Renault Trucks, Lyon Urban Logistics Hotel’in kalbinde bir servis outleti açıyor

0
453
Renault Trucks
Renault Trucks, Lyon-Gerland'daki Urban Logistics Hotel'de (ULH) yer alacak yenilikçi kavramlı bir servis outleti açıyor.

Renault Trucks, Lyon-Gerland’daki Urban Logistics Hotel‘de (ULH) yer alacak yenilikçi kavramlı bir servis outleti açıyor. Renault Trucks City olarak bilinen bu servis outleti, geleneksel bir Renault Trucks garajının tüm özelliklerine sahip, en büyük farkı ise şehrin kalbinde yer alacak olması. Bu atölyenin açılması, Renault Trucks’ın kentsel lojistik ekosisteminin tüm yönlerini dikkate almasını sağlama stratejisinin bir parçası. Üretici, lojistik zincirinin her aşamasında hazır bulunmaya kararlı.

Şehirdeki mal dağıtımını yönetmek için tasarlanmış bir lojistik merkezi olan Lyon-Gerland’daki Urban Logistics Hotel (ULH), Mart 2024’ün sonunda Edouard Herriot limanında kapılarını açtı. Merkez, malları boşaltıp ayıracak, ardından bunları kentsel kısıtlamalara göre uyarlanmış düşük karbonlu teslimatın sağlanması için yeniden düzenleyerek düşük yayımlı araçlarla dağıtacak bir merkez görevi görecek. Lyon ULH, burada yeni bir hizmet noktası inşa eden Renault Trucks‘ın da aralarında bulunduğu çok sayıda nakliye ve lojistik uzmanına ev sahipliği yapacak.

Renault Trucks
Renault Trucks City, Lyon şehir merkezinde orta hizmet tipi elektrikli kamyon ve hafif ticari araç kullanan müşterilere yerel bakım ve onarım hizmetleri sağlayacak.

Son kilometre operasyonel destek

Renault Trucks City, Lyon şehir merkezinde orta hizmet tipi elektrikli kamyon ve hafif ticari araç kullanan müşterilere yerel bakım ve onarım hizmetleri sağlayacak. Renault Trucks’ın Corbas bayiliğinin bir parçası olan bu E-Tech sertifikalı atölyede iki teknisyen görev alacak ve aynı anda iki kamyonu barındırabilecek alana sahip olacak. Ayrıca Vénissieux’de Renault Trucks tarafından montajı yapılan Kleuster kargo bisikletlerinin bakımına ayrılmış bir alan da bulunuyor.

Bir aracın daha uzun veya daha karmaşık bir servise ihtiyacı varsa Corbas atölyesine götürülecek. Lyon’daki Renault Trucks City ayrıca kısa ve orta vadeli araç kiralama hizmetleri de sunacak.

Renault Trucks, tedarik zincirinin her aşamasında iş ortağı

Bu girişim, Renault Trucks‘ın Lyon metropol alanının dönüşüm politikasına ve müşterilerini, faaliyetlerine mümkün olduğunca yakın bir şekilde, destekleyerek üretkenliklerini artırmaya olan bağlılığını gösteriyor.

Bu proje, üreticinin kentsel lojistik ekosistemini bir bütün olarak ele alarak tüm yönlerini optimize etmeyi amaçlayan genel stratejisini yansıtıyor. Bu, kentsel dağıtımın kısıtlamalarına uygun geniş bir yelpazede elektrikli araç ve hizmetlerin sunulmasını; modal aktarımın teşvik edilmesi; mobil ve modüler dolap çözümlerini denemeyi ve lojistik modellerinin ve yükleme-boşaltma sistemlerinin optimize edilmesini içeriyor.

Renault Trucks
Ayrıca Vénissieux’de Renault Trucks tarafından montajı yapılan Kleuster kargo bisikletlerinin bakımına ayrılmış bir alan da bulunuyor.

Genişleme kapsamına sahip bir pilot proje

Fransa’daki bu ilk deney, Renault Trucks için diğer benzer girişimlerin öncüsü niteliğinde; Paris, Marsilya ve Renault Trucks distribütörü Bluekens’in yakın zamanda nakliyeciler için kargo bisikletleri ve son kilometre hizmetlerine ayrılmış bir alan açtığı Hollanda’da değerlendirilen projeler var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz