lrizar ie kamyon, İspanya’da 2021 Yılının Ekolojik Ticari taşıtı seçildi

0
788
Irizar-ie-truck-Vehiculo-ecologico-del-ano-2021
Yüzde 100 elektrikli lrizar ie kamyon, İspanya'da 2021 Yılının Ekolojik Ticari Taşıtı seçildi.

Yüzde 100 elektrikli lrizar ie kamyon, Grupo Editec tarafından verilen bir ödülü kazanarak İspanya’da 2021 Yılının Ekolojik Ticari Taşıtı seçildi.

Yük ve yolcu taşımacılığı sektöründen elli iş insanından oluşan jüri, bu ödülü lrizar ie kamyona vermeye karar verdi.

Bu ödül, FCC Media Ambiente ile ortaklaşa geliştirilen çok yönlü ve çok işlevli bir elektrikli şasi platformu olan lrizar ie kamyonun Smart City Expo Dünya Kongresi 2019 ve Ürün ve/veya Hizmet ketegorisinde Çevre için Avrupa İş Ödülleri’nin parçası olarak Yenilikçi Fikir kategorisinde World Smart City Awards’ın galibi olduğu 2019 ve 2020 yıllarındakilere eklendi.

Irizar e-hareketlilik taşıtları üçüncü kez Yılın Ekolojik Ticari Taşıtı ödülünü kazandı. 2016 yılında i2e elektrikli otobüs ödülü kazanmıştı. İki yıl sonra 2018’de lrizar ie tram ödülü kazandı ve bu yıl lrizar ie kamyon bu unvana sahip oldu.

lrizar e-hareketlilik Genel Müdürü lmanol Rego, konuyla ilgili olarak “Bu ödül, kent ortamlarında elektriklihareketlilikteki yeniliğe yönelik çabalarımızın bir takdiridir. Gürültüde, kirleticilerde ve karbondioksit yayımlarında büyük düşüşe katkıda bulunmamızı sağlayan çözümü bulduğumuz için gurur duyuyoruz.

Yılın Ekolojik Ticari Taşıtı, Ulusal Taşımacılık Ödülleri‘nin hem yolcu hem de yük modellerini kapsayan karma bir kategorisi.

irizar-ie-truck_2021
Irizar e-hareketlilik taşıtları üçüncü kez Yılın Ekolojik Ticari Taşıtı ödülünü kazandı.

lrizar ie kamyon

Irizar ie kamyon, farklı pazar ihtiyaçlarına yanıt veren ve hava veya gürültü kirliliği olmadan kentlerde ve kentsel alanlarda dolaşabilen yüzde 100 elektrikli bir kamyon. Sonuç, yaşayanlar için daha temiz bir şehir ve daha sürdürülebilir bir ortam.

Tüm lrizar markalı ürünlerin tartışılmaz bir simgesi olan tasarım, bu kamyonun ana özelliklerinden biri ve onu alışılmadık estetiğe sahip çekici ve erişilebilir bir araç haline getiriyor.

Grubun elektrikli tahrik, enerji depolama ve kontrol elektroniği teknolojilerini içeriyor.

Çevre dostu bir araç olarak kentlerdeki düşük yayımlı bölgelere erişebiliyor. Düşük gürültü seviyesi nedeniyle sabah erken veya gece çalışabiliyor.

Ulaşılabilirlik ve güvenlik

Kabine, sürücüler ve yolcular için güvenli bir erişim sağlayan tek bir basamakla binilip iniliyor. 370 mm’lik basamakla ie kamyon şu anda pazarda bulunan en düşük erişim yüksekliğine sahip.

Konfor ve güvenlik, en uygun görüş alanının sağlanmasının yanı sıra tüm kontrollerin, düğmelerin ve göstergelerin sürücünün ergonomik erişimine uygun bir şekilde yerleştirilmesiyle birlikte sürücü konumunun geliştirilmesinde öncelliklendirildi.

Kentler için özel tasarım

Hem şasi hem de kabin büyük entegrasyon esnekliği sunan Irizar tarafından tasarlandı.

Hem atık toplama hem de şehiriçi dağıtım için sınırsız uygulamalarda kullanılabilen bir araç.

Irizar ie kamyon 18 tona kadar yük sığasına izin veriyor.

Neredeyse hiç uyarlama gerektirmeden şu anda mevcut olan tüm üstyapı tipleri ile uyum sağlıyor.

JAZ_irizar
6×2 tipindeki 8 metre uzunluğundaki Irizar şasisi, 18 ton yük sığasına sahip.

İlk uygulama atık toplama

İlk ie kamyon, FCC Media Ambiente ile yapılan işbirliğinin sonucunda atık toplama için kullanıldı. Kamyon; Madrid, Barselona, Pamplona, Badajoz, Zaragoza ve Vigo gibi birçok İspanyol şehrinde aylarca başarılı testlerden geçti.

6×2 tipindeki 8 metre uzunluğundaki Irizar şasisi, 18 ton yük sığasına sahip.

Kamyon, şehirlerde elektrik modunda çalışmasına ve bir CNG doğal gaz motoruyla menzilini artırma olasılığına izin veren bir CNG menzil artırıcıyı bünyesinde barındırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here