IVECO, İsviçre Silahlı Kuvvetleri’ne 400 adet Euro 6 kamyon teslim edecek

0
2133

Iveco Defense Vehicles (Iveco Savunma Araçları), İsviçre Silahlı Kuvvetleri ile 2017 – 2021 yılları arasında teslimi gerçekleşmek üzere 400 kamyondan oluşan bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, 2 Mayıs 2017 tarihinde CNH Industrial’in kardeş şirketi FPT Industrial’in Arbon İsviçre’deki Ar-Ge merkezinde imzalandı. IVECO, bu teslimatla birlikte İsviçre Silahlı Kuvvetleri’nin ağır kamyon konusunda önemli bir ortağı haline gelecek.

Bu sipariş, 2016 – 2022 yılları arasında özel kamyonlardan oluşan yeni bir filo kurulması çalışmasının bir parçası. Iveco Defense Vehicles ile çerçeve sözleşme, iki yıllık pazar değerlendirmesi ve çeşitli şasilerle yapılan denemelerin ardından 2015’te imzalanmıştı.

İki taraf arasındaki bu üçüncü çerçeve sözleşme, 1996 ve 2006’daki anlaşmaları takip ediyor ve iki taraf arasındaki güvenilir bir ortaklık yapısını pekiştirirken, markanın ana tedarikçi rolünü de geliştiriyor.

İsviçre Ulusal Silahlanma Direktörü Martin Sonderegger, “Bu sözleşme, 30 yıllık işbirliğimiz içinde bir başka önemli mihenk taşı.” yorumunu yaptı.

Iveco Defense Vehicles Başkanı ve CEO’su Vincenzo Giannelli ise “Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özel araçlar tasarlamak ve üretmek bizim için daima enteresan bir konu olmuştur. Bu son çerçeve sözleşme bize yeni nesil kamyonlarda yenilikler geliştirmek ve araştırma yapmak konusunda mükemmel bir fırsat sunuyor.” dedi.

Teslimi gerçekleşecek araçlar önceki sözleşmelerdekiler de dâhil olmak üzere farklı donanımlara sahip 4×2, 4×4, 6×2, 6×6, 8×6 ve 8×8 Stralis ve Trakker modellerinden oluşacak. Bazıları korumalı kabine sahip araçlardaki ileri teknoloji, sivil COTS’ların gelişmiş kullanımıyla beraber filoda ihtiyaç duyulan güvenlik ve operasyon kabiliyetini sağlayacak.

Iveco Defense Vehicles, İsviçre Silahlı Kuvvetleri’ne devamlı olarak proje yönetimi ve mühendislik hizmetleri konusunda Iveco İsviçre ile ortaklaşa destek sağlayacak.

Yeni araçlar, Iveco Defense Vehicles‘ın geçtiğimiz beş yılda teslimini gerçekleştirdiği EEV nesli kamyonların arasına katılacak. İsviçre Silahlı Kuvvetleri’ndeki bu nesil, 1000’den fazlası son üç yılda başarılı bir şekilde operasyonlarda görev almış bin 200 ağır kamyondan oluşuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz