Volvo Trucks, Brønnøy Kalk AS’ye özerk taşımacılık çözümü sağlıyor

2
513

Volvo Trucks, Norveç’te açık bir madenden yakındaki bir limana kireç taşı taşımak için ilk ticari özerk (otonom) taşımacılık çözümünü sağlamak üzere Brønnøy Kalk AS ile önemli bir anlaşma imzaladı.

Brønnøy Kalk AS için çözüm, maden ve kırıcı arasında tünellerden oluşan beş km’lik güzergahta kireç taşının altı adet özerk Volvo FH kamyon tarafından taşınmasını içeriyor. Bu çözümün başarılı bir şekilde yapılan denemeleri 2018 yılı boyunca devam edecek ve 2019 yılı sonunda tamamen operasyonel hale gelecek.

Anlaşma, medincilik, şeker kamışı hasadı ve atık toplama alanlarındaki başarılı özerklik projelerinin ardından geldi. Bu ticari çözüm, Volvo Trucks için çok önemli bir ilki temsil ediyor. Brønnøy Kalk, özerk kamyonlar satın almak yerine özellikle iki merkez arasında kireç taşının taşınmasını kapsayan bir taşımacılık çözümü satın aldı.

Brønnøy Kalk Madeni Yönetici Direktörü Raymond Langfjord

Madenin Yönetici Direktörü Raymond Langfjord, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bu bizim için önemli bir adım. Endüstrideki rekabet çok sert. Sürekli uzun dönemli verimliliğimizi ve üretkenliğimizi artırmaya çalışıyoruz ve teknolojideki ve dijital çözümlerdeki yeni fırsatları kullanma konusunda son derece açık bir vizyonumuz bulunuyor. Sürdürülebilirlik ve güvenlik konularındaki odağımızı paylaşan güvenilir ve yenilikçi ortaklar arıyoruz. Taşımacılığı özerk hale getirmek zorlu küresel pazarda rekabetçiliğimizi önemli oranda artıracak.

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson ise şunları söyledi: “Müşterilerimizin güvenlik, güvenilirlik ve kârlılık alanlarındaki zorlukların üstesinden gelmelerin sağlayacak özerk çözümler sunabilmekten dolayı çok gururluyuz. Küresel taşımacılık ihtiyaçları çok hızlı bir şekilde değişiyor ve endüstri ön sıradaki yerini korumak için yeni ve gelişmiş çözümler talep ediyor. Amacımız, bu talepleri karşılayacak ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinde önder olmak.”

Volvo Trucks Özerk Çözümler Direktörü Sasko Cuklev

Özerk çözümlerimizi sunduğumuz bu noktaya ulaşmak çok heyecan verici.” diyen Volvo Trucks Özerk Çözümler Direktörü Sasko Cuklev, şöyle devam etti: “Daha önceden belirlenmiş bir güzergahta kapalı bir alanda çalışarak en iyi çözümü bulabiliyor ve bunu müşterinin özel ihtiyaçlarına uyarlayabiliyoruz.Bu tamamen üretkenliği artırırken daha büyük esneklik ve verimlilik sağlayabilecek yeni çözümler geliştirmek için güçbirliği yapmakla ilgili.”

Anlaşma müşterinin toplam bir taşımacılık hizmeti satın almasını ve taşınan ton başına ödeme yapmasını kapsıyor.

Volvo Trucks’ın ilk özerk ticari çözümüyle ilgili bilgi

  • Anlaşma, Norveç Velfjord’da Brønnøy Kalk madeninde merkezden merkeze özerk kireç taşı taşınmasını kapsıyor.
  • Ortaklar Brønnøy Kalk AS ve Volvo Trucks.
  • Özerk Volvo FH kamyonlar tekerlekli bir yükleyici operatörü tarafından yönetiliyor.
  • Güzergah hem tünellerde hem de açık alanda sürüşü içeriyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here