IVECO, Avrupa’daki M72 Turu için Metallica ile yola çıktı

0
459
IVECO S-Way Metallica
IVECO, grubun M72 Dünya Turu'nun Avrupa ayağı için efsanevi Metallica ile ortaklığını sürdürüyor.

Iveco Group N.V.‘nin (EXM: IVG) hafif, orta ve ağır ticari araçları tasarlayan, üreten ve pazarlayan markası IVECO, grubun M72 Dünya Turu‘nun Avrupa ayağı için efsanevi Metallica ile ortaklığını sürdürüyor.

Metallica, Avrupa’daki hayranlarını heyecanlandırmak için hazırlanırken IVECO, çevre dostu taşımacılık çözümleri, kamyoncu katılımı girişimleri ve yerel topluluklara katkı sağlama projeleri aracılığıyla turu desteklemeye hazır. Tur, mayıs ayından temmuz ayına kadar dokuz Avrupa şehrinde duracak: Münih, Milano, Viyana, Helsinki, Kopenhag, Oslo, Clisson, Varşova ve Madrid. Ortaklık, Kasım 2024’te IVECO’nun yenilenen 2024 tam araç serisinin tanıtımı sırasında, Metallica’nın seslendirdiği “It’s Electric” şarkısının yer aldığı resmi ürün lansman videosuyla duyuruldu.

Sürdürülebilir filo lojistiği

Metallica M72 Dünya Turu‘un Avrupa ayağı için kara taşımacılığı, grubun ve prodüksiyonun donanımlarını mekanlar arasında taşırken çevresel etkiyi azaltmaya destek olmak için IVECO çoklu enerji filosuyla güçlendirilecek. Konvoyda Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) ile çalışan 10 ve yenilenebilir dizelle çalışan dört IVECO S-Way kamyon yer alacak. Günümüzde mevcut olan bu düşük karbonlu yakıtların kullanımı, Tur’un yol üzerindeki CO2 yayımı etkisinin azaltılmasına katkıda bulunacak.

Ek lojistik destek, iki elektrikli IVECO S-eWay araç (tamamen IVECO tarafından üretilen ilk elektrik doğumlu ağır hizmet kamyonu), iki LNG’li IVECO S-Way kamyon ve yenilenebilir dizel ile çalışan bir IVECO S-Way kamyondan oluşan tamamlayıcı bir konvoy tarafından sağlanacak. Bir IVECO S-eWay Yakıt Hücreli Elektrikli Araç, turun son tarihlerinde İspanya’daki filoya katılacak. Tamamen bağlantılı Metallica için IVECO filosu, markanın Müşteri Çalışma Süresi Merkezi aracılığıyla 7/24 uzaktan izlenecek.

IVECO, konser alanlarına giden yollardaki araçlara yakıt ikmali için Shell ile olan ortaklığından yararlanacak. Enerji şirketinin dolum istasyonları ağı, düşük karbonlu ve yüksek verimli enerji çözümlerinin ortak geliştirilmesi için IVECO ile devam eden anlaşmanın bir uzantısı olarak araçların düşük yayımlı bir taşımacılık yolculuğu gerçekleştirmesini sağlamak için düşük karbonlu yakıtlar tedarik edecek. Yenilenebilir yakıtların kullanılması yoluyla önlenemeyen veya azaltılamayan hesaplanmış kuyudan tekerleğe CO2 eşdeğeri yayımlar için Shell tarafından karbon kredileri satın alınacak.

IVECO S-Way Metallica
Konvoyda Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) ile çalışan 10 ve yenilenebilir dizelle çalışan dört IVECO S-Way kamyon yer alacak. Günümüzde mevcut olan bu düşük karbonlu yakıtların kullanımı, Tur’un yol üzerindeki CO2 yayımı etkisinin azaltılmasına katkıda bulunacak.

Düşük etkili servis otobüsleri

Avrupa turnesi boyunca konser mekanlarına ekip servisi, Iveco Group’un şehiriçi, şehirlerarası ve turizm otobüsü markası IVECO BUS tarafından sağlanacak. Farklı şehirlerde iki adet eDaily elektrikli minibüs ve yenilenebilir dizel uyumlu Evadys otobüs kullanılacak ve personelin sürdürülebilir ve konforlu bir şekilde hareket etmesi sağlanacak.

Özel Sürüm M72 görünümü

Iveco Group’un Centro Stile’si Metallica’nın yaşamın biçimlendirici ilk 18 yılına veya büyüme ve evrimle dolu 72 mevsime odaklanan 72 Sezon albümünde yer alan renklerden ilham alarak tüm filo için özel bir kaplama görünümü tasarladı. Kamyonlar parlak sarı son dokunuşla siyaha boyandı ve ön ızgarada ikonik Metallica logosu gururla sergileniyor. Özel donanıma sahip 72 adet ağır hizmet kamyonuyla sınırlı olan ek bir Metallica özel serisi, yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacak.

Kamyon sürücüleri odakta

Metallica ile ortaklığı da dahil olmak üzere IVECO’nun yaptığı tüm çalışmaların temelinde kamyon sürücüleri yer alıyor ve girişimlerin onların özel rolünü kutlaması planlanıyor. Belirli güzergahlarda, bir gazeteci veya vlogger, kamyoncuların temel çalışmalarına görünürlük sağlamak üzere, mekandan mekana olan yolculuğu belgelemek üzere araçta olacak. Benzersiz bir yarışma, araç markası ne olursa olsun kamyon sürücülerini, konser biletleri ve diğer ödülleri kazanma şansı için Metallica müziği eşliğinde performans sergiledikleri videoları göndermeye teşvik edecek. Son olarak MY METALLICA TRUCK dijital aracı, hayranlara sosyal medyada paylaşmaları için fotoğraflarıyla kişiselleştirilebilecek Metallica temalı bir arka plan sunacak.

IVECO VILLAGE

Dokuz konser mekânında konuklar, ağır hizmet tipi elektrikli IVECO kamyonun sergileneceği hayranlara ayrılmış bir alan olan IVECO VILLAGE‘a davet edilecek. Bölgede ayrıca, ayırt edici M72 görünümüyle özelleştirilmiş bir IVECO motokaravan ve Metallica 72 Seasons renkleriyle dekore edilmiş bir IVECO S-Way ağır hizmet kamyonunun ön ızgarasıyla fotoğraf çekme fırsatı da olacak.

IVECO S-Way Metallica
Ek lojistik destek, iki elektrikli IVECO S-eWay araç, iki LNG’li IVECO S-Way kamyon ve yenilenebilir dizel ile çalışan bir IVECO S-Way kamyondan oluşan tamamlayıcı bir konvoy tarafından sağlanacak. Bir IVECO S-eWay Yakıt Hücreli Elektrikli Araç, turun son tarihlerinde İspanya’daki filoya katılacak.

Topluluk katkıları

IVECO ve Metallica arasındaki en güçlü bağlardan biri sosyal sorumluluğa bağlılık. Metallica’nın All Within My Hands Vakfı aracılığıyla hem marka hem de grup tarafından her tur durağında yerel organizasyonlara eşit bağışlar yapılacak. Bu katkılar, açlıkla mücadeleyi desteklemek ve evsiz ve korunmasız kadın ve çocuklara acil hizmet sağlamak amacıyla hibeler yoluyla sağlanacak.

Iveco Group CEO’su Gerrit Marx, konuyla ilgili olarak “Yalnızca dünya çapındaki hayranları arasında yankı uyandıran değil, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluğa olan bağlılığımızı da yansıtan bir grup olan Metallica ile işbirliği yapmak Iveco Group için son derece mantıklı. Bu ortaklık salt lojistik desteğin çok ötesine geçiyor; taşımacılıkta daha temiz bir geleceğe geçişe öncülük etme ve daha sürdürülebilir bir toplumu ilerletme kararlılığımızı somutlaştırıyor. Metallica ve Iveco Group birkaç temel değeri paylaşıyor: yenilik ruhu, değişim dürtüsü ve toplumsal katkıya bağlılık. Sektörlerimizde ön sıralarda yer almak, sürekli olarak gelişmemizi ve kendimize meydan okumamızı, başarabileceklerimizin sınırlarını zorlamamızı ve performansımızı artırmak için sürekli olarak yenilikçi yollar aramamızı gerektiriyor. Metallica ile paylaştığımız bu değerler bizi mükemmellik için çabalamaya devam etme konusunda motive ediyor.” dedi.

Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra ise şunları söyledi: “Muhteşem Metallica ile ‘otoyolda’ ilerlemekten mutluluk duyuyoruz. Shell’in düşük karbonlu yakıt çözümleriyle desteklenen alternatif tahrikli araçlarımız, M72 Tur’un Avrupa tarihlerindeki grubun karbon ayak izinin azaltılmasına katkıda bulunacak. Özel sürüm Metallica görünümüyle kişiselleştirilen çoklu enerji filosu, Avrupa çapındaki yollarda ve konser mekanlarında seyahat ederken sürdürülebilir taşımacılığın güçlü bir elçisi olarak hareket edecek.

Shell Avrupa Ticari Karayolu Taşımacılığı Genel Müdürü Janine Albrecht-Webb de şu açıklamayı yaptı: “Shell, yaşam döngüsü taşımacılık yayımlarının azaltılmasına yardımcı olmak için IVECO ile işbirliği yapıyor ve Shell BioLNG ve Shell Yenilenebilir Dizel gibi düşük karbonlu yakıtlar sağlamayı hedefliyor. Örneğin, Shell BioLNG, B7 dizele kıyasla özel sadık müşterilere CO2e yaşam döngüsü yayımlarında yüzde 100 azalma sunuyor.

Metallica ise şu yorumda bulundu: “Iveco Group ile ilk tanıştığımızda bu projeye yönelik vizyonlarını ve taşımacılığın ve karbon yayımlarının geleceğini nasıl değiştirmeyi hedeflediklerini anlattılar. Metallica’nın hedeflerinin onların hedefleriyle uyumlu olduğunu hemen anladık ve ağır hizmet taşıma araçlarında CO2 yayımlarını azaltmanın büyük potansiyelini fark ettik. Ortaklığımızı, IVECO’nun elektrikli ve doğal gazlı araçlarının donanımlarımızı şehirden şehire taşımasıyla M72 Dünya Turu’nun Avrupa çapında devam ettiği 24 Mayıs’ta başlatacağız. Birlikte Iveco Group’un 2040 yılında net sıfır karbon yayımına ulaşma taahhüdüne katkıda bulunabileceğiz. Bunun bir parçası olmak bizim için ne kadar inanılmaz!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz