Daimler Truck, Saf-T-Liner C2 Jouley akü elektrikli okul otobüsünün 1.000’inci teslimatını kutluyor

0
336
Saf-T-Liner C2 Jouley
Daimler Truck AG, Kuzey Amerika pazarında 1.000'inci Saf-T-Liner C2 Jouley akü elektrikli okul otobüsünü teslim etti.

Daimler Truck AG (“Daimler Truck”), Kuzey Amerika pazarında 1.000’inci Saf-T-Liner C2 Jouley akü elektrikli okul otobüsünün teslimatına ulaşarak sürdürülebilir taşımacılıkta önemli bir başarı elde ettiğini gururla duyurdu. Thomas Build Buses ürün portföyünde yer alan elektrikli okul otobüsü modeli Saf-T-Liner C2 Jouley, elektrikli okul otobüsü taşımacılığına giden yolda öncü olarak 2017 yılında tanıtılmıştı. Daimler Truck, şirketin çekirdek pazarlarında (AB30, ABD, Japonya) yalnızca sürüş operasyonlarında karbon nötr olan yeni araçlar sunmaya yönelik 2039 hedefine ulaşma yolunda Paris İklim Anlaşması’na tamamen bağlı.

Daha büyük bir siparişin parçası olan 1000’inci Jouley Otobüsü, Georgia/ABD’deki Meriwether İlçe Okul Sistemi’ne (MCSS) gidiyor. Jouley otobüsleri, MCSS’nin operasyonlarındaki ilk elektrikli otobüsler ve bölgenin mevcut 46 dizel okul otobüsünden bazılarının yerine geçecek ve bölgede kayıtlı 2.400 Anaokulu’ndan 12. sınıfa kadar öğrenciye fayda sağlayacak.

Daimler Truck North America‘nın bir yan kuruluşu olan Thomas Build Buses, en son teknolojiye sahip elektrikli otobüsler geliştirmek için en son teknoloji ve uzmanlıktan yararlanarak dönüşümün ön saflarında yer aldı. Gelişmiş akü teknolojisi ve hızlı şarj özellikleriyle donatılmış Saf-T-Liner C2 Jouley modeli, yalnızca çevresel faydalar sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda öğrenciler ve sürücüler için artırılmış güvenlik ve verimlilik de sunuyor.

Thomas Built Buses Başkanı ve CEO’su Kevin Bangston, konuyla ilgili olarak “Meriwether County’yi Georgia eyaletine elektrikli okul otobüslerinin getirilmesinde önder olduğu için alkışlıyoruz ve 1000’inci Jouley’nin öğrencileri için daha temiz bir gelecekte rol oynamasından daha mutlu olamazdık. Elektrikli okul otobüsü geleceğine giden yolda öncülük etmek için ilçelerle ortak olmaya devam edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz