Biricik Grup, Ford Trucks F-MAX’ı seçti

0
1106
Biricik Grup, filosunu 5 adet ‘2019 Yılının Uluslararası Kamyonu (ITOY)’ seçilen yeni Ford Trucks F-MAX ile genişletti.

1930’lu yıllardan bu yana Türkiye çapında sirke ve alkollü içecek imalatı gerçekleştiren ve yıllık yaklaşık 15 milyon litre üretime sahip Denizli merkezli Biricik Grup, filosunu 5 adet ‘2019 Yılının Uluslararası Kamyonu (ITOY)’ seçilen yeni Ford Trucks F-MAX ile genişletti. Modern ve ileri teknoloji cihazlarla üretimini ve kalitesini daha ileriye taşıyan Biricik Grup, yeni Ford Trucks F-MAX çekicileri ürünlerinin Türkiye çapındaki dağıtımında kullanacak. Düzenlenen araç teslimat törenine Biricik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Selim Erdoğan, Başkan Yardımcısı Zahide Erdoğan, Genel Müdür Aytaç Kaya, Ford Trucks Satış Bölge Müdürü Mete İnceer, Ford Trucks Denizli bayi Yarımca Satış Müdürü Murat Aşkın ve Satış Danışmanı İlker Kayacan katıldı.  

Teslimat sonrası açıklamada bulunan Biricik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Selim Erdoğan, “Türkiye çapında her geçen gün büyüyen pazar payımızla beraber, ürünlerimizin bayilerimize sevk edilmesinde ihtiyacımızı karşılayacak modern, güçlü ve tasarruflu araçlarla filomuzu güçlendirmek için tercihimizi Türk mühendislerin geliştirdiği ve ülkemizde üretilen ‘2019 Uluslararası Yılın Kamyonu’ ödüllü yeni Ford Trucks F-MAX’ten yana kullandık. Yeni F-MAX, 500 beygir güce sahip, düşük yakıt tüketimiyle dikkat çeken yüksek performanslı motoru ve ileri teknolojik donanımları ile hem şirketimizin hem de kaptan arkadaşlarımızın büyük beğenisini kazandı. Biricik Grup olarak, 90 yıla yakın köklü mirasımızı, modern tesislerimiz, yenilenen araç filomuz ve kaliteli içecek ürünlerimizle birlikte yüksek müşteri memnuniyeti ve pazar önderliğiyle sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yeni F-MAX

Ağır ticari taşıt sektöründeki en saygın ve prestijli ödüllerden biri olan ‘Yılın Uluslararası Kamyonu’ (International Truck Of the Year – ITOY) ödülüne layık görülerek önemli bir başarıya imza atan yeni Ford Trucks F-MAX; güç, verimlilik, teknoloji ve konforu bir arada sunuyor. Yüksek sığalı 225 Ah aküsü, 1050 litreye kadar artırılabilen yakıt tankı hacmi, aerodinamik tasarımı ve yüksek konforlu kabini ile yeni F-MAX uzun yollarda kullanıcılara büyük avantaj sağlıyor.

Düşük sahip olma maliyetleri ile güç ve verimlilik

F-MAX, modern tasarımı ve sürücü odaklı yaklaşımının yanı sıra 2.5 metre genişliğindeki kabiniyle de konfor ve lüks sunuyor. Kokpit tarzı konsolun tasarımı, tüm işlevlere kolayca erişilebilmesini sağlıyor. Sürüş deneyiminin keyfini artırmak için bütünleştirilen en küçük ayrıntılarla birlikte kabinde ferah bir ortam sağlanıyor. Yeni F-MAX; 500 beygir güç, 2500 Nm azami tork ve 400 kW frenleme gücü ile yüksek performanslı bir motorla donatılıyor. Düşük rüzgar direnci, aktarma sistemi kalibrasyonu ve teknik özellikler, yakıt tüketimi açısından yüksek performans ile önceki modellere göre yüzde 6’lık iyileştirme sağlıyor. Teknik özellikler arasında E-APU teknolojisi ve öngörülebilir hız kontrolü (Max Cruise) de bulunuyor. Bakım maliyetlerinin yüzde 7’ye varan oranda azaltılması ve uzun bakım aralıkları toplam sahip olma maliyetini düşürüyor. F-MAX’ın Ecotorq motoru, her türlü yol koşulunda azami performans ve asgari yakıt tüketimi sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here