Ege Fren, katoforez ve toz boya hattı yatırımını tamamladı

0
2744
Renault Trucks

Bayraktar Grubu şirketlerinden Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1 milyon Euro’yu aşan yeni yatırım sonrasında Şubat 2018’de faaliyete geçecek yeni katoforez ve toz boya hattı tesisiyle büyümesini sürdürüyor. Yeni katoforez ve toz boya hattının açılış töreni 18 Ocak 2018 tarihinde Bayraktar Grubu Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Hüseyin Bayraktar, Bayraktar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, Ege Fren Yönetim Kurulu Üyeleri ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Otomotiv Tedarik Sanayi’nin önde gelen kuruluşlarından Ege Fren, 30’uncu kuruluş yıldönümünde yatırımlarına devam ediyor. Bayraktar Holding ve Meritor ortaklığı ile Türkiye’nin ilk ağır ticari taşıt fren üreticisi olma özelliğine sahip olan şirket, Ege Serbest Bölgesi’nde kurulu fabrikasında katoforez ve toz boya hattı yatırımı gerçekleştirdi.

Son teknolojik yenilikleri içinde barındıran ve hatasız ürün imalatına yönelik birçok otomasyona sahip bu üretim hattı, son yıllarda Ege Fren tarafından tek seferde yapılan en büyük yatırım olma özelliğini taşıyor. 1 milyon Euro’yu aşkın yatırım ile gerçekleştirilen tesis, yılda 250 bin m² kaplama ve boya sığasına sahip olacak.

2018 Şubat ayı içerisinde devreye girecek tesis ile müşterilerinin ihtiyaçlarına daha hızlı, kaliteli ve hatasız hizmet vermeyi hedefleyen Ege Fren, yatırımın rekabetçiliğine getireceği avantaj ile sağlıklı büyüme hedefinde ilerlemeye devam ediyor.

Ege Fren iki yıl önce de ülkemizin ilk ve tek Ağır Ticari Taşıt Disk Fren Montaj Hattı” yatırımını gerçekleştirmişti. Bu yatırım sayesinde üç vardiyada yıllık 225 bin adet fren üretme sığasına ulaşılmıştı.

Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) açıkladığı “100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 74’üncü sırada yer alıyor. 1987 yılında İzmir’de kurulan Ege Fren, Bayraktar Grubu ile dünyanın önde gelen otomotiv teknoloji şirketlerinden Meritor ortaklığıyla faaliyet gösteriyor. Otomotiv ana sanayi için fren, fren alt parçaları ve işlemeli otomotiv parçaları üreten Ege Fren, yurtiçi ve yurtdışında küresel markaların tedarikçisi ve lisanslı üreticisi konumunda bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz