Renault Trucks, yüzde 100 elektrikli Z.E. serisini IAA 2018’de tanıtacak

0
1044
Renault Trucks

Renault Trucks, yeni yüzde 100 elektrikli Z.E. serisini, 20-27 Eylül 2018 tarihleri arasında Hannover’de gerçekleşecek IAA Fuarı’nda tanıtacak. 1700 m2’lik standında Renault Trucks, Euro 6 model araçlarını ve en gelişmiş yeni teknolojilerini de sunacak.

Renault Trucks, 20-27 Eylül arasında Almanya Hannover’de gerçekleşecek 67. IAA Fuarı’nda yedi aracını sergileyecek. (Salon 17, Stand 21)

Z.E. model araçları sunacak Renault Trucks için fuarın odak noktası elektrikli hareketlilik olacak. Elektrohareketliliğin öncüsü olan Renault Trucks, yakın zamanda şehiriçi kullanım için tasarlanan kamyonları içeren ikinci nesil yüzde 100 elektrikli araçlarını piyasaya sunacağını duyurmuştu. IAA 2018 Fuarı’nın ziyaretçileri, Renault Trucks standında atık toplama üstyapısına sahip Master Z.E. ve D Wild Z.E. kamyonlarını görebilecekler.

Renault Trucks, şehirlerdeki hava kirliliği ve gürültü sorunlarına çözüm olarak uzun süredir elektrohareketliliği geliştirse de uzun yol karayolu taşımacılığında dizel yakıtın egemen enerji kaynağı olmaya devam edeceğine inanıyor. Dolayısıyla Renault Trucks, dizel araçların enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarına da devam ediyor. Bu doğrultuda IAA fuarında, FALCON (Düşük Tüketim için Esnek ve Aerodinamik Çekici ve Kamyonlar) araştırma projesi de tanıtılıyor olacak.

Yarış meraklıları ise Eylül 2018’de piyasaya sürülecek sınırlı sayıdaki Renault Trucks T High Renault Sport Racing çekicileri Renault Trucks standında görmenin heyecanını yaşayacak. Sadece 100 araçla sınırlı ve sportif bir görünüme sahip Renault Trucks T High Renault Sport Racing modeli, Renault Sport Racing Formula 1‘in ikonu olan Sirius sarı rengi ile Renault Sport modellerinin grafik kimliğini oluşturan sarı ve siyah çizgilere sahip. Son olarak heyecan arayan ziyaretçiler, sanal gerçeklik kaskları ve silindirlere monte edilmiş koltukları kapsayan iki yeni sürüş simülatörü sayesinde Renault Trucks K direksiyonunda ralli yapma şansına sahip olacaklar.

Renault Trucks standında sergilenecek araçlar:

– Elektrikli motor donanımına sahip 26 tonluk D Wide Z.E. 6×2 kamyon

– Elektrikli motor donanımına sahip Master Z.E. 3.1 t

– 5 litrelik Euro 6 motoru ile xTL uyumlu, 240 bg’lik D 14

– 13 litrelik Euro 6 motoru ile 4×2 Renault Sport Racing’in sınırlı sayıdaki T 520 High sürümü

– 13 litrelik Euro 6 motoru ile 4×2 T High 520 Maxispace

– 11 litrelik Euro 6 motoru ile 6×2 T 460 yataklı kabin

– 13 litrelik Euro 6 motoru ile C 480 Optitrack+ 4×2

Müşterilere özel finansman ve sigorta çözümleri sunmak üzere Renault Trucks Finans Hizmetleri danışmanları da standda bilgi veriyor olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz