ANGI Energy Systems, Nikola Corporation ile stratejik işbirliği yapıyor

0
1231
ANGI Energy Systems
ANGI Energy Systems, sıfır yayımlı taşımacılık ve enerji tedariği ve altyapı çözümlerinde dünya önderi Nikola Corporation ile HYLA markası aracılığıyla stratejik bir işbirliği yaptığını duyurdu.
Renault Trucks

Bir Vontier (NYSE: VNT) şirketi ve mobilite ekosistemini karbonsuzlaştırmaya yönelik kritik teknolojiler ve çözümlerin önde gelen küresel sağlayıcısı ANGI Energy Systems, sıfır yayımlı taşımacılık ve enerji tedariği ve altyapı çözümlerinde dünya önderi Nikola Corporation ile HYLA markası aracılığıyla stratejik bir işbirliği yaptığını duyurdu.

ANGI, Nikola‘nın HYLA markası altında teknik açıdan gelişmiş hidrojen yakıt pompaları sağlayarak, Kuzey Amerika’daki en büyük herkese açık ticari hidrojen yakıt ikmal istasyonları ağını oluşturma planını desteklemeye çalışacak. Yakıt pompalarının ağır hizmet araçları için yüksek akışlı yakıt ikmali sunan, sektörün bu alandaki ilk ağır hizmete hazır çözümleri olması bekleniyor. Ağın kurulması, taşımacılığın tamamen karbonsuzlaştırılmasını desteklemek için gerekli kritik altyapının önder sağlayıcısı Voltera ile ortaklaşa yürütülüyor.

Endüstri uzmanlarına göre hidrojen yakıt hücresi teknolojisi, daha hızlı yakıt ikmali süresi, daha düşük ağırlık ve daha fazla enerji verimliliği nedeniyle birçok ağır ticari araç için daha uygun. Hidrojen yakıt hücreli elektrikli araçlar (FCEV) şu anda önde gelen küresel kamyon üreticilerinin çoğu tarafından geliştiriliyor. Hidrojen Konseyi, 2023 yılında, çoğunluğu ticari araçlardan oluşan 130’dan fazla FCEV modelinin üretiminin beklendiğini bildirdi.

Nikola Enerji Yönetici Lideri Ryan McGeachie, konuyla ilgili olarak “Ticari taşımacılığın manzarası, Nikola’nın hidrojenle çalışan kamyonlarının sürdürülebilir bir geleceğe giden yolu açmasıyla değişiyor. Sağlam bir hidrojen ağından yararlanan en son teknolojimiz sayesinde inovasyon, çevresel sorumlulukla buluşuyor ve taşımacılık sektörü için yeni standartlar belirliyor.” dedi.

ANGI Alternatif Yakıtlar Başkanı Joel van Rensburg ise şunları söyledi: “Nikola ile yapılan bu işbirliği, ANGI’nin karbonsuzlaştırmayı destekleyen çoklu enerji ortamındaki genişliğini ve yeteneklerini vurgulamayı amaçlıyor. Alternatif yakıtlarda önder olarak ANGI, müşterilerimizin sıkıştırılmış doğal gaz, yenilenebilir doğal gaz ve şimdi de hidrojende gelişen enerji ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi, erişilebilir ve güvenli çözümler sunarak hızlı teknolojik değişimlerin ön saflarında yer almayı sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz