C.R. England ve Daimler Truck iştiraki Torc, ABD’de otonom kamyon taşımacılığı denemesini duyurdu

0
1648
Torc ve C.R. England
Torc ve C.R. England, CR England'ın sıcaklık kontrollü yüklerinden ve Torc'un uzun mesafeli uygulamalar için SAE Seviye 4 otonom test kamyonlarından oluşan filosundan yararlanan bir pilot program uygulayacak.

Daimler Truck AG‘nin (“Daimler Truck”) bağımsız bir yan kuruluşu ve sürücüsüz araç teknolojisinin ticarileştirilmesinde öncü olan Torc Robotics, kısa bir süre önce Kuzey Amerika’nın önde gelen taşımacılık şirketlerinden biri olan C.R. England ile stratejik işbirliğini duyurdu. Torc ve C.R. England, CR England’ın sıcaklık kontrollü yüklerinden ve Torc’un uzun mesafeli uygulamalar için SAE Seviye 4 otonom test kamyonlarından oluşan filosundan yararlanan bir pilot program uygulayacak. İşbirliği, Torc’un frigorifik taşımacılık pazarındaki taşıyıcıları desteklemesi için bir genişleme görevi görecek.

C.R. England ve Torc, seçilmiş müşterilere sıcaklık kontrollü kapasite ve birinci sınıf hizmet sağlayacak olan bu ortak pilot denemeye katılmaktan heyecan duyuyor. Pilot uygulamadan elde edilen veriler benzersiz bilgiler içerecek ve uzun mesafeli uygulamalar için otonom kamyonların geliştirilmesine ve devam eden ticarileştirilmesine rehberlik edecek. İlk planlama 2023’ün ortalarında başlayacak ve hemen ardından yol testleri yapılacak.

Daimler Truck Otonom Teknoloji Grubu Başkanı Joanna Buttler, konuyla ilgili olarak “İş gereksinimlerini anlamak için müşterilerimizi çok yakından dinliyoruz. Torc’un C.R. England ile işbirliği, filo endüstrisi lojistiği ile entegrasyona yardımcı olacak kamyon yükü taşımacılığına ilişkin benzersiz içgörüler sağlıyor. Ortağımızın otonom teknolojisinin entegrasyonu için güvenli ve güvenilir bir yedekli kamyon platformu geliştirirken birlikte yaratma, bizi önümüzdeki on yıl içinde otonom kamyonculuğu ticarileştirme ve uygulama hedefimize yaklaştıracak.” dedi.

Torc Robotics CEO’su Peter Vaughan Schmidt ise şunları söyledi: “Torc, birinci sınıf hizmet sağlayıcılarından ve ülkedeki en büyük frigorifik taşıyıcılardan biri için uzun mesafeli kamyon taşımacılığı güvenliğini daha da iyileştirmek amacıyla C.R. England ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyor. Pilot uygulamadan elde edilen veriler, güvenlik ve doğrulama çabalarımıza ve otonom kamyon taşımacılığı için kullanım senaryolarımıza katkıda bulunacak.

C.R. England CEO’su Chad England da şu açıklamayı yaptı: “C.R. England, 4. seviye otonom test kamyonlarındaki pilot faaliyetler için Torc ile ortaklığımızı duyurmaktan heyecan duyuyor. Bu yeniliğin, mevcut sürücü işlerinin kalitesini artırırken, müşterilerimize yüksek düzeyde hizmet sunarak ağımızı güvenli bir şekilde genişletme olanağı sağlayacağına inanıyoruz. Spesifik olarak, ağımıza otonom güzergahlar ekleyerek müşteri tekliflerimizi genişletebilir ve otonom sürüşlerin her iki ucundaki sürücüler için daha yapılandırılmış işler yaratabiliriz. Torc’un Daimler Truck AG ile derin entegrasyonu, iki kuruluşumuzu bu yeni teknolojinin pilot uygulaması için mükemmel uyumlu hale getiriyor.

C.R. England ile pilot program, Torc‘un duyurulan ikinci taşımacılık denemesi. Bu haber, Torc’un bilgisayar görüşü ve makine öğrenimi alanındaki ödüllü fikri mülkiyeti ve uzmanlığı nedeniyle kısa süre önce duyurduğu Algolux satın almasının hemen ardından geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz