UPS, yeni elektrikli araçlarını Londra ve Paris’te kullanacak

0
594

UPS, Londra ve Paris’te denenecek 35 elektrikli dağıtım aracının (EV) en gelişmiş pilot filosunu geliştirmek için İngiltere merkezli teknoloji firması ARRIVAL ile birlikte çalıştığını duyurdu. Sıfır yayımlı, hafif ağırlıktaki kompozit araçların 150 milden (240 km) fazla olan menzili şu anda serviste olan diğer elektrikli araçlardan çok daha yüksek. Araçlarda aynı zamanda Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) de bulunacak. Bu da güvenliği artırıp sürücü yorgunluğunu azaltacak. Bu özellikler, oldukça gelişmiş araç gösterimi ile birlikte sürücüye daha gelişmiş ve bağlantılı araç sunacak.

UPS Gelişmiş Teknoloji Grubu Otomotiv Mühendisliği Direktörü Luke Wake, konuyla ilgili şunları söyledi: “UPS, şu anda İngiltere’de ARRIVAL ile birlikte çalışıyor; çünkü akıllı elektrikli cihazları fosil yakıta bağımlılığı azaltmaya yardımcı oluyor. Bu, UPS’in yayımlarını azaltmaya yönelik yeni yollar geliştirmesine yardımcı olan öncül bir işbirliği. UPS, otomotiv endüstrisinde yenilikçiliği teşvik etmek adına küresel ölçeğini genişletiyor. Bu güçlü teknolojiler için talebi artırmaya yardımcı oluyoruz. Sonuçta, hizmet verdiğimiz topluluklar için daha güvenli ve daha temiz bir filo elde etmiş olacağız.

ARRIVAL, UPS’in özelliklerine göre amaca yönelik elektrikli araçlar sağlayan Avrupa’daki ilk ticari taşıt üreticisi konumunda. 2016 yılından beri, UPS ve ARRIVAL farklı boyutlarda prototipler üretiyor ve ilk araçların bu yıl içinde yola çıkması bekleniyor.

ARRIVAL CEO’su Denis Sverdlov, “Hareketli şehirlerimizde, temiz ve sessiz teslimatlar yapmak için tasarlanan uygun fiyatlı, modüler ve tamamen elektrikli dağıtım araçları geliştirmek için UPS ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.Yeni aracın benzersiz geniş cepheli ön penceresiyle hem sürücünün hem de bisikletlilerin ve yayaların güvenliğini arttıran daha geniş bir görüş alanı sunuyor.” dedi.

Elektrohareketlilik ve seçenek teknolojili araçlar UPS için bir öncelik. Seçenek tanhrikle çalışan dünya çapında 9 binden fazla araca sahip olan UPS, tüm lojistik endüstrisinde en geniş özel ve en çeşitli seçenek yakıt ve ileri teknoloji filosuna sahip bulunuyor.

UPS Avrupa Sürdürülebilirlik Direktörü Peter Harris, “Bu girişim, UPS’in şirket tesisleri ve filoları için küresel karbon azaltımı amaçlarına ulaşmasına yardımcı olacak. İş ortaklarımızla, topluluklarla ve müşterilerimizle yenilikçiliği teşvik etmek adına çalışmaya devam edeceğiz. Böylece endüstri daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru gidecek.” dedi.

UPS, geçen ay Camden’deki Londra merkez deposunda güç tedarik sisteminde pahalı bir yükseltme ihtiyacı olmadan tüm elektrikli araç (EV) filosunu eş zamanlı olarak şarj etme güçlüğünü aşan radikal bir yeni şarj etme teknolojisi kurduğunu duyurdu.

UPS’in elektrikli araçlarla olan geçmişi eskilere dayanıyor. Şirket, filosuna bu araçları ilk kez 1930’larda ABD’de kattı ve 2001 yılında modern elektrikli araçları yeniden tanıttı. Şu anda UPS’in Avrupa’da kullanılan 300’den fazla elektrikli aracı ve neredeyse 700 hibrit elektrikli aracı bulunuyor. Yakın zamanda UPS, konvansiyonel yakıtlı kamyonlardaki maliyetlerle yarışacak geniş ölçekli filo edinmede önemli bir engeli ortadan kaldıran ve endüstride bir numara olan fişe takıp şarj etmeli 50 elektrikli kamyon almayı planladığını duyurdu. Şirket, sıfır egzoz yayımıyla araçları her yönüyle tasarlamak için WorkhorseGroup Inc ile işbirliği yapıyor. Ayrıca, geçen aralık ayında UPS, 2019’da Tesla tarafından üretilecek 125 yeni tam elektrikli çekici sipariş etti. Bu, şimdiye kadarki en yüksek ön sipariş oranı.

Bunlara ek olarak geçen eylül ayında UPS, ABD’de Daimler Trucks Fuso markasının eCanter modeli üç orta ağırlıkta elektrikli kamyonunu kullanmaya başlayan ilk ticari müşteri olacağını da duyurdu.

2009’dan beri UPS, seçenek yakıt ve ileri teknoloji araçlar için 750 milyon Dolar’dan fazla yatırım yaptı. UPS, 2016’da (beklenenden tam bir yıl önce) seçenek yakıtlı ve ileri teknoloji araç filosunu kullanarak 1 milyar mil (1.6 milyar kilometre) yol kat etme amacına ulaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here