Ford Trucks, Bulgaristan’daki en yeni tesisini Varna’da açtı

0
966

Ford Otosan’ın ağır ticari taşıt markası Ford Trucks, Bulgaristan’daki büyüme planlarının önemli bir adımı olarak Sofya ve Burgaz’dan sonra üçüncü tesisini Varna’da açtı. Bulgaristan’daki yeni tesisleriyle önemli bir atılım yaptıklarını kaydeden Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, “Varna bayimizin açılışıyla birlikte Bulgaristan’daki bayi sayımızı üçe yükselttik. 2018 yılında Plovdiv ve Stara Zagora’da iki tesis daha açarak buradaki büyümemizi sürdürmek istiyoruz. 2018’de Bulgaristan’ın altı büyük şehrinin beşinde bayi ve servis ağımız olacak.” dedi.

İhracatının yüzde 50’sini Avrupa pazarına yapmayı hedefleyen Ford Otosan’ın ağır ticari taşıt markası Ford Trucks, Bulgaristan’daki büyümesini Varna kentindeki yeni tesisinin açılışıyla hızlandırdı.

Bulavto Holding işbirliğiyle Bulgaristan’daki üçüncü, Varna’daki ilk tesisini açan Ford Trucks, Varna’da kamyon satış, servis ve yedek parça hizmetlerini bir arada sunacak. Balkanlar’daki büyümesini hızlandıran Ford Trucks, küresel büyüme hedefleri doğrultusunda 2018 sonuna kadar Bulgaristan’da iki yeni tesis daha açarak buradaki operasyonlarını ve büyümesini sürdürecek.

Emrah Duman: “2018’de Bulgaristan’daki altı büyük şehrin beşinde bayi yapılanmamızı tamamlayacağız

Ford Trucks’ın Bulgaristan’daki yeni yapılanmasına ve büyüme hedeflerine değinen Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “55 yılı aşkın kamyon üretim tecrübesi ve müşteri birikimiyle küresel pazarlarda ve Türkiye’de faaliyet gösteren Ford Trucks olarak, tarihi ve kültürel bağlarımızın olduğunu kapı komşumuz Bulgaristan’ın Varna kentinde yeni tesisimizi müşterilerimizin hizmete açtık. Sofya, Burgaz ve Varna’daki yeni bayi ve servis yapılanmamızın ardından 2018’de de yatırımlarımız sürecek. Plovdiv ve Stara Zagora’da iki yeni tesis daha açarak buradaki büyümemizi sürdürmek istiyoruz. Böylece, 2018 yılı içerisinde Balkanlar’daki bayi ve servis ağımız için kritik öneme sahip Bulgaristan’ın altı büyük şehrinin beşinde bayi ağımız olacak.

Ford Trucks, Bulgaristan’daki büyümesini Varna kentindeki yeni tesisinin açılışıyla hızlandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz