Volvo Trucks ve DFDS, elektrikli tedarik zinciri taşımacılığı için işbirliği yapıyor

0
281
volvo-trucks-and-dfds-cooperate-1
DFDS ve Volvo Trucks, ağır kamyon taşımacılığını elektrikli hale getirmek için güçlerini birleştiriyor.

Kuzey Avrupa’nın en büyük nakliye ve lojistik şirketi olan DFDS ve Volvo Trucks, ağır kamyon taşımacılığını elektrikli hale getirmek için güçlerini birleştiriyor. İlk adım olarak DFDS, Göteborg yakınlarındaki Volvo kamyon fabrikasına parça teslim etmek için tamamen elektrikli bir kamyonu çalıştıracak. Girişim, Volvo Group için fosilsiz bir tedarik zinciri oluşturmak için önemli bir adımı işaret ediyor.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, konuyla ilgili olarak “Daha sürdürülebilir taşımalara yönelik bu yolculukta DFDS ile işbirliği yapmaktan çok mutlu ve gururluyum. Volvo Group, fosilsiz bir tedarik zinciri oluşturma hedefi belirledi ve bu, bu yolda önemli bir kilometre taşıdır.” dedi.

Volvo Trucks, kısa süre önce üç yeni ağır hizmet tipi tamamen elektrikli kamyonun satışının başladığını duyurdu. Bunlardan biri de DFDS‘nin ticari trafikte ilk faaliyet gösterenlerden biri olacağı Volvo FM Electric. Yazdan sonra kamyon, Volvo’nun İsveç’in Göteborg kentindeki kamyon fabrikasına malzeme teslim edecek. Başlangıçta günde toplam 120 kilometrelik bir mesafede çalışacak.

Kıdemli Başkan Yardımcısı ve DFDS Lojistik Bölümü Başkanı Niklas Andersson, şunları söyledi: “Bu tam ölçekli elektrik projesi, somut bir şekilde, DFDS’nin elektrikli mobiliteye geçişin ve daha sürdürülebilir bir taşımacılık işine geçişin bir parçası olma konusunda ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor.

Volvo Group, dünyanın en büyük kamyon ve diğer araç üreticilerinden biri ve bu nedenle kendisi de büyük bir nakliye alıcısı konumunda. Amaç, fosilsiz bir tedarik zinciri oluşturmak.

Roger Alm, şöyle devam etti: “Ortak hedefimiz, birbirimizden bir şeyler öğrenmek ve akü kapasitesi, rota planlama, şarj etme, sürücülerin deneyimleri ve çok daha fazlası gibi önemli konuları kapsayan daha derin, faydalı bilgiler elde etmek. Elektriğe geçiş bir kamyondan çok daha fazlası. Bu tam bir çözüm.

Güçlü şarj istasyonu

Yatırımını geleceğe hazırlamak için DFDS, Göteborg’daki ana deposunda 350 kW kapasite ile piyasadaki en güçlü şarj istasyonunu kurmaya karar verdi. Niklas Andersson, “E-mobilite yolculuğumuzun başındayız ve şarj kapasitesinin önemli olduğunu anlıyoruz. Volvo ile öğrenme deneyimi, hızlanma sırasında değerli olacak ve araç akü kapasitesini rotalara ve bireysel atamalara göre değerlendirmemize olanak tanıyacak.” dedi.

Sektördeki en eksiksiz ürün grubu

Üç yeni ağır elektrikli kamyon modelinin – Volvo FH, FM ve FMX – satışlarının başlamasıyla birlikte, Volvo Trucks şimdi altı orta ve ağır hizmet tipi elektrikli kamyondan oluşan etkileyici bir ürün yelpazesine sahip. Bu, şu anda sektördeki en eksiksiz ticari elektrikli kamyon serisi.

Roger Alm, sözlerini şöyle tamamladı: “Daha yüksek yük kapasitelerine ve daha güçlü aktarma organlarına sahip bu yeni tam elektrikli araçların piyasaya sürülmesiyle, ağır karayolu taşımacılığının elektrifikasyonunda hızlı bir yükseliş için doğru zamanın geldiğine inanıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here