Yeni Volkswagen Crafter Türkiye’de

1
2670

Volkswagen Ticari Araç’ın büyük sınıf hafif ticari taşıt sınıfındaki temsilcisi Crafter her yönüyle yenilendi. Tamaman yeniden geliştirilen ve tasarlanan yeni Crafter; teknoloji, güvenlik, konfor ve tasarımındaki yeniliklerle sınıfında öne çıkıyor.

Teknoloji, güvenlik ve ekonomi bakımından standartları daha da yükselten yeni Crafter Türkiye pazarına sunuldu. Yüzde 100 Volkswagen DNA’sına sahip yeni Crafter, sınıfının en güçlü motoru, yeni nesil güvenlik donanımları ve düşük yakıt tüketimiyle ticaret dünyasının tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Farklı müşteri gruplarının ihtiyaç ve taleplerine göre özel olarak tasarlanan yeni Crafter, geliştirilen yeni teknolojileriyle sınıfında birçok özelliği ilk kez sunuyor.

2017 Yılının Uluslararası Vanı” ödülünün de sahibi olan yeni Crafter, Türkiye’de sınıfında bir ilk olan 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemiyle, her türlü arazi ve yol koşulunda kolay ulaşım sağlıyor.

Sınıfının en güçlü motoru

Sınıfının en güçlü motoruna sahip yeni Crafter Panel Van, 2.0 litre hacimli turbo dizel motorun 144 ve 177 beygir olmak üzere iki seçeneğiyle satışa sunuluyor. Volkswagen tarafından yeni geliştirilen 2.0 litrelik TDI motor, yeni Crafter’la birlikte ticari taşıt gereksinimlerine özel olarak tasarlanmış, dayanıklı ve uzun ömürlü motorlar olarak sunuluyor.

Türkiye pazarında kendi sınıfında ilk olan 2.0 litre hacimli turbo dizel motor 177 beygir güç ve 410 Nm azami tork üretiyor. Yeni Crafter böylece, yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü sağlıyor. 140 beygir güç üreten motor, fabrika verilerine göre 100 kilometrede ortalama 7.5 litre yakıt tüketirken, 177 beygir gücündeki turbo dizel motor ise 100 kilometrede ortalama 7.9 litre yakıt tüketimine sahip.

Düşük kullanım maliyetleri

Geliştirilen teknolojileriyle daha düşük kullanım maliyetleri sunan yeni Crafter, yüksek ikinci el değeri, düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleri ile bu sınıfın kullanıcıları için ekonomik bir ticari taşıt olma özelliğini taşıyor.

Ergonomik sürücü kabini çok sayıda ve kullanışlı eşya gözleri barındırıyor. 13 litrelik torpido gözü sınıfının en geniş hacmine sahip.

Sekiz ileri otomatik vites seçeneği

Yeni Crafter’da sunulan sekiz ileri otomatik vites seçeneği, yakıt tüketimini azaltırken kesintisiz ve sarsıntısız vites geçişi sağlıyor.

Yeni Crafter’ın sürüş özelliklerine göre tasarlanan sekiz ileri otomatik şanzıman, kesintisiz vites geçişleri ile konfor ve daha düşük yakıt tüketimi sunuyor. Önden çekişli, arkadan çekişli ve 4MOTION dört tekerlekten çekiş ile birlikte kullanılabilen sekiz ileri otomatik vites, yük taşımaya da uygun. Hem sarsıntısız sürüş sağlaması hem de yüke uygun olması sayesinde şehiriçi kullanımda ve özellikle ambulanslar için çok uygun bir araç olarak konumlanıyor.

