Daimler Truck’ın yan kuruluşu Torc, yapay zeka tabanlı otonom sürüş algısı için Algolux’u satın almak üzere anlaşmaya vardı

0
1457
torc-robotics
Daimler Truck AG'nin bağımsız bir yan kuruluşu ve otonom araç teknolojisinin ticarileştirilmesinde öncü olan Torc Robotics, yakın zamanda Algolux Inc.'i satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Daimler Truck AG‘nin bağımsız bir yan kuruluşu ve otonom araç teknolojisinin ticarileştirilmesinde öncü olan Torc Robotics, yakın zamanda Algolux Inc.‘i satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Torc, ödüllü fikri mülkiyeti ve bilgisayar görüşü ve makine öğrenimi alanlardaki uzmanlığı nedeniyle Algolux’u satın alıyor.

Daimler Truck AG Otonom Teknoloji Grubu Başkanı Joanna Buttler konuyla ilgili olarak “Otonom çalışmaya hazır Freightliner Cascadia’mızın Torc’un sanal sürücüsü ile ticarileştirilmesi yolunda, güvenliği iyileştirmeyi asla bırakmıyoruz. Algolux’ün, algılama yetenekleriyle, SAE Seviye 4 otonom kamyonları bu on yıl içinde ABD’de güvenli ve güvenilir bir şekilde seri üretime sokma hedefimize ulaşmamıza bizi bir adım daha yaklaştırabileceğine inanıyoruz.” dedi.

Torc CEO’su Peter Vaughan Schmidt ise şunları söyledi: “Algolux’u Torc ailesinde görmekten heyecan duyuyoruz. Algolux’un derin öğrenme, bilgisayar görüşü ve hesaplamalı görüntülemenin kesişimindeki teknolojisi, Torc’un Seviye 4 otonom kamyon taşımacılığını ticarileştirmemize yönelik temel yetenekleri güçlendirmesine yardımcı olacak.

Algolux Başkanı ve CEO’su Allan Benchetrit de şu açıklamayı yaptı: “Torc, ekiplerimiz için güçleri birleştirmenin anlamlı olmasının birçok nedeninden biri olan otonomi potansiyelini gerçekleştirmek ve hayat kurtarmaya yardımcı olmak için sağlam teknoloji yaratma taahhüdümüzü paylaşıyor. Algolux’un Yapay Zeka/Makine Öğrenimi (AI/ML) yeteneği ve algısı konusunda derin uzmanlığa sahip kurulu ekibi, Torc’un zaten deneyimli mühendislik ekibini tamamlıyor.

torc-robotics-01
Sağlam algılama teknolojisi, Torc’un otonom sisteminin düşük ışık, sis veya sert hava gibi zorlu görsel koşullarda nesneleri doğru bir şekilde tanımlamasına yardımcı olmanın anahtarı.

Algolux, kendi alanındaki mükemmelliğiyle biliniyor ve dünyanın en yenilikçi yapay zeka girişimlerinin yer aldığı 2021 CB Insights AI 100 Listesi’nde yer aldı. Torc, iki şirket arasındaki sinerjiyi değerlendirirken nesne algılamayı ve mesafe tahminini sağlam bir şekilde iyileştirmek için çoklu algılama kavramları ve yöntemleri üzerinde bir yılı aşkın süredir şirketle yakın bir şekilde çalışıyor. Sağlam algılama teknolojisi, Torc’un otonom sisteminin düşük ışık, sis veya sert hava gibi zorlu görsel koşullarda nesneleri doğru bir şekilde tanımlamasına yardımcı olmanın anahtarı. Algolux yazılımı şu anda ABD’deki ilk Freightliner Cascadia test araçlarında çalışıyor ve Torc’un yazılım geliştirme çabalarının alanlarına dahil ediliyor.

Algolux CTO’su Felix Heide, şunları söyledi: “Bu satın alma, Algolux’un fotonlardan davranışa uçtan uca AI (Yapay Zeka) yığınını Torc’un öncü otonom teknolojisiyle bir araya getiriyor. Sıkıca entegre edilmiş bir OEM kamyon platformu ekleyin ve bir rüya senaryonuz olsun. Birçoğu otonom taşımacılığı fütüristik olarak görse de, bu kazanan birleşim, pazara ticari olarak uygun, güvenli bir uzun mesafeli kamyon taşımacılığı uygulamasının geniş ölçekte getirilmesine yardımcı olacak.

Genel merkezi Montreal, Kanada’da olan Algolux‘un Palo Alto, Kaliforniya ve Münih, Almanya’da ofisleri bulunuyor. İşlem, taraflar gerekli onaylar da dahil olmak üzere çeşitli kapanış öncesi faaliyetleri tamamladıktan sonra kapanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz