Allison Transmission, yeni FuelSense 2.0 paketini tanıttı

0
1624

Allison Şanzıman, orijinal FuelSense yazılımına ek olarak yüzde 6 daha fazla yakıt tasarrufu sağlayan DynActive vites değiştirme teknolojisine sahip yeni FuelSense 2.0 paketini tanıttı. Üç paket halinde sunulan FuelSense 2.0, filoların yakıt tasarrufu performanslarını özel ihtiyaçları doğrultunda en üst seviyeye taşımalarına olanak sağlıyor.

Allison Transmission Amerika Pazarlama ve Satış Müdür Yardımcısı Heidi Schutte, FuelSense 2.0 paketi ile ilgili açıklamasında “Bu en yeni teknoloji, araçların görev döngüsünün her aşamasında yakıt tüketimini azaltıyor. FuelSense 2.0, geliştirilmiş özellik esnekliği sunuyor ve müşterilerimize en iyi ekonomik değeri katıyor.” dedi.

Yeni tanıtılan Allison’ın FuelSense paketleri, yakıt tasarrufu konusunda önemli gelişmeler sağladı. Allison’ın geliştirdiği özel yazılımlar ile yeni FuelSense 2.0, vites değiştirme noktaları için çeşitli kombinasyonlar sunan DynActive Vites Değiştirme Teknolojisi’ni kullanıyor. FuelSense 2.0, yakıt tasarrufu ve performans arasındaki ideal dengeyi kesintisiz olarak sağlayabiliyor.

Sürekli dur kalk gerektiren uygulamalarda azami değer sunan FuelSense 2.0 paketi, özellikle şehiriçi otobüs, okul servis otobüsleri, atık toplama, inşaat ve dağıtım alanlarındaki çalışmalar için ideal. FuelSense 2.0 paketi için tanıtım öncesinde farklı alanlarda hizmet veren filolar ile gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 milyon mil (yaklaşık 5 milyon km) kat edilen test sürüşleri sonucunda filolar, yüzde 6’ya kadar yakıt tasarrufu deneyimledi.

Yeni DynActive Vites Değiştirme Teknolojisi’nin bulunduğu üç yakıt tasarrufu paketi sunuluyor: FuelSense 2.0, FuelSense 2.0 Plus ve FuelSense 2.0 Max. FuelSense 2.0 Plus ve Max paketleri, geliştirilmiş Duruş Esnasında Otomatik Boşa Alma özelliğini de kapsıyor. FuelSense 2.0 Max paketinde ise ayrıca Araç İvmelenme Kontrolü özelliği bulunuyor.

  • Geliştirilmiş ‘Duruş Esnasında Otomatik Boşa Alma’ özelliği, araç durdurulduğunda motordaki yükü azaltarak veya ortadan kaldırarak yakıt tüketimini ve yayımı azaltıyor. Bu özellik iki sürüm ile sunuluyor: (1) Standart- Duruş Esnasında Kısmi (birinci seviye) Boşa Alma sağlıyor (2) Premium- Duruş Esnasında Tam Kapsamlı Boşa Alma sağlıyor ve yeni düşük hızda vites boştayken sürüş özelliğini de içeriyor. İki sürüm de çıkış gücünü kapatarak aracın duruşta geri kaymasını önlüyor.
  • Güçlendirilmiş ‘Araç İvmelenme Kontrolü’ özelliği, motor torkunu otomatik olarak kontrol ederek agresif sürüşü azaltıyor. Şu anda mevcut olan beş seviyeli kontrollere ek olarak yeni güncellenen bu özellik, araç ivmelenmesini istenilen orana indirgeyerek daha fazla hassasiyet sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz