Mercedes-Benz Trucks, Wörth’te müşterileri için şarj parkı açtı

0
601
etruckcharging-mercedes
Mercedes-Benz Trucks, proje ortağı Netze BW'nin hizmetler bölümü ile birlikte Wörth am Rhein'deki Uygulama Bilgi Merkezi'nin (BIC) yakınında müşteriler için bir şarj parkı açtı.

Mercedes-Benz Trucks, proje ortağı Netze BW‘nin hizmetler bölümü ile birlikte Wörth am Rhein’deki Uygulama Bilgi Merkezi’nin (BIC) yakınında müşteriler için bir şarj parkı açtı. eKamyon Şarj Parkı‘nda (eTruck Charging Park) elektrikli kamyon müşterileri artık çeşitli üreticilerin şarj istasyonlarını ve şarj kavramlarını test edebilecek ve Mercedes-Benz Trucks’ın tesisteki uzmanlarıyla çalışarak kendi uygulamalarına özel şarj çözümleri geliştirebilecekler. Şarj teknolojisi, test için sağlanıyor ve müşterilerin e-mobiliteye sorunsuz bir şekilde geçmelerine yardımcı olmak için kapsamlı bir danışmanlık hizmetleri yelpazesiyle birleştiriliyor.

Mercedes-Benz Trucks Ürün Yönetimi Başkanı Michael Scheib, konuyla ilgili olarak “E-mobiliteye dönüşümde amacımız müşterilerimize elektrikli bir kamyondan fazlasını sunmak. Tek bir kaynaktan danışmanlık ve şarj altyapısı çözümlerini içeren entegre bir çözüm sunmak istiyoruz. Wörth’teki müşterilerimize yönelik şarj parkımız bu yaklaşımın ayrılmaz bir parçası ve müşterilere uygulamaları için şarj altyapısının nasıl görünebileceğini pratik ve somut bir şekilde gösteriyor.” dedi.

Netze BW’nin hizmetler bölümünde büyük e-mobilite ve özel projeler başkanı olan Axel Hausen ise şunları söyledi: “Gerekli tüm bileşenlerin teknolojik gelişiminin yanı sıra elektrikli ağır hizmet taşımacılığının başarısı için çok önemli etkenlerden biri elektrikli şarj altyapısının geliştirilmesi. Ana şirketimiz EnBW ile birlikte projeye şarj altyapısı ve enerji endüstrisinde birçok uzmanlıkla katkıda bulunuyoruz. Wörth’te, özellikle depo lojistiği için elektrikli ağır yük taşımacılığının gelişimine yardımcı olacak bireysel şarj çözümleri geliştirmek için e-filo operatörleri, kamyon üreticileri, endüstriyel ve ticari müşteriler ve belediyeler gibi yatırımcılarla birlikte çalışıyoruz.

mercedes-benz-etruck-charge
Başlangıç olarak, eKamyon Şarj Parkı’nda farklı üreticilere ait, çıkışları 40 kW ile 300 kW arasında olan altı şarj istasyonu bulunuyor.

Test için çeşitli şarj çözümleri mevcut

Başlangıç olarak, eKamyon Şarj Parkı‘nda farklı üreticilere ait, çıkışları 40 kW ile 300 kW arasında olan altı şarj istasyonu bulunuyor. Şarj teknolojisi hızla gelişmeye devam ettiği için bu park, gerektiğinde şarj istasyonlarının eklenebilmesi veya değiştirilebilmesi için modüler bir yapıya sahip. Bu nedenle, bir sonraki adım olarak bir MCS şarj istasyonunun (megawatt şarj sistemi) kurulması mümkün.

Tek bir yerde farklı şarj seçeneklerinin sunulmasıyla, müşteriler bunları doğrudan karşılaştırma fırsatına sahip oluyorlar. eKamyon Şarj Parkı aynı zamanda şebeke bağlantısı, yerel enerji üretimi, enerji depolama ve şarj süreçlerinin akıllı yönetimi gibi önemli konuları da ele alıyor. Örneğin, şarj süreçlerinin mevcut lojistik süreçlere nasıl entegre edilebileceğini ve böylece enerji maliyetlerini nasıl azaltabileceğini göstermek mümkün olacak. Ağır hizmet dağıtım taşımacılığı için eActros 300/400‘ün test sürüşü, müşterilere elektrikli kamyonların verimliliği, menzili ve şarj yetenekleri hakkında anında bir izlenim edinme fırsatı da veriyor. Bunu temel alarak müşteriler, tesisteki uzmanlarla birlikte kendi bireysel ihtiyaçları için eksiksiz bir elektrik çözümü tasarlayabiliyorlar. Sabit depolama içeren şarj parkının çatısında bulunan bir fotovoltaik sistem, şarj istasyonları için verimli bir güç kaynağının olanaklarını gösteriyor.

Şeffaf danışmanlık, müşterilerin şarj altyapısını kurmasına yardımcı oluyor

eKamyon Şarj Parkı‘nın odak noktalarından biri, eDanışmanlık olarak bilinen kişisel müşteri danışmanlığı. Bununla müşteriler, e-mobiliteyi kendi filolarına ve iş süreçlerine nasıl entegre edeceklerini ilk elden öğreniyorlar. E-mobiliteye geçişte ustalaşmak için müşterilerin hem donanımı test etme fırsatına hem de kendi şarj altyapılarını kurmak için uzman desteğine ihtiyaçları bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here