IVECO, ikonik Brescia fabrikasında üretilen 600 bininci Eurocargo’yu kutladı

0
623
IVECO-600000th-EUROCARGO
IVECO, Brescia fabrikasında üretilen 600 bininci Eurocargo'yu kutladı.

Eurocargo‘nun tarihindeki bu önemli kilometre taşı, bu aracın Avrupa pazarında lider olmasına yıllar boyunca katkıda bulunan herkesin çalışmasıyla mümkün hale gelin bir başarı olarak göze çarpıyor.

IVECO, görkemli geçmişi sürekli, ileriye dönük yeniliklerle el ele giden bu aracın her neslinde önemli bir rol oynamış olan markanın ikonik üretim yeri olan Brescia fabrikasında üretilen 600 bininci Eurocargo‘yu kutluyor. Brescia fabrikası, yaklaşık 1600 çalışandan oluşan iş gücünün işlerine adadıkları bağlılık ve tutku sayesinde, Eurocargo için her zaman üretim operasyonlarının kalbi olmuştu.

Brescia Fabrika Direktörü Marco Colonna, konuyla ilgili olarak “Dördüncü nesli yıllardır devam eden bir başarının tadını çıkaran 600 bininci Eurocargo’nun üretimini gururla kutluyoruz. Bu kilometre taşı araç, IVECO’nun sürdürülebilir mobiliteye olan sürekli bağlılığının somut bir tekrarı olan sıkıştırılmış doğal gazdan (CNG) başka bir şeyle çalıştırılamazdı. 1991’de piyasaya sürülen Bertone tasarımı Eurocargo, maliyetleri artırmadan araç özelleştirmesi için geniş bir kapsam sağlayan modüler bir kabin platformu ile piyasadaki en yenilikçi ticari araçlardan biri olarak tasarlandı ve bu olağanüstü satış başarısına yansıdı. Arkamızda yatan önemli tarih, önümüzdeki yıllarda araçlarımızın her zamankinden daha çevreci hale gelmesini sağlayacak olan sürekli iyileştirme ve yenilik yolunda bize rehberlik ediyor.” dedi.

Sürdürülebilirlikte bir öncü olan IVECO, taşımacılık sektörünün enerji geçişi için ideal çözümü sunan alternatif enerjili araçlarıyla her gün CO2 yayımlarını etkin bir şekilde azaltmaya çalışıyor. Doğal gaz, yarının ihtiyaçları için bugün mevcut olan en etkili çözüm olduğu için hem çevreye hem de ekonomiye fayda sağlıyor. Doğal gazla çalışan Eurocargo modelleri de son derece sessiz ve bu da onları tüm kentsel görevler için ideal hale getiriyor.

Brescia merkezli ekip, şasi montajından kabin üretimine, boyamaya, şanzımanın montajına, iç döşemenin yerleştirilmesine ve son kontrole kadar üretimin her aşamasında sinerji içinde çalışıyor. Fabrika ayrıca askeri uygulamalar ve yangınla mücadele için özel sürümler üretiyor.

Bu esneklik, ekip çalışması ve sıfır hataya, verimsizliğe, atığa ve kazaya ulaşma hedefiyle 2007 yılında uygulamaya konulan ‘Dünya Klasında Üretim’ entegre üretim sistemi ile mümkün oluyor. Bu, Eurocargo’ya sadece tasarımı için değil, aynı zamanda performansı açısından da bir avantaj sağlıyor.

Tesisin kökenleri, Roberto Züst’ün 1928’de Officine Meccaniche (OM) haline gelen ve 1968’de Fiat tarafından satın alınan Fabbrica Automobili’yi kurduğu 1903 yılına kadar uzanıyor. OM, başlangıçta otomobil (yarış arabaları dahil) ürettikten sonra tarım sektörüne ve ardından ticari araçlara geçti. 1975 yılında OM, yeni doğan IVECO şirketinin “kurucu ortakları” arasındaydı. 1991 yılında fabrika, yeni Eurocargo’nun üretiminin başlayacağı yer olarak seçildi. Böylece fabrika, bu modelin “ev“i haline geldi ve yüksek teknolojili, sürdürülebilir araçlara yönelik yol haritasının çizilmesinde önemli bir rol oynamaya devam etti. Tesisin kendisi çevreyi ve sürdürülebilirliği korumaya kararlı ve önümüzdeki birkaç ay içinde CO2 yayımlarını yılda 1300 ton azaltacak şekilde tesise yaklaşık 20.000 metrekarelik güneş panelleri kurulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz