MAN Lion’s Coach, 2020 Yılının Seyahat Otobüsü seçildi

0
3023
man-lions-coach-2020
MAN Lion’s Coach, 2020 Yılının Seyahat Otobüsü seçildi.

MAN Lion’s Coach, Avrupa çapındaki yarışmada tüm rakiplerini eleyerek prestijli bir ödül kazandı. Toplam 22 ülkeden çeşitli mecraların ticari taşıt editörlerinden oluşan jüri, yeni MAN Lion’s Coach’u “2020 Yılının Seyahat Otobüsü” olarak seçti.

Jüri,  MAN Lion’s Coach’un kendine özgü tasarımının yanı sıra düşük maliyet, konfor ve güvenilirliği bir arada sunan uyumlu kavramından etkilendiğini dile getirdi. Brüksel’deki Busworld Europe 2019’da düzenlenen ödül töreni ile “Yılın Otobüsü” jürisi, MAN Truck & Bus’a onuncu kez ödül vermiş oldu.

Yeni MAN Lion’s Coach, resmi tanıtımından iki yıl sonra “2020 Yılının Seyahat Otobüsü” ödülünü kazandı. MAN Lion’s Coach’a “2020 Yılının Seyahat Otobüsü” ödülü, Busworld Europe 2019’un ödül gecesinde sunuldu. 22 Avrupalı ticari taşıt editöründen oluşan jüri, MAN Lion’s Coach’un tüm kavramından ve kullanışlı yapısından özellikle etkilendi. 30 yıldır verilen “Yılın Seyahat Otobüsü” ödülü, yolcu otobüsü pazarının en önemli ödülü olarak kabul ediliyor.

Ödül, Lion’s Coach ile özel bir şey başardığımızı vurguluyor

MAN Truck & Bus SE CEO’su Joachim Drees, ödülle ilgili “Yeni MAN Lion’s Coach’umuzun uzman jüriyi etkileyip bu çok arzulanan ödülü kazanmasından gurur duyuyoruz. ‘Yılın Seyahat Otobüsü’ ödülü, tüm ekibin yıllar boyu kendilerini işlerine adadıklarının ve sıkı çalıştıklarının mükemmel bir kanıtı oldu. Olağanüstü bir aracı geliştirmek ve başarılı bir şekilde pazara sunmak amacıyla otobüs bölümünde ve tüm bölümlerle birlikte yorulmaksızın çalıştılar. Bu jüri oylaması, Lion’s Coach ile kesinlikle özel bir şey başardığımızı vurguluyor.” açıklamasında bulundu.

man_lionscoach_coty2020
Brüksel’deki Busworld Europe’da jüri başkanı Tom Terjesen, ödülü MAN Truck & Bus’ın Otobüs Ürün Pazarlama Başkanı Jan Aichinger ve Otobüs Ürün & Satış Başkanı ve Otobüs Ticari Faaliyet Alan Sözcüsü Rudi Kuchta’ya (soldan saga) takdim etti.

Lion’s Coach, “2020 Yılının Seyahat Otobüsü”nün açık ara kazananı oldu

Ödül sürecinde 22 uzman üyeden oluşan jüri, tüm Avrupa’dan beş otobüs üreticisini eylül ayı başında Romanya’nın Sibiu kentindeki ‘Coach Euro Testi’ne davet etmişti. Jüri, bir hafta süren kapsamlı testler, sayısız test sürüşü ve yoğun teknik tartışmalardan sonra MAN Lion’s Coach’un “2020 Yılının Seyahat Otobüsü” ödülünün açık ara kazananı olduğuna karar verdi. Uluslararası uzman jüri, otobüsün inovatif teknolojiyi modern tasarımla eşleştirme biçiminin yanı sıra düşük maliyet, konfor ve kullanışlılığı bir arada sunan uyumlu kavramlarından da özellikle etkilendi. Jüri değerlendirmesinde Lion’s Coach’un iyi kalite sürücü alanı ve süper yol tutuşundan ve motor bölümündeki yüksek performanslı ve olağanüstü randımanlı güç aktarma sisteminden özellikle bahsedildi. Jüri, aynı zamanda, ön aks üzerindeki tekerlekli sandalye asansörünün, otobüsün bagaj alanı hacmini kısıtlamadan kullanılması konusunda azami esneklik sağlayan akıllı entegrasyonuna da atıfta bulundu.   

Artan pazar payı ve aldığı ödüllerle şampiyonların da tercihi”

Otobüs Ürün & Satış Başkanı ve Otobüs Ticari Faaliyet Alan Sözcüsü Rudi Kuchta ise “Bu ödül, MAN Lion’s Coach’u, otobüs işletmecilerinin hayatını kolaylaştıran güvenilir ve düşük maliyetli bir araç olarak, gerek müşteriler gerekse uzmanlar tarafından da tescillemektedir. Sonuç olarak, yeni Lion’s Coach, tanıtımından bu yana aldığı sayısız ödülün yanı sıra Avrupa’da pazar payını da önemli ölçüde artırmayı başarmıştır. Lion’s Coach’un MAN’ın en çok ödül alan otobüs modeli olmasının ve FC Bayern Munich, Paris Saint-Germain ve Alman Milli Futbol Takımı gibi önde gelen takımların, Lion’s Coach’u tur otobüsleri olarak seçmesinin haklı bir nedeni var. Yine de, uluslararası ‘Yılın Seyahat Otobüsü’ ödülünü kazanmak, gerçek bir onur ve kesinlikle bizi heyecanlandırıyor.” şeklinde konuştu. 

OptiView ve inovatif güvenlik çözümleri ile ileri düzeyde güvenlik

Lion’s Coach, Coach Euro Test’e sunulan araçta yer alan ve otobüsler için ilk ayna ikame sistemi olan OptiView’in yanı sıra sürücüler, yolcular ve diğer yol kullanıcıları için sunduğu inovatif güvenlik çözümleriyle de öne çıktı. OptiView sisteminde, aracın her iki yanındaki kameralar sürücünün rahatlıkla görebileceği iki göstergede gerçek zamanlı görüntü sağlayarak, kör nokta problemini ortadan kaldırıyor. MAN’ın 2020’den itibaren, hem fabrika teslimi hem de donanım iyileştirme çözümü olarak sunacağı yeni sürücü ve dönüş asistanı sistemleri de, daha yüksek düzeyde bir güvenliği garanti ediyor. Aktif uyarı sinyalleriyle dönüş yardım sistemi, yaya tanıma sistemi, hız sınır göstergesi ve otomatik trafik işareti tanıyıcı, güvenlik konusunda yeni standartlar oluşturuyor. Yeni Premium Comfort Valve (PVC) şok emici teknoloji ve optimize araç konfigürasyonu da gelişmiş bir sürüş konforu, araç kontrolü ve daha yüksek koruma sağlıyor.   

Yarışma jürisi kullanışlılığı öne çıkardı ve merkeze koydu

Uzmanlardan oluşan uluslararası jüri, 1989’dan beri kentiçi ve seyahat otobüslerine “Yılın Kentiçi Otobüsü” ve “Yılın Seyahat Otobüsü” ödülleri veriyor. Avrupalı ticari taşıt gazetecileri, bu yarışmada, ilk olarak üreticilerin karşılaştırma testleri için sağladığı araçların kullanışlılığına ve tasarım kavramına odaklanıyor.

man_bus_eot_lionscoach_coty2020
Lion’s Coach, Coach Euro Test’e sunulan araçta yer alan ve otobüsler için ilk ayna ikame sistemi olan OptiView’in yanı sıra sürücüler, yolcular ve diğer yol kullanıcıları için sunduğu inovatif güvenlik çözümleriyle de öne çıktı.

Yarışma jürisinin MAN Truck & Bus’a verdiği onuncu ödül

MAN Lion’s Coach’un aldığı bu yeni ödül, aynı değerlendirmede jürinin MAN Truck & Bus’ın otobüs markalarından verdiği MAN için beşinci ve Neoplan ile birlikte ise onuncu ödül oldu.
(Beş kez “Yılın Seyahat Otobüsü” ödülü – 2020, 2006, 2004, 2000, 1994.
Beş kez de “Yılın Kentiçi Otobüsü” ödülü – 2015, 2005, 1999, 1995, 1990)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here