüm Avrupa’da sipariş edilebiliyor. Tamamen elektrikli olduğu için araç egzoz gazı yaymıyor ve trafik kısıtlamaları olan kentsel alanlarda kullanım için onaylanmış durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here