Busworld Türkiye Fuarı, nisan ayında İzmir’de düzenleniyor

0
2162

Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı Busworld Türkiye, 19 – 21 Nisan 2018 tarihleri arasında, HKF Fuarcılık A.Ş., Busworld Europe ve TOF işbirliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle İzmir’de düzenlenecek. Fuar, farklı ülkelerden katılan 200’ün üstünde marka ve firmaya ev sahipliği yapacak.


Yedinci kez düzenlenecek 
Busworld Türkiye Fuarı, otobüs sektörüne ait alıcı ve üreticilerin buluşup, son gelişmeleri takip edebileceği önemli platformlar arasında yer alıyor. Bu yıl fuarı, ağırlıklı olarak Türkiye dışında; Ortadoğu, Arap Yarımadası ülkeleri, Irak, İran, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Doğu Avrupa ülkeleri, Kuzey Afrika ülkeleri ve Mısır’dan gelecek 10 bin civarında sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuarda neler sergilenecek?

Otobüs, midibüs, minibüs, yedek parça, aksesuar ve donanım, akaryakıt ürünleri, multimedya ve bilgi teknolojileri sağlayan yazılımlar fuarda sergilenecek ürün ve hizmetler arasında yer alıyor.

Fuarı kimler ziyaret edecek?

Yerli ve yabancı ulaşım sektörünün önde gelen kişileri, belediyeler, kentiçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı hizmeti veren turizm şirketleri, medyanın da dahil olduğu otobüs ve ilgili endüstrilerden gelen ziyaretçiler fuarın konukları arasında yer alacak.

Şimdiye kadar Busworld Türkiye Fuarı altı kez İstanbul’da düzenlendi. Gün geçtikçe daha büyük bir alana ihtiyacı olan 7’nci Busworld Türkiye Fuarı, İstanbul da bulunan fuar alanlarının konfor ve sığalarının sınırlı olması, buna karşın yeni yapılan İzmir fuar alanının her türlü ihtiyaca cevap veren yapısı nedeni ile tercih edildiği için ilk kez İzmir’de düzenlenecek.

Özellikle nüfus yoğunluğu ve ekonomik gelişim açısından Türkiye’nin ikinci büyük kenti konumunda bulunan İzmir, yolcu taşımacılığı açısından göz önüne alındığında özellikle turizm yönünden oldukça yoğun bir bölge olması nedeniyle otobüs endüstrisi için önemli bir stratejik nokta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here