Başarılı aerodinamik tasarım 100 km’de 1 litre tasarruf sağlıyor

Yeni Crafter, baştan aşağı yenilenen dış tasarımıyla da dikkat çekiyor. Aracın tasarımı daha fazla ön ve yan görüş sağlıyor. Comfort Plus donanımında standart olarak sunulan LED farlar, yoğun ışıklı ortamlarda dahi aracın çok rahat fark edilmesini sağlayarak, yol güvenliğini artırıyor. Yeni Crafter’ın geliştirilen aerodinamik yapısı da düşük yakıt tüketimine katkı sağlıyor. Sınıfının en aerodinamik üyesi olan yeni Crafter, bu tasarım sayesinde bir önceki nesle göre, 100 kilometrede yaklaşık 1 litre daha az yakıt tüketiyor.

Servotronik direksiyonla kolay manevra kabiliyeti ve kaliteli iç tasarım

Yeni Crafter’ın servotronik direksiyonu şehiriçinde kolay manevra yaparak rahat kullanım ve şehiriçi mal sevkiyatında ve park etmede kolaylık sağlıyor. Direksiyon düşük hızlarda yumuşayarak kolay bir sürüş sağlarken, yüksek hızlarda da sertleşerek güvenliği artırıyor.

Ergonomik sürücü kabini çok sayıda ve kullanışlı eşya gözleri barındırıyor. 13 litrelik torpido gözü sınıfının en geniş hacmine sahip.

İleri teknoloji sürüş yardımcıları

Yeni Crafter, sınıfının üstünde ileri teknoloji ve güvenlik donanımları sunuyor. Kaza risklerini algılamaya yönelik en iyi ve en son teknolojiye sahip donanımları kaza risklerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Standart olarak sunulan İkincil Çarpışma Önleme Asistanı, kazadan hemen sonra bilinç dışı yapılabilecek hareketlerin önüne geçerek, aracı durduruyor ve ikinci çarpışmanın olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Rüzgar Savrulma Asistanı, özellikle viyadüklerde, fırtınalı havalarda ve yüksek süratlerde yeni Crafter’ın yola daha sıkı tutunmasını sağlıyor. Yorgunluk Tespit Sistemi ise sürücünün aracı kullanımıyla ilgili parametrelerine bakarak yorgunluk durumunu tespit ediyor ve sürücüyü ikaz ediyor. Şerit Takip Asistanı, sürücünün bulunduğu şeritten farkında olmadan ayrıldığını tespit ettiğinde direksiyonu sertleştirerek ve sürücüyü uyararak olası kazaları engellemeye yardımcı oluyor. Hız sabitleyici ise uzun yolda sürücünün konforunu artırmanın yanı sıra uygun hız aralığında ekonomik bir sürüş olanağı sağlıyor.

4 MOTION seçeneği ve farklı çekiş seçenekleri

Yeni Crafter’da farklı müşteri gruplarının ihtiyaç ve taleplerine göre önden çekiş, arkadan çekiş ve 4MOTION dört tekerlekten çekiş seçenekleri sunuluyor. Daha yüksek yük bölmesine olanak tanıyan yeni önden çekiş özelliği, yeni Crafter’da sunulan yeniliklerden. Yeni Crafter’la birlikte, Türkiye’de sınıfında bir ilk olan 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemiyle her türlü arazi ve yol koşulunda kolay ulaşım sağlanıyor.

Sınıfının en kolay yükleme seçenekleri

 Yeni Crafter, sınıfının en kolay yükleme ve en iyi yük sabitleme seçeneklerinden birini sunuyor. İki farklı araç uzunluğu ve iki farklı tavan yüksekliği bulunan yeni Crafter’da kayar kapı 1311 mm genişliğinde açılabiliyor. Euro paletler gibi yaygın kullanılan yük taşıyıcılar ile kolay yükleme ve boşaltma yapılabiliyor. Bir önceki nesline göre 10 cm daha alçak yükleme eşiği ile kullanıcılarıa yükleme kolaylığı sağlanıyor. İstek üzerine alınabilen yük bölümü LED aydınlatmaları sayesinde yükleme ve indirme sırasında çok net ve parlak bir görüş alanı elde ediliyor.

2017 Yılının Uluslararası Vanı” ödülünün de sahibi yeni Crafter’a 117 bin 950 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz