Renault Trucks, ilk elektrikli kamyonunu Şili’ye teslim etti

0
519
Renault Trucks E-Tech D Wide
Renault Trucks, ilk elektrikli kamyonlarını Şilili ithalatçısı Salfa aracılığıyla Latin Amerika'ya teslim etti.

Renault Trucks, ilk akü elektrikli kamyonlarını Avrupa dışına teslim ederek enerji geçişine devam ediyor. Üç Renault Trucks E-Tech D Wide, Şili nakliye şirketi Trailer Logistics‘e kısa süre önce teslim edildi ve şu anda Heineken ve Quiñenco grubuna ait bir şirket olan CCU için faaliyet göstererek Santiago sokaklarında dolaşıyor.

Renault Trucks, ilk elektrikli kamyonlarını Şilili ithalatçısı Salfa aracılığıyla Latin Amerika’ya teslim etti. Çevresel ayak izlerini azaltmaya kararlı olan nakliye şirketi Trailer Logistics ve distribütör CCU, Şili’deki içecek dağıtım operasyonlarını karbonsuzlaştırma çalışmalarında kendilerine eşlik etmesi için Renault Trucks’ı seçti. Üretici, 2020’den bu yana Fransa’daki tesislerinde seri olarak elektrikli kamyonlar üretiyor.

Düşük karbonlu taşımacılık için küresel bir çözüm

Öncelikle lojistik programlarını inceleyen ve optimize eden, rotaları uyarlayan ve müşterilerinin altyapıyı seçmesine ve şarj noktalarını kurmasına yardımcı olan Renault Trucks, iki ortağa 26 tonluk, 264 kWh gücünde üç adet Renault Trucks E-Tech D Wide teslim etti. Araçlar günde yaklaşık yüz kilometre yol kat ederek Santiago ve çevresindeki birçok teslimat noktasına hizmet veriyor. Üstyapıları, lojistik operasyonları optimize etmek için tasarlanmış yenilikçi bir swap body sistemi içeriyor.

Renault Trucks E-Tech D Wide
Üç adet Renault Trucks E-Tech D Wide’ın üstyapıları, lojistik operasyonları optimize etmek için tasarlanmış yenilikçi bir swap body sistemi içeriyor.

Bu elektrikli kamyonlar, CCU‘nun Renca’daki NPR dağıtım merkezindeki özel şarj noktaları kullanılarak gece boyunca yeniden şarj ediliyor. Bakım, Santiago’daki Salfa bayisindeki Renault Trucks E-Tech sertifikalı atölyede gerçekleştirilerek araçların güvenilirliği, kullanılabilirliği ve operasyonel verimliliği garanti ediliyor.

Bu üç elektrikli kamyonun kullanılması, Trailer Logistics ve CCU‘nun yıllık CO2 yayımlarını 628 ton azaltmasını sağlayacak.

Renault Trucks Afrika, Latin Amerika ve Asya Başkan Yardımcısı Cyril Barillé, konuyla ilgili olarak “Elektrikli kamyonların Şili’ye yapılan bu ilk teslimatı, Renault Trucks’ın küresel ölçekte yenilikçi ve sürdürülebilir taşımacılık çözümlerini destekleme konusundaki kararlılığını gösteriyor. Bu projenin başarıyla tamamlanması, Trailer Logistics, CCU, Şili elektrik şirketi ENELX, Salfa ve Renault Trucks ekipleri arasındaki yakın işbirliğinin sonucu. Kendilerine güvenleri ve bağlılıkları için en içten teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz