Emirates SkyCargo, yeni soğutma sistemini sundu

0
1288

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates SkyCargo, sunduğu yenilikçi çözümlere bir yenisini daha ekledi.

 Yenilikçi çözümlerle daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan dünyanın en büyük kargo havayolu şirketi olan Emirates SkyCargo, DuPont ile geliştirdiği yeni beyaz kaplama teknolojisi sayesinde ısı hassasiyeti olan kargolar için sıcak, soğuk ve yağmurlu hava fark etmeksizin daha dayanıklı bir koruma sağlıyor.

DuPont’un patentli ürünü White Cover Xtreme, hava sıcak olduğunda güneş ışınlarını yansıtan bir kalkan gibi çalışıyor. Hava soğuk olduğunda ise ısı iletiminde bariyer görevi görerek soğuk ısıyı devre dışı bırakıyor ve kargoların içten ideal ısıda kalmasını sağlıyor. Bunun dışında White Cover Xtreme’in nefes almaya elverişli yapısı su buharının dışarı çıkmasına izin vererek kargonun yüzeyinde oluşabilecek yoğunlaşmayı da önlüyor ve sevkiyatın bütünlüğünü koruyor. White Cover Xtreme zorlu kış ya da yaz mevsiminde görülen hava koşullarına karşı yüksek seviyede koruma sağlıyor.

Emirates SkyCargo ve DuPont, geçtiğimiz yıldan beri kargoları dışarıdan gelen ısı ve hava dalgalarına karşı birinci seviyede etkili bir şekilde koruma sağlayan hafif termal kargo kapmaları geliştirmek amacıyla çalışıyor. Özelleştirilmiş kaplama kullanımında sektörün öncüsü olan Emirates SkyCargo, White Cover (Beyaz Kaplama) çözümüyle yakaladığı başarısının devamı niteliğinde Nisan 2016’da White Cover Advanced’i piyasaya sürmüştü.

White Cover temelde meyve, sebze gibi çabuk bozulabilecek yiyecekleri korumak için yüksek ısı toleransı sağlarken, White Cover Advanced ısı artışına daha duyarlı olan ilaç sevkiyatlarında paketlerin güvenliği için kullanılıyor. Yeni White Cover Xtreme ise ilaçların da dahil olduğu olağanüstü ve çeşitli hava koşullarında yolculuk eden hassas sevkiyatlarda ısı kalkanı görevi görmeyi kolaylaştırıyor. Emirates SkyCargo yer hizmetlerine odaklanan White Cover koruma çözümlerinde DuPont’un Tyvek Xtreme W50 malzemesini küresel çapta kullanan ilk hava kargo şirketi olma özelliğini taşıyor. White Cover Xtreme’in saha denemeleri için geniş çapta çalışan iki şirket, bu hizmeti Ağustos 2017 yılının son çeyreğinde müşterilerle buluşturacak.

Yenilenmiş işbirliği anlaşması

Emirates SkyCargo ve DuPont arasındaki yeni White Cover Xtreme odaklı işbirliği iki şirketin hava kargo sektörü için özellikle termal kaplamayı öncelik alan yeni ısı koruma çözümleri geliştirmeyi amaçlayan anlaşmalarının bir parçası.

İki şirketin 2019’a kadar uzattığı işbirliği anlaşmasına göre, ısı hassasiyeti olan kargolara sahip müşterilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak en uygun fiyata yenilikçi ve uçtan uca koruyucu çözümler geliştirmeye devam edecek.

Kargolar için tamamlayıcı ‘Whıte Cover’ koruması

Emirates SkyCargo, Dubai üzerinden ısıya duyarlı, çabuk bozulabilen ürün gönderimleri yapan müşterilere daha iyi koruma hizmeti vermek amacıyla White Cover koruması sunmaya devam ediyor. Her ay Dubai üzerinden yaklaşık 300 bin tondan fazla çabuk bozulabilen ürün Emirates SkyCargo ile dünyanın farklı yerlerine taşınıyor.

Emirates SkyCargo modern filoya sahip 259 geniş gövdeli uçağı ile 13 Boeing 777-Fs ve bir Boeing 747-400ERF’ten oluşan toplam 14 kargo uçağı ile operasyonlarını sürdürüyor.

Kargo şirketi, Dubai Uluslararası Havalimanı ve Dubai World Central’da bulunan Emirates SkyCentral kargo merkezindeki 25 bin metrekareden fazla özel ısı kontrolüne sahip depolama alanı ve 7/24 operasyonlarını sürdüren soğuk zincir tesisleriyle hizmetlerine devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz